מסייעים לבעלי העסקים בנתניה: בהנחיית ראש העירייה, מרים פיירברג-איכר ובעקבות משבר הקורונה יעניק אגף רישוי עסקים, מכרזים ושילוט בעירייה הנחה בגובה של 40 אחוז באגרת השילוט השנתית לכל בעלי העסקים שהיו סגורים בתקופת הקורונה, בכפוף להגשת בקשה בנושא בצורה מקוונת באמצעות אתר העירייה.
רחוב הרצל נתניהרחוב הרצל נתניה
רחוב הרצל נתניה
(צילום: עדי ארצי)
על הפונה לצרף אישור הנחה בארנונה על פי הפעימה השנייה והשלישית לאחר שהתקבל אישור מהסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים. את הבקשה ניתן להגיש לא יאוחר מ–45 יום מיום קבלת השובר לתשלום.
קראו גם:
כמו כן, מצייד האגף את בעלי העסקים באישורים על הפעלת עסק על פי הנחיות התו הסגול, באמצעות אפליקציה ייעודית שפותחה, תוך מתן מדבקות תואמות שנועדו לאפשר פעילות על פי ההנחיות ולהימנע מקנסות מיותרים.
בעבר העניקה העירייה באמצעות מועצת העיר פטור גורף לבעלי העסקים מאגרת כיסאות ושולחנות לכל שנת 2020. זאת בנוסף לפטור מארנונה לשלושת החודשים מרץ, אפריל ומאי 2020 לה זכה המגזר העסקי בנתניה. ההטבה ניתנה באופן אוטומטי, מבלי שבעל העסק יצטרך לפנות בנושא לעירייה, והוראות הקבע עבור חודשים אלה לעסקי הזכאים לא חויבו.
יצויין כי ההחלטה להעניק פטור מארנונה לעסקים התאפשרה לאחר שראשי הרשויות בארץ ובהם גם ראש העירייה נתניה, פנו למשרד הפנים בבקשה להקל ולסייע לעסקים הקטנים והבינוניים ברחבי הארץ, פנייה שבסופו של יום הביאה לכך שבמהלך חודש אפריל חתם שר הפנים אריה דרעי על התקנות שיאפשרו את הפטור.
בימים אלה יצא אגף פיתוח עסקי בשני מיזמים לטובת קהילת בעלי העסקים בנתניה: "זרקור על העסק" - קמפיין צילומים של ראיון וסרטון שיווקי עבור העסק וכן הקמת חנות אינטרנטית לרכישת און ליין ללא תשלום דמי הקמה ודמי ניהול וללא התחייבות, חנות אשר תפעל בקניון הוירטואלי של אגף פיתוח עסקי. זאת כדי להגדיל את מימדי החשיפה לעסק ולסייע בהרחבת מעגל הקונים. הקניון כולל היום כ – 400 עסקים נתנייתיים והוא הוקם כאמור לצורך עידוד והגברת הרכש המקומי בעיר.
בנוסף עורך אגף פיתוח עסקי קמפיין נרחב למיפוי עסקים שבמסגרתו מתבצעות שיחות טלפון אישיות לכל עסק בנתניה לצורך איפיון פונקציונלי ובניית שיתופי פעולה בין העסקים כקהילה.