שכונת סלע בנתניה, אחת השכונות הוותיקות בעיר, צפויה לעבור תהליך של התחדשות עירונית.
2 צפייה בגלריה
שכונת סלע בנתניה תעבור שינוי
שכונת סלע בנתניה תעבור שינוי
שכונת סלע בנתניה תעבור שינוי
(צילום: שירותיי מיינט נתניה)

כחלק מההתחדשות העירונית הופקדה להתנגדויות תוכנית פינוי בינוי ראשונה בשכונת סלע בנתניה. לאחר תום תקופת ההתנגדויות צפויה התוכנית לידון בוועדה המקומית למתן תוקף ותקודם בשנת 2024 להיתרי בניה, שצפויים להתקבל ב-2025.
התוכנית כוללת הריסה של שמונה בניינים, בהם 116 יחידות דיור בין הרחובות פרייבורג, גליקסון, צייטלין ופרישמן והקמה של שלושה מגדלי מגורים לאורך כביש החוף, שני בניינים של 10 קומות לכיוון פנים השכונה, שיחד כוללום 464 יחידות דיור, 1,700 מ"ר של שטחי מסחר, שטח ציבורי פתוח לטובת פארק ושטח של דונם אחד לטובת בניית מבני ציבור. הקמת הפרויקט צפויה להתחיל לקראת סוף 2025 ותחילת 2026.

קראו גם:

במסגרת התוכנית כל בעל דירה יקבל יחידת דיור חדשה בבניין חדש עם מעלית ותשתיות חדשות, ממ"ד, מרפסת וחניה בחניון התת-קרקעי. כמו כן, חייבה עיריית נתניה את היזם בהעמדת קרן תחזוקה לבעלי הדירות במתחם ל-10 שנים.
התוכנית הזו היא הסנונית הראשונה של התחדשות הנרחבת המתוכננת בשכונת סלע. במהלך שלוש השנים האחרונות קידמה עיריית נתניה בראשות מרים פיירברג-איכר מסמכי מדיניות המתווים את התחדשות השכונה כולה. במסגרת מסמכי המדיניות מתוכננים להתחדש כ-1,000 דירות קיימות, צפויים להיבנות מגדלי מגורים בעיקר לאורך כביש החוף לצד בניה נמוכה יותר של 10 קומות לפנים השכונה, מבני ציבור נרחבים, שטחי ציבור פתוחים בהיקפים של למעלה מ-100 דונם ושבילי הליכה ושבילי אופניים בתוך השכונה.

2 צפייה בגלריה
תוכנית פינוי בינוי ראשונה בשכונת סלע בנתניה
תוכנית פינוי בינוי ראשונה בשכונת סלע בנתניה
תוכנית פינוי בינוי ראשונה בשכונת סלע בנתניה
(הדמיה: גיורא גור אדריכלים)

במקביל להתחדשות השכונה מקדמת העירייה יחד עם משרד התחבורה את תוכנית "מהיר לעיר" הכוללת תשעה צירי העדפה לתחבורה ציבורית אפקטיבית. שניים מהצירים צפויים לעבור בסמיכות לשכונה, אחד לאורך רחוב הרצל ואחד לאורך רחוב רזיאל.
ראש עיריית נתניה מרים פיירברג-איכר: "ההתחדשות העירונית הוגדרה כפרויקט דגל אליו מגויסים כל אגפי העירייה. בכל פרויקט נבחנים בראש ובראשונה היבטים של איכות חיי התושבים ומתן מענה למגורים עתידיים לבנות ובני העיר באמצעות תכנון של תמהיל דירות הכולל דירות קטנות לצד דירות בינוניות וגדולות. שכונות שלמות נבנות מחדש, מה שמחייב את התאמת התשתיות לסביבה החדשה שנוצרה לרבות מוסדות חינוך, ציבור וקהילה. פיתוח של שטחים פתוחים, מרכזי מסחר ותעסוקה וכמובן כבישים, מדרכות ושבילי אופניים.
"אנו מובילים חידוש מאסיבי ופיתוח של השכונות הוותיקות בהן ייבנו כ-30 אלף יחידות דיור חדשות במרכז וצפון העיר הוותיקים, כמו גם שכונות רמת ידין, נאות שקד, קריית נורדאו וחפציבה אשר יעברו התחדשות באמצעות פרויקטים של פינוי בינוי. נעשה זאת בצורה נכונה אשר תשמור על האופי והצביון של השכונה והעיר".