פרץ השמחה של שחקני ואנשי מכבי נתניה לאחר הניצחון 2:4 על מכבי תל אביב בשבת האחרונה הסגיר מה עבר בשבועיים האחרונים על היהלומים. נתניה הפכה מקבוצה כבויה לשמחה שגם מושכת קהל גדול. 8,800 אוהדים היו במשחק מול מכבי תל אביב.
1 צפייה בגלריה
שיר צדק. "אני לא חושב לרגע על פרשת החומרים האסורים"
שיר צדק. "אני לא חושב לרגע על פרשת החומרים האסורים"
שיר צדק. "אני לא חושב לרגע על פרשת החומרים האסורים"
(ראובן שוורץ)
השינוי הגדול והמהיר הגיע עם פיטוריו של המאמן ריימונד אטפלד ומינויו של הסמל בני לם במקומו. לם, שזוכה לאהדה גדולה, רשם את ניצחונו הראשון כמאמן בוגרים בליגת העל ולא הסתיר את התרגשותו.

"השתחרר לחץ"

מי שהצטיין במשחק הוא הבלם שיר צדק. "השתחרר המון לחץ במועדון וגם אצלנו השחקנים", הוא אומר. "התחלנו את העונה עם זעזוע גדול על הקווים והיה חשוב לנו לנצח ולהיראות טוב".

קראו עוד>>
הניצחון הזה הוא הפתעה.
"יש משחקים שהם מיוחדים גם בגלל הקהל. באנו ורצינו. לפרקים זה נראה טוב ולפרקים פחות טוב, אבל כולנו נתנו מאה אחוז ואני שמח שהצלחנו להוציא תוצאה טובה".
הניצחון והאווירה מסביב הוכיחה שהזעזוע בעמדת המאמן הצליח?
"מבחינת תוצאות, ניצחנו שני משחקים. אני מקווה בעזרת השם שנמשיך ככה. יש פה סגל איכותי. בא בני ולקח את כל היסודות של ריימונד שהוא בעצם זה שהכין את הקבוצה והשאיר אחריו גם את הצוות שעוטף אותנו".
תסביר.
"לא היה פה שינוי גדול מסביב. הצוות נשאר והסגל לא השתנה. אם ניקח את הדברים הטובים של ריימונד ונוסיף את הדברים המצוינים של בני אז הקבוצה תמשיך לפרוח".
מה השינוי עשה לך?
"אני בתקופה שבכל אימון ובכל משחק אני מצפה מעצמי להנות, לבוא משוחרר ולשחק כדורגל. יש הרבה מטרות קבוצתיות ואישיות ואני מנסה לשלב אותן. במשחק האחרון מאוד נהניתי מהדחיפה של הקהל ומהאווירה שהייתה. זה מחזיר אותך לתחושת נעימות וטובות ומזכיר לך למה התחלת לשחק כדורגל".
זכית באליפויות, תואר זה משהו ריאלי עם נתניה?
"אני לא חושב על זה עכשיו. עכשיו הראש שלי רק במשחק ביום שני מול מכבי חיפה בו אנחנו חייבים להמשיך את הדרך. גם כשהייתי שותף לאליפויות זה לא התחיל בבומבסטיות. הדברים התקדמו שלב-שלב".

אווירה טובה

צדק בן ה-32 היה חבר בכיר בקבוצת האליפות ההיסטורית של קריית שמונה. בהמשך אלונה ברקת פתחה את הכיס והחתימה את הבלם לארבע שנים. צדק הפגין יכולות גבוהות בבאר שבע וזכה בתארים. הכול השתבש בחודש ספטמבר 2017 אז נחשד בשימוש בחומר אסור.
"לא היה פה שינוי גדול מסביב. הצוות נשאר והסגל לא השתנה. אם ניקח את הדברים הטובים של ריימונד ונוסיף את הדברים המצוינים של בני אז הקבוצה תמשיך לפרוח"
אופ"א הטילה על צדק עונש השעיה מכל פעילות ספורטיבית במסגרת הקבוצה, למשך שמונה חודשים. עוד לפני סיום ההשעיה באר שבע לקחה אחריות והבהירה שהחומר ניתן לצדק על ידי אנשי הקבוצה בטעות. ביוני 2018 הוא חזר לסגל אך התקשה להשתלב.
מאוחר יותר נכלל ברשימת השחקנים המנודים. ולאחר חמש עונות עבר בחודש בפברואר 2021 לשורות נתניה כשחתם לעונה וחצי.
"זה לא סוד שעברתי בבאר שבע תקופה פחות טובה מבחינה מקצועית מה שגרם לי פחות ליהנות", הוא מסביר. "אחרי מה שעברתי, בנתניה אני בא שמח ועושה את הדברים מכל הלב. אני תמיד עובד קשה ובשילוב עם שמחה ואווירה טובה אצליח להיות הרבה יותר טוב".
כשמדברים איתך על באר שבע, מה זה עושה לך?
"מקום שיהיה לו תמיד פינה בלב. עכשיו אני כולי בנתניה וחושב על ההצלחה של הקבוצה ושלי. יש לנו את חיפה ואחר כך את באר שבע".
זה יהיה המפגש הראשון שלך נגד באר שבע.
"בואי נראה איך זה ירגיש. אני עדיין לא יודע. קודם צריך להסתכל על המשחק הקרוב, לעבור אותו ואז יהיה זמן לחשוב על המפגש מול באר שבע".
פרשת החומרים האסורים מציקה לך עדיין בלילות?
"בכלל לא. אני לא חושב על זה לרגע. מה שהיה נשאר שם. לקחנו את הדברים הטובים והתקדמנו. את הדברים הפחות טובים השארנו מאחור".
דברים טובים?
"דברים שלמדתי על עצמי, על הסביבה שלי על הזמן שהיה לי. כל הפרשה מאחוריי. אני יכול להגיד במלוא הכנות שכבר שכחתי ממנה ואין בי כעס כלפי אף אחד".
אתה מסיים השנה חוזה בנתניה. יש סיכוי שנראה אותך לובש שוב את המדים של באר שבע?
"לא יודע. יש לי חוזה עד תום העונה ואני מקווה לעשות הכול בצורה הכי טובה. אם ירצו אותי בנתניה אז נשב ונחליט. מבחינתי נתניה מועדון גדול והחיבור שלי טוב פה. יש דברים שתלויים בי ויש דברים שלא תלויים בי"

אין גבולות

אתה מתחזק בדת. יש סיכוי שזה יגמר בללמוד בישיבה?
"אין גבולות לשום דבר. אני משלב את אורך החיים הדתי שלי בצורה מאוד יסודית ולפעמים זה לא פשוט לשחקן כדורגל, אבל אני משתדל לעשות מה שאני יכול. אני לא חושב גם בעניין הזה יותר מידי רחוק".
מה לא פשוט?
"זאת הקרבה גם מבחינת המשפחה. כשיש משחק חוץ בשבתות אז אני ועוד כמה שחקנים נוסעים לאזור יום קודם ואז מגיעים למגרש ברגל.
"לפני שבועיים, לפני המשחק מול סכנין, התארחנו אצל משפחה במושב סמוך. היה ממש נחמד אבל זה לא כמו שבת עם הילדים שלך. אנחנו עושים את זה באהבה ובשמחה כי אנחנו באמת מאמינים בזה".
יש מצוקת בלמים בנבחרת. יש לך מקום שם?
"קודם כל אני צריך להיות הכי טוב שאני יכול כדי לדבר על הנבחרת ויש לי עוד קצת עבודה בשביל זה. אם ארגיש שאני מספיק טוב ויכול לתרום וירצו אותי תמיד אהיה מוכן, אבל כרגע אני צריך לחזור לעצמי בצורה שתעטוף אותי מכל הכיוונים. הקריירה לקחה אותי למקומות שלא חשבתי שאגיע אליהם ויש לי חוסרים".
בינתיים, בלעדייך הנבחרת לא מצליחה.
"גם איתי הנבחרת לא הגיעה לשום דבר גדול. יש לנו נבחרת מאוד טובה, במיוחד הדור הצעיר. יש תהליך שהולכים איתו וצריך לראות שבאמת מאמינים בו. אין סיבה שלא נצליח. אנחנו לא כאלה רחוקים מההצלחה. צריך למצוא את האנשים הנכונים שיאמינו בפרויקט הזה".
ומה לגבי היום של אחרי הכדורגל?
"עשיתי קורס מאמנים לפני כשנתיים. אני אוהב את התחום מאוד ולשמחתי התאמנתי עם מאמנים מוכשרים בקריירה מהם למדתי הרבה. אבל עוד לפני אני מקווה לסחוב עוד כמה שנים באהבה והנאה. לתלות את הנעליים עוד לא. לפחות עד שהנפש או הרגליים יגידו זהו, מספיק".
לעדכונים: חדשות נתניה