נתניה נבחרה להשתתף במיזם ארצי המנגיש פעילויות ספורט לתושבי העיר עם מוגבלות: "שווים בספורט" הינו מיזם חדשני המאפשר לכל אדם עם מוגבלות בישוב בו הוא גר, לקחת חלק בפעילויות ספורט בהתאם לבחירתו, לרצונותיו וליכולותיו.
המיזם הארצי החל לפעול בימים אלה במספר ישובים, בהם נתניה, בשיתוף העירייה, משרד התרבות והספורט, ישראל מעבר למגבלות – הג'וינט, ממשלה, קרן משפחת רודרמן - משפחת הורביץ וההתאחדות הישראלית לספורט נכים.
הוא כולל פיתוח מערך מקיף של הזדמנויות לפעילויות ספורט עממי ותחרותי לאנשים עם מוגבלות יחד עם אנשים ללא מוגבלות בתשתיות אוניברסליות. תשתיות ספורט יישוביות יונגשו, יוכשרו מאמנים לספורט מותאם ונגיש לכלל סוגי היכולות והמוגבלויות וישולב מערך מתנדבים ייעודי לתכנית זו. רכזי "שווים בספורט" ישולבו במחלקות הספורט העירוניות ויהוו כתובת לכל פנייה להשתלב בתכנית כמשתתפים, מאמנים או מתנדבים.
1 צפייה בגלריה
אלכס אוורבוך עם בת אל רהט, אחת המשתתפות במיזם. צילום: נורית מוזס
אלכס אוורבוך עם בת אל רהט, אחת המשתתפות במיזם. צילום: נורית מוזס
אלכס אוורבוך עם בת אל רהט, אחת המשתתפות במיזם. צילום: נורית מוזס
במסגרת קמפיין שהופק על ידי אגף דוברות והסברה בעיריית נתניה, הופגשו ספורטאים נתנייתים מובילים עם אנשים עם מוגבלויות בתחומים שונים ליום חווייתי של היכרות וספורט במתקני הספורט בעיר ובשטחים הפתוחים, הופק סרטון הסברתי לציבור אודות שילוב אנשים עם מוגבלויות בפעילות ספורטיבית עירונית המותאמת לכולם, וכן, הופק קמפיין הסברתי נרחב לציבור הרחב שמטרתו העלאת המודעות לשילוב בענפי הספורט וקריאה לציבור הרחב לקחת חלק במיזם.
ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג-איכר: "אני מברכת על מיזם החשוב להנגשת פעילויות ספורט לאנשים עם מוגבלויות בנתניה ומאמינה שהספורט, על כל ענפיו, מהווה בסיס לשילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה – בעולם הספורט כולם שווים וכל אחד הוא מיוחד. אני גאה כי נתניה מפגינה רגישות לאנשים עם מוגבלויות ומובילה תפיסה עירונית עם מגוון מענים ושירות מכבד".
לדברי אבי בנבנישתי, סגן ראש מנהל הספורט, "התכנית היא בגדר אחריות לאומית שלקח על עצמו משרד הספורט – לפעול לשילובם של אנשים ונשים עם מוגבלויות בספורט במסגרות עממיות ותחרותיות ולייצר לשם כך תשתיות הולמות ברשויות השונות בהן התכנית פועלת".
להצטרפות לתכנית וליצירת קשר, ניתן לפנות למספר 0733-28-00-88 , נתניה שלוחה מס' 2. ניתן לפנות למיכל נינווה, רכזת "שווים בספורט" בנתניה, או באתר האינטרנט, שכתובתו: www.shavimbasport.org