דידייה קוגבנייה רוקד (צילום: ראובן שוורץ)דידייה קוגבנייה רוקד (צילום: ראובן שוורץ)
דידייה קוגבנייה רוקד (צילום: ראובן שוורץ)
(דידייה קוגבנייה רוקד (צילום: ראובן שוורץ))
בית"ר ירושלים הגיעה אתמול (שני) לנתניה כשהיא יודעת שניצחון שלה יצמק את הפער מהפועל באר שבע המוליכה לשתי נקודות בלבד ולמעשה האליפות תהיה תלויה בה בלבד. אבל חלומות לחוד ומציאות לחוד, מכבי נתניה הביסה אותה 1:4 והשאירה את הפער בפסגה על חמש נקודות. בשבת הקרובה, בית"ר תפגוש את הפועל באר שבע בטדי ותנסה להציל את העונה.
נתניה רמסה את בית"ר במחצית הראשונה: דידייה קוגבנייה הגביה, ואביב אברהם כבש את הראשון (15). דיא סבע הפציץ את הרשת מ-25 מטרים וכבש את השני (31), וקוגבנייה קינח עם השער היפה במשחק (44). ערן לוי מסר מהחצי, הקשר השתלט על הכדור, סיבסב את קונט והקפיץ מעל סתיו שושן. 0:3 כבר במחצית, אי אפשר לצאת מזה.
בית"ר פתחה בהתלהבות את המחצית השנייה אבל לא הצליחה לכבוש שער מהיר שיחזיר אותה למשחק, בדקות האחרונות נתניה חזרה לשלוט וקינחה עם הרביעי, ערן לוי הגביה וטים הויבך נגח פנימה (81). חן עזרא צימק דקה מאוחר יותר, אבל זה היה מאוחר מדי . דיא סבע הורחק (84) אחרי שגיאה חמורה של אוראל גרינפלד: החלוץ גלש לעבר הכדור, השופט חשב שהוא פגע בקונט והרחיק את החלוץ, שיחמיץ את המשחק החשוב של הקבוצה מול מכבי ת"א בשבוע הבא בקרב על אירופה.
באר שבע מעודדת מההפסד של בית"רהניצחון המפתיע של מכבי נתניה החזיר את האופטימיות לאנשי הפועל באר שבע - שכבר היו מוכנים לאפשרות שהירושלמים יצליחו לצמק את הפער מהאלופה לשתי נקודות רגע לפני המשחק בין הקבוצות בשבת. כרגע ההפרש עדיין עומד על חמש נקודות, ארבעה מחזורים בלבד לסיום העונה.
"האמת שהיינו בלחץ, אבל כל הכבוד לשחקנים של נתניה", אמר אתמול שחקן בקבוצה. עכשיו נבוא לטדי עם ביטחון הרבה יותר גבוה". כעת מקווים בבאר שבע שהאוהדים הירושלמים לא ירכשו את שאר הכרטיסים שהוקצו להם למכירה וכך בית"ר תפשיר לבאר שבע כרטיסים נוספים מעבר ל-3,000 להם היא מחויבת. בהסכם ג'נטלמני בין המועדונים התחייבה בית"ר שתנהג כך, זאת מכיוון שבמשחק בטוטו-טרנר הגדילה באר שבע את כמות הכרטיסים שהעבירה לירושלים מ-1,600 כמתחייב ל-1,800.