צילום: רן אליהוצילום: רן אליהו
צילום: רן אליהו
(צילום: רן אליהו)
לקראת אליפות העולם בלקרוס שתתקיים בישראל בחודש יולי בנתניה, הגיעו ביום רביעי האחרון ג'ים שר, מנכ"ל התאחדות הלקרוס העולמית וראש העיר נתניה מרים פיירברג – איכר לביקור באימון נבחרת ישראל, אשר התאמנה בעיר.
השניים איחלו הצלחה לשחקנים ולצוות הנבחרת ודנו יחד בדרכים לקידום הענף בישראל. שר, שכיהן בעברו בתפקידים בכירים בוועד האולימפי האמריקאי, שיבח את התקדמות הענף במדינת ישראל ואמר כי "ישראל מתפתחת להיות מעצמת לקרוס".
הוא הוסיף כי "האליפות תציג לעולם שישראל יכולה לארח את האירועים הספורטיביים והבינלאומיים הגדולים ביותר שפותחים את הדלת לפעילויות ברמה הגבוהה ביותר." עוד ציין שר כי הוא פועל בימים אלה מול הוועד האולימפי הבינלאומי על מנת להשיב חזרה את ענף הלקרוס למשחקים האולימפיים וכי היעד שהוצב הוא המשחקים שיתקיימו בלוס אנג'לס ב 2028. אפשר לחלום על מדליה.
ישראל היא המדינה הראשונה אי פעם שאינה דוברת אנגלית שתארח את אליפות העולם בלקרוס. בחירתה לאירוח אליפות העולם, מגיעה על רקע ההצלחות האחרונות של ישראל בזירה הבינלאומית, במסגרתן זכתה נבחרת ישראל במקום השני באליפות אירופה לשנת 2016 ובמקום השביעי באליפות העולם האחרונה שנערכה בשנת 2014.
בשנים האחרונות הפכה ישראל למדינה הצומחת ביותר בעולם בתחום, עם 18 מועדונים ומאות שחקנים פעילים. הישגים אלה, ממקמים את ישראל כאחת המועמדות המובילות לזכייה באליפות העולם בשנה הבאה.
"העיר נתניה תלבש חג עם קיום התחרות בחודשי הקיץ, ואלפי משתתפים ואורחים מרחבי העולם ייהנו מחוויה ספורטיבית ובילוי בעיר היפה בארץ", נמסר מהעירייה. "אנו גאים לארח את התחרות ומזמינים את הציבור לחוות את אחד מתחומי הספורט המובילים בחו"ל".
העיר נתניה נבחרה להוביל את האירוע על רקע הישגי העיר בתחום הספורט והאירוח המוצלח של מגוון תחרויות בינלאומיות בהן אליפות אירופה בשחייה, סבב אליפות העולם בגלישת גלים, טורנירי טניס בינלאומיים ואליפות אירופה עד גיל 21 בכדורגל ועוד.
במהלך ימי האליפות יגיעו לישראל כ 2000 שחקנים ואנשי צוות מ 50 המדינות המשתתפות יחד רבבות אוהדי הענף מכל רחבי העולם. משחקי האליפות יועברו בשידור חי ללמעלה ממאה מיליון צופים ברחבי העולם, בדגש על צפון אמריקה. סך הכנסות המדינה מתיירות ושיתופי פעולה במהלך ימי האליפות צפוי להגיע לכ- 50 מיליון שקלים.
דיויד לסדיי, מנכ"ל איגוד הלקרוס הישראלי: "אנחנו גאים מאוד לאחר את אליפות העולם, אשר תציג את ישראל באור חיובי למיליוני צופים ברחבי העולם ותמשוך לישראל אלפי מבקרים על כל המשתמע מכך. האליפות מהווה נקודת ציון דרך משמעותית בהתפתחות הענף בישראל והזדמנות לחשיפה בפני קהלים חדשים בדגש על דור העתיד. אני משוכנע שהשחקנים, הצוותים המקצועיים, המתנדבים ואלפי האוהדים שיגיעו לישראל יהנו מחוויה ספורטיבית ייחודית. "
לקרוס (Lacrosse), הוא ספורט קבוצתי במסגרתו נדרשים השחקנים להשתמש במקל ייחודי שבקצהו רשת בכדי להתמסר בכדור גומי קשיח אותו יש לקלוע לשער היריב. הלקרוס מהווה שילוב ספורטיבי של כדורגל, כדורסל והוקי ונחשב לספורט הקיץ הלאומי של קנדה ולענף ספורט פופולרי בארה"ב.
איגוד הלקרוס הישראלי' הוא ארגון ללא כוונת רווח המשמש כגוף המנהל של ענף הלקרוס בישראל. האיגוד, אשר מיצג את ישראל בפדרציות הבינלאומיות והאירופאיות של הענף, שם לעצמו למטרה לקדם את ענף הלקרוס בישראל באמצעות הקצאת משאבים, קידום תכניות ותמיכה בספורטאים מקומיים מכל הארץ. חזונו של הארגון, מושתת על האמונה לפיה ללקרוס תפקיד חשוב ומשמעותי בחיזוק הקשר של יהדות התפוצות לישראל.