לראשונה, תוקם בנתניה קריית ממשלה נפתית, שתאגד את כלל משרדי הממשלה באזור.
בכך יבוא לסיומו המוצלח מאבקה של ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, במסגרתו ביקשה ממשרדי הממשלה ומהדיור הממשלתי באוצר לאגד את כלל משרדי הממשלה של נפת השרון במתחם אחד ובכך לאפשר נוחות ונגישות מירביים לתושבי העיר והאזור ובתוך כך – להעמיק את איכות השירות, בצד הענקת תנופת פיתוח למתחם 542א'.
(קרית הממשלה בנתניה - הדמיה באדיבות עירית נתניה)
קראו גם:
הקריה שתתפרש על שטח מובנה של כ-30,000 מ"ר צפויה לקום על ציר בן צבי בנתניה (מול בית הספר טשרניחובסקי בנתניה) כאשר המבנה עצמו יהיה בן 12 קומות, מעל 4 קומות תת קרקעיות. הקריה צפויה לכלול את נציבות מס ההכנסה, משרדי המע"מ, רשות האוכלוסין, שירות התעסוקה, משרד המשפטים, משרד הבריאות, משרד הקליטה, בית הדין הרבני, משרד הרווחה, משטרה וכן את רשות הגבייה.
בהמשך – יוקצה במגרש הסמוך שטח להקמת בית המשפט.
חברת אלקטרה זכיינות, זכתה בפרויקט שיצא לפועל ע"י הדיור הממשלתי שבמשרד האוצר, בשיטת PFI--Private Funding Investment אלקטרה תשקיע בפרויקט כ– 250 מיליון שקל, ותתפעל את הקרייה באמצעות אלקטרה FM לתקופה של 25 שנה. בתמורה אלקטרה תקבל כ- 15 מיליון שקל מדי שנה וכן מענק הקמה של 33 מיליון שקל. הקמת הפרויקט מתוכננת לתקופה של 4 שנים.
את המכרז פרסם בנושא מינהל הדיור הממשלתי, כאשר מועצת העיר נתניה אישרה את החוזה שנחתם בין עיריית נתניה לבין הממשלה באמצעות מינהל נכסי הדיור הממשלתי במשרד האוצר, להחכרת השטח.
ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר: "אני מברכת על הקמת הקריה שיוצאת אל הפועל לאחר מאבק של שנים ומאמינה שהיא תאפשר נגישות גבוהה של תושבי נתניה והסביבה לשירותים שמוענקים על ידי משרדי הממשלה השונים".