עופר יעקב בשקיעה (צילום: עופר כחלון)עופר יעקב בשקיעה (צילום: עופר כחלון)
עופר יעקב בשקיעה (צילום: עופר כחלון)
(עופר יעקב בשקיעה (צילום: עופר כחלון))
עופר יעקב יוצר וידאו ואיש אקסטרים, בן 24, תושב נתניה. הכין סרטון יפהפייה שבו תיעד 50 שקיעות, רובן בחוף הבית שלו, פולג.
יעקב בעל עסק עצמאי של יצירת סרטונים בדגש על לייף סטייל וספורט אקסטרים אומר כי מאז ומתמיד אהב את טכניקת צילום ה-"צלליות".
מה היה הרעיון מאחורי התוצאה? "החזון להפיק פרויקט וידאו אישי שמורכב רק מדמויות שחורות על רקע השקיעה, התחיל להתממש בנובמבר 2016 כשיצאתי ליום הצילומים הראשון שלי", הוא מספר למיינט נתניה.
תיעד 50 שקיעות בחוף פולג (צילום: פרטי)תיעד 50 שקיעות בחוף פולג (צילום: פרטי)
תיעד 50 שקיעות בחוף פולג (צילום: פרטי)
(תיעד 50 שקיעות בחוף פולג (צילום: פרטי))
מה היצירה נתנה לך? "עצם העובדה שאני יוצר וידאו בעל עסק עצמאי, נתנה לי את האפשרות לקחת הפסקה כמעט בכל יום מהפרויקטים העסקים ולצאת לצילומים קצרים בשעות הדמדומים עבור הפרוייקט האישי. אל הפרוייקט הצטרפו משתתפים מוכשרים מכל הגילאים כשהצטלמו בזמן שהם עושים את מה שהם אוהבים, כל אחד בתחומו".
המשתתפים נתנו לו את ההשראה למסר של הסרטון:"מנקודת מבט של ילדים, העולם הוא מקום עם אין סוף אפשרויות, ילדים ממלאים את היום שלהם במשחקים וכיף. לעומת זאת כשאנחנו גדלים, החיים נהיים יותר מורכבים, ובלית ברירה אנחנו מתרחקים מהדברים שאנחנו אוהבים באמת. אך למרות הכל יש אנשים שלא מוכנים לוותר ובוחרים להישאר ילדים. ילדים של השמש" הוא מתאר.
באופן מפתיע, ממדי הסרטון עלו על הציפיות שהיו לעופר והפתיעו גם אותו, "מצאתי את עצמי מצלם 50 שקיעות מרהיבות ביופיין. מעל 40 משתתפים וקריין מקצועי מחו''ל נרתמו לעזרה בשיתוף פעולה מלא.
לא תמיד הכל הלך כמו שצריך, בכל פעם יש כמעט 30 דקות של צילומים וצריך להוציא את המירב בזמן הקצוב. העננים למשל יכולים להוסיף המון יופי ודרמה לשקיעה אבל לפעמים הם גם מאוד הרסנים, "קרה לי שענן גדול הסתיר את השמש בשיא השקיעה ונאלצנו לקבוע מועד אחר. הפרוייקט לא היה פשוט בכלל אבל בהחלט היה שווה את ההשקעה", עופר אומר.
עופר יעקב (צילום: שרון גדסי)עופר יעקב (צילום: שרון גדסי)
עופר יעקב (צילום: שרון גדסי)
(עופר יעקב (צילום: שרון גדסי))
ספר על סצנה אהובה במיוחד. "הסצנה הכי מורכבת ומרשימה בסרטון קרתה לגמרי במקרה, תכננתי מראש המון סצנות מרשימות בסרטון, אך הסצנה המורכבת ביותר בסרט היתה מקרית לחלוטין. הגעתי לחוף הים לצלם בחור עם פריזבי, ואיך שהגענו לחוף, ראיתי בחור נוסף עם מצנח רחיפה".
בלי לחשוב יותר מדי, רץ עופר כיוונו וסימן לו לרדת, לדבריו: "הצעתי לו להשתתף איתנו בסרטון והוא ענה בחיוב. לאחר כמה רגעים, נתקלנו באופנוען שעבר באיזור. עניין של כמה דקות עד שהיו לי על הסט - בחור עם פריזבי + רוכב אופנוע + מצנח רחיפה. ההפקה היה ספונטנית במיוחד וזה מה שעושה אותה לעוד יותר מדהימה".
מתי פורסם הסרטון? "בפברואר 2018, לאחר יותר משנה ועריכה מרובה, פרסם עופר את הסרטון ברחבי המדיות החברתיות והסרטון תפס תאוצה מהר מאוד. "קיבלתי המון תגובות מדהימות ומרגשות, כמו " קיבלתי צמרמורת " ,"הזלתי דמעות", זאת אולי המחמאה הכי גדולה שיוצר יכול לקבל, עצם העובדה שאתה מצליח להשפיע על מישהו ועל הרגשות שלו זה סימן שהצלחת.
והתגובות? "הרבה אנשים לא האמינו שהסרטון צולם בארץ. לא הרבה יודעים אבל רוב הסרטון, צולם בחוף הבית שלי – חוף פולג. אני בהחלט חושב שהוא אחד החופים היפים בארץ".
עופר יעקב (צילום: עומרי קייפו)עופר יעקב (צילום: עומרי קייפו)
עופר יעקב (צילום: עומרי קייפו)
(עופר יעקב (צילום: עומרי קייפו))