חברת "טבת הפקות בע"מ" תובעת פיצוי בסך מיליון שקלים מעיריית נתניה, לאחר שלטענתה מנעה קיום מופע קרקס בעיר בעקבות דרישתה להוציא היתר בניה לאוהל בו תוכנן להתקיים הקרקס. החברה המפעילה טוענת כי העירייה גרמה לה נזקים כספיים ופגעה בשמה הטוב.
1 צפייה בגלריה
(עיריית נתניה (צילום: איתמר רותם))
התובעת, "טבת הפקות בע"מ" היא חברה להפקת אירועי תרבות, נופש ופנאי, שעיקר עיסוקה הינו הפקת "מופע קרקס נודד", המתנהל בתוך אוהל ובו זירה עגולה. החברה מקיימת מזה שנים רבות מופעי קרקס בנתניה וברחבי הארץ. לטענת החברה, היא זכתה במכרז להפעלת קרקס בעיר, אולם עיריית נתניה וגורמים נוספים הקשורים אליה דרשו ממנה להוציא היתר בניה לאוהל נודד, וכך מנעו בפועל את הקמת הקרקס בעיר.
בכתב התביעה שהוגש בבית משפט השלום בפתח תקווה טוענת החברה כי, "כל הקונסטרוקציות, המושבים, תנועת המכולות כולן נעשות בהתאם לחוק התכנון והבניה".
קראו גם:
החברה טוענת כי החלה להכין את לוח העבודה הארצי לקרקס אשר בין השאר כלל שהיה בת חודש בנתניה. היא הגישה כרגיל את הצעתה לעירייה, בדיוק כפי שהציעה לערים ומועצות אחרות. כתוצאה מההתקשרות עיריית נתניה פרסמה "קול קורא" כאשר היא תוחמת את תקופת הגשת ההצעות לקרקס עד ליום ה- 5 לספטמבר 21. על פי הנטען, במהלך התקופה לא הופנתה אל התובעת כל פניה, או הודעה, או ידיעה בדבר הצורך בהיתר בניה. "היא כן נשאלה בדבר מחיר כרטיס, מספר הכרטיסים שיועברו לרווחה. מעשה צדקה שהתובעת עושה דרך קבע, שם הקרקס, תאריכים, והודעה בדבר הצורך בביטוחים", נטען בתביעה.
לטענת החברה, בתחילת אוקטובר 21 נציג של עמותת היכל התרבות בעיריית נתניה הודיע לתובעת שאכן היא זכתה במכרז להקמת אוהל הקרקס במתחם חניה עירוני מול כיכר האוניברסיטה בקריית השרון בנתניה מקום שהתובעת מקימה בו את הקרקס מזה מספר שנים. "האוהל ומבנה הטריבונות כולן בעלי תקן של האיחוד האירופי ועומדים בתקנים המחמירים של ישראל לרבות בתנאי אש של היריעות והכיסאות", נטען בתביעה.
אלא שלטענת החברה, בשלב מסוים עיריית נתניה דרשה מהתובעת להוציא היתר בניה לאוהל הנודד דבר שמנע ממנה לקיים את המופע. "אין בתנאי הרישיון משום דרישה להיתר בניה. האוהל הזה קיבל עשרות פעמים רישיון עסק ללא צורך בהיתר בניה", טענה החברה ודרשה מהעירייה וגופים אחרים הקשורים אליה פיצוי כספי בסך של מיליון שקלים.
מעיריית נתניה נמסר בתגובה: "כתב התביעה הומצא לעירייה אך לאחרונה. העירייה תתייחס לכתב התביעה בבית המשפט".
כל העדכונים - חדשות נתניה