בית משפט השלום בנתניה גזר לאחרונה על גבר בן 53 שלושה חודשי מאסר על תנאי בלבד, לאחר שהורשע בעבירות איומים ותקיפה נגד אשתו, שמאז המקרה נפרדה ממנו.
האלימות במשפחה הפכה כבר למגפה של ממש בחברה הישראלית ונראה כי אין יום שבו אנו לא שומעים על מקרים שכאלה, בתירוצים שונים.
האירוע התרחש באמצע שנת 2019, דאז הזוג התגורר בנתניה. על פי גזר הדין, הנאשם ניגש אל אשתו, המתלוננת, כשישבה על כיסא, תפס אותה בצווארה ובכתפיה, ודחף אותה לאחור.
1 צפייה בגלריה
גבר
גבר
גבר
(צילום המחשה: shutterstock)
מספר ימים לאחר מכן, נתגלע ויכוח בין השניים על רקע עבודתה של המתלוננת בשבת, אז הנאשם איים עליה - "יהיה לי כסף ואני אקנה חומצה ואשפוך לך על הפנים שלא תתייפייפי ומקסימום אני אשב שנה בבית סוהר ואני לא אשלם כלום". על פי כתב האישום, הרקע לאלימות של הנאשם כלפי המתלוננת, מלבד הויכוח על עבודתה בשבת, הוא קנאתו של הנאשם כלפיה.
מלבד אותם מקרים, בכתב האישום המקורי הופיעו שני סעיפי אישום נוספים בגין תקיפה, על פיהם הנאשם הכה את המתלוננת, לאחר שבאחד המקרים סיבה לקיים איתו יחסי מין. סעיפים אלה אינם מופיעים בכתב האישום המתוקן שהוגש לבסוף כנגד הנאשם, זאת בהתאם להסדר טיעון במסגרתו הודה והורשע הנאשם רק בסעיף אחד של תקיפה וסעיף אחד של איומים.
קראו גם:
כאמור, השופט גזר על הנאשם שלושה חודשי מאסר על תנאי, לאחר שטען כי הנאשם הודה במיוחס, הביע חרטה והצר על מעשיו, כאשר הנאשם אף פנה להליך טיפולי ביוזמתו סמוך לאחר ביצוע המעשים.
המאשימה, משטרת ישראל, ביקשה לקבוע עונש שנע בין שמונה חודשי מאסר שירוצו עבודות שירות לבין 18 חודשי מאסר בפועל. השופט קבע כי הדרישה היא "מחמירה באופן בלתי מידתי".
לצד שלושה חודשי מאסר על תנאי, נקבע כי הנאשם ישלם פיצויים למתלוננת בסך של אלף שקלים ויינתן לנאשם צו מבחן למשך שנה.
***
כל אישה המעוניינת לקבל עזרה על רקע אלימות במשפחה יכולה להתקשר לקווי החירום הבאים:
משטרת ישראל: 100, או מוקד החירום למניעת אלימות: 118
מוקד נעמת לאלימות במשפחה: 9201*
מוקד ארצי לדיווח על אלימות במשפחה: 118 – הקו נותן מענה שבעה ימים בשבוע בשפות עברית, ערבית, אמהרית ורוסית.
לכל העדכונים - חדשות נתניה