מיה אפללו היא הילדה עם השיער היפה בעולם.
לא אנחנו החלטנו. אפללו, בת להורים מסורתיים מנתניה שמתחנכת בגן דתי, היא סנסציית רשת עם קרוב ל־50 אלף עוקבים באינסטגרם, ביניהם צלמים ומעצבי שיער נחשבים בעולם. תמונות שלה פורסמו ב"ווג" הבריטי וב"דיילי מייל", ופורסמו הבבוקר גם ב"ידיעות אחרונות". אתרים רציניים נתנו לה את התואר. אה, כן. היא רק בת חמש.
מיה המהממת | צילום: שגיא דהרי - עיצוב שיערמיה המהממת | צילום: שגיא דהרי - עיצוב שיער
מיה המהממת | צילום: שגיא דהרי - עיצוב שיער
(מיה המהממת | צילום: שגיא דהרי - עיצוב שיער)
לעוד תמונות: שגיא דהרי - צילום ועיצוב שיער
איך הכל קרה? יום אחד היא הצטרפה לאימה, קרן, שהלכה למספרה של שגיא דהרי. הוא קלט את הפוטנציאל של מיה, הושיב אותה על הכיסא, סידר לה תסרוקת יפה, צילם והעלה לאינסטגרם. למרות שבדף שלו אפשר למצוא לקוחות כמו נינט ושרית חדד, התמונה של הילדה האלמונית זכתה להכי הרבה לייקים, תגובות ושיתופים אי פעם.
"זה היה פשוט מטורף", משחזר דהרי. "התחלתי לקבל טלפונים מכל העולם, אפילו מטייוואן. כולם רצו ליצור פרסומות עם מיה. בהמשך עדכנו אותי שזה עלה לווג הבריטי ולאתרים נוספים".
דהרי פגש את מיה עוד כמה פעמים, עיצב את שיערה והעלה לרשת. הוא גם ביקש מחברו המעצב אלון ליבנה לעצב עבורה בגדים לצילומים. "אף אחד לא מרוויח כלום מזה", הוא מדגיש. "הכל נעשה בכיף שלנו. מיה לא עובדת בזה, אין לה סוכן וקמפיינים. היא פשוט מאוד אוהבת את זה".
A post shared by Mia Aflalo Shunem (@miaaflalo) on Dec 19, 2017 at 7:22am PST
לצד התגובות המשבחות, זוכים הוריה לביקורת מצד גולשים שטוענים שהם דוחפים אותה לאור הזרקורים בגיל צעיר. קרן מכחישה. "מיה אוהבת להתאפר בבית וללבוש שמלות", היא אומרת. "כששגיא עיצב לה את השיער היא מאוד התלהבה וזרמנו עם זה. לא חשבנו שזה יגיע לכל העולם. למען האמת, כהורים אנחנו קצת נרתעים מכל הפרסום הזה, אבל ברגע שאני רואה את הילדה שמחה וקורנת אני נותנת לה ליהנות מזה. זה בגדר תחביב שלה ולא יותר".
ומאיפה הגיע השיער המטורף הזה? "גנטיקה, ירושה מהסבתא", מסבירה קרן.
הסיפור פורסם לראשונה בעיתון ידיעות אחרונות.
מיה המהממת | צילום: שגיא דהרי - עיצוב שיערמיה המהממת | צילום: שגיא דהרי - עיצוב שיער
מיה המהממת | צילום: שגיא דהרי - עיצוב שיער
(מיה המהממת | צילום: שגיא דהרי - עיצוב שיער)