חגית ברוך בת ה-24 מנתניה, מחפשת עבודה במשך כחצי שנה, אך לא מצליחה כלל - בשל היותה חירשת. חגית בעבר התנדבה בשירות לאומי במתנ"ס בנתניה שם ביצעה עבודה משרדית, ואף עבדה כסדרנית בחנויות שונות וכטבחית בקונדיטוריה בבית מלון. אך למרות הניסיון התעסוקתי שלה, היא אינה מצליחה למצוא מקום עבודה מתאים.
1 צפייה בגלריה
חגית ברוך. מסע מתסכל
חגית ברוך. מסע מתסכל
חגית ברוך. מסע מתסכל
(צילום פרטי)
קראו גם >>
לאחר שכתבה פוסט בנושא שהפך לויראלי ואף שותף על ידי העיתונאית סיון כהן, שמתחזקת עמוד עם יותר מ-370 אלף עוקבים, קיוותה חגית להצעה המיוחלת - אך זו מיאנה להגיע. "לצערי הרב, קיבלתי מעט הצעות למרות הויראליות", אמרה חגית ל'מיינט נתניה', "רציתי לעבוד בנתניה, אבל אין. הבנתי שבנתניה אין מודעות לחירשים. ציפיתי שאקבל יותר הצעות בגלל השיתופים".
את מרגישה שהכלים והארגונים שיש המסייעים לאנשים חירשים למצוא עבודה לא מספיקים?
"אני מרגישה שזה עדיין קשה למצוא משהו למרות הכלים והארגונים. אני וחירשים נוספים רוצים מאוד להתקדם ולעבוד בתחומים שונים כמו בנקאות, הנהלת חשבונות ומזכירות אבל מקבלים אטימות מהחברה בגלל החירשות, ומקבלים רק עבודות פיזיות. כיום, בזכות הטכנולוגיה המתקדמת, יש דרכים לעבוד ללא טלפונים".
לחגית תעודת בגרות מלאה עם הרחבה במגמת הנהלת חשבונות וניסיון תעסוקתי רב. אם אתם בעלי עסק המעוניינים להעסיק את חגית, ניתן ליצור איתה קשר במייל - Hagit.baruch11@gmail.com
לכל העדכונים - חדשות נתניה