ועד שכונת קריית השרון שלח מכתב לראש עיריית נתניה, מרים פיירברג-איכר, ובו בקשה להתנגד לתוספת מגורים בשכונה במתחם 4. מדובר במתחם ריק בשכונה הנמצא בסמוך לבית הספר "רועי קליין", המיועד לתעסוקה ומסחר.
1 צפייה בגלריה
המתחם בקריית השרון. "לא ברור לנו למי התוספת הזאת טובה"
המתחם בקריית השרון. "לא ברור לנו למי התוספת הזאת טובה"
המתחם בקריית השרון. "לא ברור לנו למי התוספת הזאת טובה"
(פרטי)
ההתנגדות של התושבים היא לתוכנית שהעירייה עצמה הגישה לוועדה המחוזית, שמבקשת להפוך את מתחם המסחר והתעסוקה למתחם המיועד למגורים עם תוספת של 400 דירות.
התושבים אף הגישו התנגדות רשמית כנגד התוכנית לוועדה המחוזית, וכעת מחכים להחלטה בנושא, אך כאמור מצפים מהעירייה להגיש ערר על התוכנית שהיא עצמה הגישה, במקרה בו הוועדה המחוזית תקבל את תכנית העירייה ותדחה את התנגדות ועד השכונה.
"כחלק מתוכנית נת/1000 העירייה הגישה בקשה להוספת 400 דירות במתחם בין תחנת דלק לבית ספר רועי קליין בקריית השרון, ללא כל תוספת של תשתיות תומכות, בצומת רחובות שהיא כבר כיום מאוד מאוד פקוקה.
קראו עוד>>>
"היה בעבר ניסיון להפוך את רחוב הרטום לחד סטרי ולאחר זמן קצר הדבר יצר בעיות תנועה חמורות והרחוב שונה בחזרה לדו-סטרי", אומר גיא שחר, מוועד קריית השרון, "לא ברור לנו למי התוספת הזאת טובה למעט בעלי הקרקעות הפרטיים שיתעשרו מהשינוי הזה. מצד שני, כל תושבי האזור הקיימים, ואלה שיתווספו הולכים לחיות בסיוט תחבורתי.
"אנחנו מצפים שבמקרה שתוספת הדירות הזאת תאושר, עיריית נתניה תגיש ערעור לוועדת ערר ארצית על התוכנית של עצמה, ותעשה כל שביכולתה כדי לתקן את העוול התכנוני שהיא בעצמה הכניסה. אין שום היתכנות תכנונית לתוספת של כל כך הרבה דירות ללא כל תשתיות תומכות".
"נציגים משמונה בניינים הגובלים במגרש פנו לוועד קריית השרון והבטיחו לוועד קריית השרון גם תמיכה כספית וגם תמיכה באופן כללי", מוסיף שחר, "ועדי הבניינים החתימו 190 דיירים המתנגדים לתוכנית, ואמרנו זאת לעירייה.
"חשוב להדגיש שבזמן כה קריטי, לאחר שביקשנו להיפגש עם נציגי העירייה, הם קבעו דיון עם מהנדס העיר ונציגי השכונה רק לסוף חודש מאי. בנקודה בה כל דקה חשובה לקראת הכרעת הוועדה המחוזית, לא ברור לנו למה הם מורחים את הזמן".
מהעירייה נמסר: "מתחם 5 גובל במסילת הרכבת. הוועדה המחוזית קיבלה את עמדת העירייה וביטלה את שימוש המגורים במתחם זה.
"יחד עם זאת, העירייה סברה שעל אף שהמגורים שנקבעו במתחם 4 מרוחקים מהמסילה וגובלים במבני המגורים הקיימים של השכונה, ההיקף שאושר להפקדה (400 יח"ד) גבוה מדי. בהתאמה דרשה העירייה במסגרת התנגדות מהנדס העיר לצמצם את היקף המגורים ל- 100 יח"ד בלבד".
לעדכונים: חדשות נתניה