תרשמו לעצמכם ביומן את ה-8-10 באוגוסט: פסטיבל הזמר העברי ביוזמת עיריית נתניה, שזכה להצלחה בשנים האחרונות, חוזר לעיר בפעם השישית.
2 צפייה בגלריה
שמעון בוסקילה
שמעון בוסקילה
שמעון בוסקילה
( צילום: גלב סמירנוב)
הרעיון שמאחורי ה"פסטיווקאלי" הוא שימור הזמר העברי לדורותיו, באמצעות פסטיבל שנתי המתקיים בשכונת "עיר ימים", שרחובותיה נקראים על שמות אמני ישראל לדורותיהם.
קראו גם:
הפסטיבל, בהפקת עמותת היכל התרבות ובניהולו האמנותי של אילן גלבוע, יכלול הפקות מקור ומופעים ייחודיים ויארח את מיטב אמני הזמר העברי מכל הזמנים.
המופעים המרכזיים יתקיימו באמפידשא – קניון עיר ימים:
דני סנדרסון ומזי כהן יחגגו 55 שנות יצירה.
המופע 'שהשמש תעבור עלי', מופע מחווה למשורר והפזמונאי יורם טהר לב, שהלך לעולמו בינואר האחרון, בהשתתפות: תזמורת סימפונט רעננה בניצוחו של דודי זבה והזמרים מירי אלוני, יהודה אליאס, שמעון בוסקילה, קלייר בן דוד, גלית גיאת שגם תנחה, בריזה - ההרכב הקולי של היכל התרבות נתניה, וזמרות אופרה.
2 צפייה בגלריה
מירי אלוני
מירי אלוני
מירי אלוני
(צילום: ינאי יחיאל )
בהיכל התרבות ע"ש אריק איינשטיין בעיר ימים:
ערב פסקול מיוחד לזכרו של אורי זוהר, שהלך לעולמו בתחילת יוני בהנחיית יואב קוטנר ובהשתתפות ג'קו אייזנברג, כפיר בן ליש, רוני וגיל בר הדס ולהקת קולות גבעתיים.
ערב מתוק מתוק, משירי יגאל בשן ולהקות פיקוד צפון.
מופע 'מדינה בדרך', ערב מחוה לזמר היוצר וחתן פרס ישראל אביהו מדינה ולזמר הים תיכוני. במופע יבוצעו שיריו הגדולים של הזמר, לצד שירים של יוצרים נוספים שהפכו לנכסי צאן ברזל של המוסיקה הישראלית בסגנון הים תיכוני ונכנסו ללב של כולנו.
הערב יתקיים בהנחיית דן שפירא, ובהשתתפות אנה שפיץ, עינת אזולאי ומיקי בן עטר.
הסימפוזיון "רק מילה בעברית": יורם רותם, יאיר ניצני, יוני רועה, נדב רביד מנהל גלגל"צ והזמרת סוזי מילר יעלו את הסוגיה: זה טוב? או רע? לכתוב ולשיר באנגלית ובשפות אחרות?
במתחם הפיאנו של עיר ימים משעות אחה"צ תתארחנה מיטב חבורות הזמר בכל ימי הפסטיבל בהצדעה לזמר הישראלי במיטבו.
עלות: מ-30 שקל עד 75 שקל. לפרטים וכרטיסים בקופות היכל התרבות נתניה ובאתר