פיירברג-איכר השיקה את מסע הבחירות (צילום: ניר איסקוב)פיירברג-איכר השיקה את מסע הבחירות (צילום: ניר איסקוב)
פיירברג-איכר השיקה את מסע הבחירות (צילום: ניר איסקוב)
(פיירברג-איכר השיקה את מסע הבחירות (צילום: ניר איסקוב))
מאות תומכים הגיעו היום (א'), למלון "לאונרדו פלאזה", הייתה זו הפעם הראשונה שבה הצהירה פיירברג-איכר באופן רשמי על התמודדותה לקדנציה חמישית לראשות העירייה, אם כי במערכת הפוליטית וגם בקרב קהל גדול בעיר ידעו זה מכבר על כוונתה להתמודד.
באירוע נצפו לא מעט עובדי עירייה, חלק ניכר מתוכם ממינהל אכיפה ומאגף שפ"ע (שיפור פני העיר), וכן מנהלי אגפים ומחלקות אחרים.
פיירברג-איכר נכנסה לאולם על רקע השיר "מהפכה של שמחה" של הזמר עומר אדם, והעידה כי היא "מתרגשת כמו בפעם הראשונה".
הייתה זו הפעם הראשונה בה הצהירה פיירברג-איכר רשמית על התמודדותה לקדנציה חמישית לראשות העירייה, אם כי במערכת הפוליטית וגם בקרב קהלים רבים בעיר ידעו זה מכבר על כוונתה להתמודד.
באירוע סקרה ראש העירייה את התפתחות העיר במהלך הקדנציות הקודמות שלה, וציינה את הנושאים שבכוונתה להתמקד בהם בקדנציה הבאה, אם תיבחר: התחדשות עירונית על כל גווניה, תוך התמקדות באזורים הותיקים של העיר; פיתוח התעשייה, המסחר והתיירות כמקור פיתוח כלכלי לעיר ויצירת מקומות תעסוקה לתושבי העיר; השקעה מאסיבית בחינוך.
"אני רוצה להודות לכולכם שהגעתם, זה לא פשוט, יש עכשיו מונדיאל. ובכל זאת, הגיע לכאן קהל עצום", פתחה ראש העירייה, "כאשר התכוננו לערב, הכינו לי רשימה שלמה של נושאים שעסקנו בהם וקידמנו אותם את המהפכה שהייתה כאן בעיר היפה שלנו, נתניה, אבל אמרתי למה אני צריכה להרחיק לכת, אני אתחיל סתם ככה ממה שהיה היום בבוקר". ראש העירייה סיפרה על תורמת מבלגיה שנפגשה איתה ותרמה עד כה 25 מיליון שקלים לעיר.
פיירברג-איכר נמנעה מלהתייחס להמתנתה להחלטת פרקליטות המדינה האם להגיש נגדה כתב אישום בפרשה שבה היא חשודה, שנה ושלושה חודשים לאחר פרסום הודעת המשטרה על קיום תשתית ראייתית להעמדתה לדין.
הקהל של פיירברג-איכר (צילום: ניר איסקוב)הקהל של פיירברג-איכר (צילום: ניר איסקוב)
הקהל של פיירברג-איכר (צילום: ניר איסקוב)
(הקהל של פיירברג-איכר (צילום: ניר איסקוב))
ראש העירייה הציגה את המצטרפים החדשים לרשימה, ובראשם אבי סלמה, פעיל בצפון העיר ובקרב עולי צרפת, הכדורגלן אמיה טגה והבדרן ואיש ערוץ 9, יאן לוינזון, המוכר בקרב יוצאי מדינות בריה"מ.
אבי סלמה (צילום: ניר איסקוב)אבי סלמה (צילום: ניר איסקוב)
אבי סלמה (צילום: ניר איסקוב)
(אבי סלמה (צילום: ניר איסקוב))
לצדם, הציגה פיירברג-איכר את חברי הסיעה הנוכחיים שימשיכו עמה, ממלא מקומה אלי דלל, סגניתה שירי חגואל-סיידון וחברי המועצה רפי ימין, יוסי דורון ושושנה (צ'וצ'י) זילברברג. פיירברג-איכר הדגישה מספר פעמים כי סדר הצגת חברי הרשימה אינו מייצג את הדירוג העתידי שלהם. תושבת העיר: "כיף להיכנס לאולם גדול לשמוע את עומר אדם ברקע, 800 תומכים הצביעו היום ברגלים, אני מאמינה בה היא הביאה אנשים טובים שיעמדו לצידה".
כמו בבחירות הקודמות, ישמש בן זוגה של פיירברג-איכר, רוני איכר, מעין "מנהל על" של מטה הבחירות. איכר ובן זוגה לשעבר של פיירברג-איכר, אלי פיירברג, נכחו גם הם באירוע. סיסמת הבחירות שנבחרה והוצגה היא: "אהבה אחת. נתניה אחת", ברקע צהוב-שחור ועל רקע פניה של ראש העירייה.
אמייה טגה (צילום: ניר איסקוב)אמייה טגה (צילום: ניר איסקוב)
אמייה טגה (צילום: ניר איסקוב)
(אמייה טגה (צילום: ניר איסקוב))
תגובה של נתניה אחת: "הכנס היה הצלחה גדולה, מעל 1000 תושבים מכל רחבי העיר באו להביע אמון במרים ובנבחרת שלה למועצת העיר. נתניה אחת, אהבה אחת".