שכונת סלע בנתניה מתחדשת: הוועדה המקומית לתכנון ובניה אישרה למתן תוקף תוכנית פינוי בינוי ראשונה בשכונת סלע. התוכנית תקודם על ידי מינהל הנדסה להיתרי בניה.
2 צפייה בגלריה
שכונת סלע
שכונת סלע
שכונת סלע
(הדמייה: משרד גיורא גור ושות אדריכלים חברת הדמיות evolve)
התוכנית כוללת הריסה ובניה של שמונה בניינים, בהם 116 יחידות דיור בין הרחובות פרייבורג, גליקסון, צייטלין ופרישמן.
התוכנית כוללת הקמה של 3 מגדלי מגורים לאורך כביש החוף, שני בניינים של 10 קומות לכיוון פנים השכונה, שטח ציבורי פתוח לטובת פארק ושטח של 1 דונם לטובת בניית מבני ציבור.
במסגרת התוכנית יקבל כל בעל דירה, דירה חדשה בבניין חדש עם מעלית ותשתיות חדשות, ממ"ד, מרפסת וחניה תת קרקעית. כמו כן, חייבה העיריה את היזם בהעמדת קרן תחזוקה לבעלי הדירות במתחם ל-10 שנים.

2 צפייה בגלריה
שכונת סלע נתניה
שכונת סלע נתניה
שכונת סלע נתניה
(צילום: שירותיי מיינט נתניה)

התוכנית הזו היא הסנונית הראשונה של ההתחדשות הנרחבת המתוכננת בשכונת סלע.
במהלך שלוש השנים האחרונות קידמה העיריה באמצעות מינהל הנדסה מסמכי מדיניות המתווים את התחדשות השכונה כולה. במסגרת מסמכי המדיניות מתוכננים להתחדש כ- 1,000 דירות קיימות, צפויים להיבנות מגדלי מגורים בעיקר לאורך כביש החוף לצד בניה נמוכה יותר של 10 קומות לפנים השכונה, מבני ציבור נרחבים, שטחי ציבור פתוחים בהיקפים משמעותיים ושבילי הליכה ושבילי אופניים בתוך השכונה.

קראו גם:

במקביל להתחדשות השכונה מקדמת העיריה יחד עם משרד התחבורה את תוכנית מהיר לעיר הכוללת תשעה צירי העדפה לתחבורה ציבורית אפקטיבית. שני צירים צפויים לעבור בסמיכות לשכונה, אחד לאורך רחוב הרצל ואחד לאורך רחוב רזיאל.