המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט העליון ערעור על גזר דין בעניינו של שוטר לשעבר, מסרשה וואסה מנתניה, שהורשע ברצח אשתו אנגביץ' וואסה ז"ל, ונידון לעונש מאסר של 29 שנות מאסר בפועל. לטענת המדינה, יש להעמיד את עונשו של הנאשם על מאסר עולם בלתי קצוב, שהוא העונש המקסימלי הקבוע בחוק בצד עבירת הרצח.
1 צפייה בגלריה
אנגביץ' וואסה ז"ל והשוטר מסרשה וואסה
אנגביץ' וואסה ז"ל והשוטר מסרשה וואסה
אנגביץ' וואסה ז"ל והשוטר מסרשה וואסה
(צילום: באדיבות המשפחה)
בהודעת הערעור צוין: "מדובר במעשה שנעשה בכוונה, והוא מעשה אלים באופן קיצוני - ירי מטווח קצר לראשה של המנוחה... אם במקרה כגון זה אין מקום להטיל על הרוצח את עונש מאסר העולם הקבוע בצד עבירת הרצח הבסיסית - אימתי יהיה?"
קראו גם:
כזכור, בהכרעת הדין שניתנה באוקטובר 2018, נמצא כי השוטר לשעבר מסרשה וואסה, במהלך ויכוח עם אשתו על רקע סירובה להישמע לדרישותיו בדבר האופן בו הוא סבר שהיא צריכה להתנהג, היכה אותה בשלוש הזדמנויות שונות, לקח את אקדחו האישי מחדר השינה, וירה בראשה מטווח קצר, עת ישבה על כיסא בסלון ביתם ובכתה.
בית המשפט המחוזי מרכז הרשיע את הנאשם, לאחר ניהול הוכחות, בעבירת רצח. מדובר בעבירה שנוסחה לאחר הרפורמה בעבירות ההמתה, שהעונש הקבוע בחוק בגינה נע עד מאסר עולם כעונש מקסימאלי. זאת, להבדיל מן העבירה של רצח בנסיבות מחמירות שהעונש הקבוע בצידה הוא עונש מאסר עולם חובה. בשל הרשעת הנאשם בעבירת הרצח ה"בסיסית", גזר עליו בית המשפט עונש של 29 שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי ופיצוי למשפחת המנוחה בסך של 258 אלף שקלים.
"אנו מצויים כיום בראשית דרכה של הרפורמה בתחום עבירות ההמתה, והכרעות בתי המשפט במקרים הראשונים המובאים בפניהם הן שייצקו תוכן בהוראות החוק ויקבעו איזה ביטוי יינתן לכוונת המחוקק. המקרה שלפנינו יאפשר לבית המשפט הנכבד להתוות את הדרך בה ילכו הערכאות הדיוניות מכאן ולהבא בעת גזירת העונש בעבירת הרצח הבסיסית", נכתב בהודעת הערעור.
את המדינה מייצגת בהליך הערעור עו"ד הילה גורני מהמחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה. בבית המשפט המחוזי נוהל התיק ע"י עו"ד הילה אדלמן מהמחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה.