ניצולת שואה בת 82 מאור עקיבא, אלמנה הסובלת מעיוורון שמתקיימת מקצבת ביטוח לאומי, טוענת כי כיוון שלא הציגה התחייבות כספית (טופס 17) של קופת חולים כללית בהגיעה למיון בבית החולים לניאדו, שוגר אליה לאחרונה מכתב דרישת תשלום מעורך דין בשם בית החולים, ואם לא תעשה כן, תעמוד בפני תביעה.
1 צפייה בגלריה
"לניאדו". שלחו מכתב
"לניאדו". שלחו מכתב
"לניאדו". שלחו מכתב
(אסף פרידמן)
במכתב שכותרתו: "התראה בטרם הגשה לביצוע של תביעה", נכתב על ידי נציג בית החולים כי "דעי לך שאם לא תסדירי את חובך בסך 938 שקלים, בצירוף שכר טרחת עורך דין והוצאות בסך 270 שקלים בתוך 30 יום מקבלת הודעה זו, הרי שבכוונתנו להגיש כתב תביעה בגין חוב זה לביצוע בהוצאה לפועל ללא הליך קודם בבית המשפט".
קראו עוד>>>
הכל החל כאשר הקשישה הובהלה על ידי בני משפחתה בשעות הבוקר ל"לניאדו" בשל כאב בגבה. "לפני כשנתיים, לפנות בוקר, סבלתי מהתקפת כאבי גב עזים", היא מספרת, "התקשרתי לאחד הילדים שלי שיפנה אותי לבית החולים, שם טופלתי. אלא שלאחר שחשתי טוב יותר וניגשתי לקופת חולים כללית להביא התחייבות כספית בדיעבד כמקובל, לא קיבלתי את ההתחייבות".
עוד אמרה: "אני חיה מביטוח לאומי, יש לי את כל הביטוחים שאפשר שיהיו לאדם וחיה במדינה מאז שנת 51, ולמרות זאת אני צריכה לפחד מתביעות בגילי? אני מוכרת כניצולת רדיפות הנאצים, וחיה כעת בחשש שיתבעו את קצבת הקיום הדלה שלי. כאב לי מאוד שבשביל חתיכת נייר ככה לעשות לבן אדם בגילי. איפה ההגיון?".
תגובת לניאדו: "לאור מצבה הרפואי והסוציאלי של המטופלת ולפנים משורת הדין נעתרה הנהלת לניאדו לבקשתה ותעניק 25% הנחה על הטיפול הרפואי אותו קיבלה בבית החולים".
מקופת חולים כללית נמסר: "מדובר בפניה למיון ביום חמישי בשעה 8:35 בבוקר, שעה בה ניתן לקבל מענה ושירות במרפאות".
לעידכונים: חדשות נתניה