הורשע ברצח "רגיל": בית המשפט המחוזי בלוד הרשיע הבוקר (יום ג') את יצחק שפק ברצח פרודתו עליזה שפק ב-2018.
יצחק שפקיצחק שפק
יצחק שפק
(צילום: שאול גולן)
כפי שנחשף ב-ynet, שפק הודה במסגרת הסדר טיעון בעבירת רצח "רגילה" ולא בעבירה החמורה ביותר - רצח בנסיבות מחמירות. הצדדים לא הסכימו על העונש, והוא ייקבע בהמשך על ידי השופט. הפרקליטות צפויה לבקש מאסר עולם. ההסדר הוצג לאחר שבני המשפחה של הנרצחת עודכנו בו והביעו את עמדותיהם לגביו.
ורד, אחותה של המנוחה, אמרה לכתב גלעד מורג מ-ynet בתום הדיון: "שנתיים הדמעות שלי לא זולגות, אחותי נרצחה בדם קר, מוות שתוכנן מראש. עצוב לי מאוד, אין לי מילים. איך ממשיכים? איך חיים בלי דמותה בלי אחותי? כל החיים שלי עצובים לגמרי. אין לנו חיים.
"אין לי ספק שלאדם כזה, שבאכזריות כל כך גדולה תכנן ורץ עם הסכין ורצח אישה שהייתה אמורה להיות סבתא, לא מגיע לראות אור יום. העצב שלנו הוא לכל החיים. לא מגיע לו לחיות, זה קשה מאוד".
(עליזה שפק ז"ל)
עו"ד רותי אלדר, שמייצגת את משפחת המנוחה מטעם תוכנית סנ"ה לסיוע משפטי לנפגעי עבירות המתה, אמרה: "חווינו חוויות קשות מהתנהלות הנאשם בבית המשפט. היום הסנגוריה והפרקליטות הגיעו להסכמה בדבר הודייתו של הנאשם ברצח בהתאם לרפורמה בחוק ההמתה לפי עבירת הרצח היא עבירה שלא מחייבת מאסר עולם.
עו"ד אלדר הוסיפה: "למשפחה חשוב מאוד שאביהם, שהם סבלו ממנו תקופה מאוד ארוכה עוד בחיי המשפחה בזמן שהיו נשואים, מודה והוא בפירוש אמר שהוא לוקח אחריות על המעשה. יש לך רצון שאדם יקבל את העונש המקסימלי שקבוע בחוק על מעשיו האכזריים מצד אחד, אבל מצד שני שינו את חוק ההמתה שאין חובה למאסר עולם. אנחנו עדיין סמוכים ובטוחים שבית המשפט יגזור על הנאשם מאסר עולם כפי שמתבקש ממעשיו ולא פחות מזה".
קראו גם:
שפק (54) תושב נתניה, הואשם כי דקר למוות את פרודתו עליזה (51) באוקטובר 2018. כתב האישום, שהוגש לבית המשפט חודש לאחר המקרה, כלל עבירה של רצח לפי החוק שהיה קיים טרם רפורמת עבירות ההמתה.
הרשעה בסעיף הרצח לפי השינוי בעבירת ההמתה מחייב עונש של מאסר עולם. ואולם, לפי ההסדר בין פרקליטות מחוז מרכז לסנגורו של שפק, עו"ד גיל גבאי מהסנגוריה הציבורית, שפק הודה ברצח לפי החוק החדש.
כאמור, אחרי שנתיים הסתיימה הפרשה הטראגית בהרשעה היום.