אופטימיות בקבוצת הכדורסל אליצור נתניה: העירייה הודיעה כי תבנה בסמוך לאצטדיון העירוני אולם כדורסל חדש שיכלול 2,500 מקומות ישיבה.
1 צפייה בגלריה
אבידן נגר. "יש עתיד"
אבידן נגר. "יש עתיד"
אבידן נגר. "יש עתיד"
(אסף פרידמן)
בסיום העונה שעברה העפילה אליצור נתניה לליגת העל בכדורסל, אלא שמנהלת הליגה סירבה לאשר את עליית הקבוצה לליגה הראשונה, בשל היעדר אולם מתאים, זאת למרות שעיריית נתניה הגישה לו''ז מפורט ומסמכים המעידים על כוונתה להקים אולם. בעקבות זאת גם העונה משחקת הקבוצה בליגת המשנה.
בתחילת השבוע הודיעה עיריית נתניה כי תקים אולם מתאים לדרישות ליגת העל, שייבנה בסמוך לאצטדיון העירוני, יכלול 2,500 מקומות ישיבה, ויהיה מותאם למשחקי כדורסל ולמופעים, כאשר היציע מאחורי הסל מתקפל ומפנה מקום לבמה ולכיסאות נוספים על משטח הפרקט.
קראו עוד>>>
ראש העירייה, מרים פיירברג-איכר, בישרה על הפרויקט שיצא לדרך בעוד כחצי שנה, תוך שהיא מציינת כי העבודות על הפרויקט יימשכו כ-16 חודשים, על ידי חל''ת, החברה הכלכלית של עיריית נתניה.
"האולם החדש, ארנה, אשר על הקמתו הכריזה ראש העירייה, מרים פיירברג-איכר, הוא תוצאה של העלייה של הקבוצה שלנו בקיץ, שלא התאפשרה בגלל דרישות ליגת העל'', מסביר יו"ר הקבוצה, אבידן נגר, "ראש העירייה התגייסה, מצאה שטח מתאים, נלחמה בכל הכוח, וקידמה את הנושא הזה וממשיכה את מה שלפני כמעט שנה היא עשתה".
ובכל זאת, לא עליתם לליגת העל בגלל היעדר אולם.
''בעונה שעברה זה היה מורכב ושמו לנו רגליים בגלל האולם. לקחנו את הסיפור הזה לבית הדין העליון וזכינו, אישרו לנו לארח באולמות אחרים, אבל זה היה מאוחר מדי, ממש שבועיים וחצי לפני שנפתחה הליגה.
"מה שאומר שלא היינו מוכנים כי שחקנים וחסויות ברחו לנו בדרך ולא היה מאמן וגם ספונסרים עזבו אותנו בדרך, ובגלל זה לא מימשנו את העלייה, כי זה היה מאוחר מדי. זה מה שגרם לנו לקבל את ההחלטה להישאר בליגה הלאומית''.
איך אתה רואה את העתיד של המועדון?
"הקבוצה גם השנה הגיעה לפלייאוף ואנחנו משחקים טוב, נראים טוב, אז יש עתיד ושום דבר לא מאוחר. חיכו פה בנתניה שלושים שנה לאולם ואני שמח שבקדנציה שלנו זה יתממש ושמרים דוחפת את זה ועושה את מה שהובטח.
"לא כזה קל לעלות לליגת העל אבל עכשיו כשתהיה ארנה, במידה ונעלה או שתהיה לנו האופציה, נוכל לארח בינתיים בחדרה או במקומות אחרים, עד שהאולם יהיה מוכן".
לעדכונים: חדשות נתניה