חברת היזום והבנייה 'גלובלינקס' הודיעה כי חתמה על עסקת שיתוף פעולה אסטרטגי עם קבוצת 'בן דוד הרצל', המובילה ביזמות ופיתוח מתחמי פינוי בינוי בנתניה. שיתוף הפעולה נעשה על רקע היערכותה היסודית של עיריית נתניה לחידוש פני העיר.
2 צפייה בגלריה
פרויקט נורוק טהון
פרויקט נורוק טהון
פרויקט נורוק טהון
(צילום: טוטם הדמיות)
השותפות החדשה תקדם תכנון ובנייה של כ-3,000 יחידות דיור בפרויקטי התחדשות עירונית שכבר מצויים בשלבי תכנון שונים בעיר נתניה בהיקף חזוי של כ-3.8 מיליארד שקל, ואף תקדם מתחמים נוספים בעיר הנמצאים בשלבים ייזום ראשוניים.
קראו גם:
חברת גלובלינקס הוקמה ומנוהלת בידי אנשי הנדל“ן ערן אלטמן ומני בר, ונמצאת בשליטתו של איש העסקים אלכסנדר משקביץ‘, מבעלי ענקית המכרות ERG. מאז שנת 2010 החברה בנתה ומסרה מאות יחידות דיור במרכז הארץ - בין היתר, בערים קריית אונו, רעננה, הרצליה, רמת גן, ותל אביב.
קבוצת בן דוד הרצל, נוסדה ע"י הרצל בן-דוד ז"ל ב-1970 ובמהלך 4 העשורים האחרונים יזמה ובנתה פרויקטי נדל"ן בעיר נתניה בהיקף של מאות יחידות דיור. החברה עוסקת בהתחדשות עירונית מזה כ-12 שנים, היא מנוהלת על ידי האחים שומרי בן-דוד ומירב בן-דוד בלחסן. קבוצת בן דוד הייתה החברה הראשונה שהצליחה לקדם תוכנית פינוי בינוי במסלול המזורז של הוותמ“ל, ברחוב שי עגנון בשכונת נורדאו בנתניה.
התוכנית מתפרשת על שטח של כ-22 דונם בחלקה הדרומי של נתניה ובמסגרתה מתוכננות כ-875 יח"ד חדשות ב-14 מבני מגורים בני 9 עד 24 קומות - במקום 8 מבני רכבת (טוריים) במצב ירוד ובהם 208 יחידות דיור.
ב-2021 החברה קיבלה אישור לתוכנית נוספת אותה יזמה בוותמ״ל לפינוי 165 דירות ובניית 514 יחידות דיור. בנוסף לחברה 15 פרויקטים של פינוי בינוי בעיר נתניה בשלבי קידום שונים.
2 צפייה בגלריה
פרויקט בי נתניה
פרויקט בי נתניה
פרויקט בי נתניה
(צילום: זיתוני הדמיות)
ערן אלטמן ומני בר מנכ"לים משותפים גלובלינקס: "השותפות עם קבוצת בן דוד, שלה ניסיון עשיר בייזום, בנייה וקידום תכניות פינוי-בינוי בעיר נתניה ובתחום ההתחדשות העירונית בכלל, תאפשר ביצועם פרויקטים גדולים בעיר הנמצאת כיום בתנופת פיתוח והתחדשות משמעותית. לחברה צבר יחידות דיור מרשים בפרויקטי פינוי-בינוי, ויחד אנו מתכננים ליצור בעיר נתניה פרויקטים וחוויית מגורים שתתאים לתפישות החיים הצפויות בעשורים הקרובים - והכל לטובת הדיירים הוותיקים והחדשים".
לדברי אלטמן, "הבחירה בעיר נתניה כעוגן מרכזי לצמיחה שלנו, מבוססת על העובדה שעיריית נתניה השכילה לייצר שקיפות ובהירות בתחום ההתחדשות העירונית. העירייה פועלת בשיתוף פעולה הדוק עם התושבים, היזמים וכל הגורמים המעורבים על מנת לקדם את העיר באופן הצופה פני עתיד. מה שמאפשר ליזמים לתכנן בראייה ארוכת טווח ולדעת כי הם פוסעים על קרקע בטוחה".
לעדכונים - חדשות נתניה