מתחם לתעשייה קלה, לוגיסטיקה ומסחר בשטח של 18 אלף מ"ר - יקום בקרוב באזור התעשייה של אבן יהודה הסמוכה לנתניה. כך נודע בשבוע החולף.
הפרויקט הוא פרויקט העוגן באזור התעשייה המתפתח של אבן יהודה המתפרס על 165 דונם. כבר היום מקדמת המועצה המקומית תכנית מתאר כוללנית אשר עתידה להפוך את אזור התעשייה למרכז עסקים מוביל בלב השרון, אשר ישולבו בו שימושי מסחר ובילוי שונים.
טכנו פארק אבן יהודה של קבוצת סופרין ווייס | צילום: איוולב מדיהטכנו פארק אבן יהודה של קבוצת סופרין ווייס | צילום: איוולב מדיה
טכנו פארק אבן יהודה של קבוצת סופרין ווייס | צילום: איוולב מדיה
בלב מרכז העסקים, כאמור, יוקם המרכז הלוגיסטי של קבוצת הרכישה אשר ארגנו הקבוצות סופרין ווייס. קבוצת סופרין, העוסקת בייזום, ניהול והקמה של פרויקטים נדל"ניים למגורים, משרדים, מסחר ולוגיסטיקה, וקבוצת וייס העוסקת בין השאר בניהול, ייזום והשבחה של נכסי נדל"ן בארץ ובעולם, גיבשו קבוצת רכישה אשר רכשה קרקע במסגרת הסכם אופציה ברחוב האלה אשר באזור התעשייה המתפתח של אבן יהודה.
על הקרקע יוקם פרויקט "טכנו פארק אבן יהודה" - מתחם תעשייה קלה ולוגיסטיקה וכן שטחי מסחר בהיקף של כ-18 אלף מ"ר. על פי התכנון, שטחי המסחר יהוו כ- 6,000 מ״ר מהשטח הכולל.
במסגרת ההסכם ניתנה לפני כ 9 חודשים לסופרין ווייס אופציה, מידי הבעלים הפרטיים של הקרקע, לרכישת הזכויות במגרש בן 18 דונם תמורת כ-63 מילון ש"ח, כשעל פי התב"ע המאושרת כולל זכויות להקמת מרלו"ג בן 2 קומות על פני כ- 18 אלף מ"ר שרובו מיועד לתעשייה קלה ולוגיסטיקה והיתר למסחר.
בתקופת האופציה הציעה קבוצת הרכישה שטחי תעשייה ומסחר באומדן עלות של כ- 8,500 שקלים למ"ר. הקבוצות מעריכות כי אומדן עלות הקמת הפרויקט כולו יסתכם ב כ-230 מיליון ש"ח כשהאכלוס צפוי להיות בעוד כשלוש שנים. את הקבוצה ייצגו עוה"ד יריב שלום ואדמית כהן וינשטוק ממשרד ליפא מאיר ושות'.
אזור התעשייה והעסקים של אבן יהודה התפתח מאוד בשנה האחרונה על רקע הגידול וההתרחבות של היישוב הצפוי לגדול בעוד מספר מאות של יחידות דיור בשנים הקרובות, ובשל היותו ממוקם בלב אזור השרון.
אזור התעשייה המתפתח במזרח היישוב ממוקם על כביש 4 ובסמוך לכביש 57 המחבר את מחלף ניצני עוז בכביש 6 עם העיר נתניה ומקצר את הנסיעה מהיישובים והמושבים באזור כמו אבן יהודה וכפר יונה לעבר המרכז. גם תחנת הרכבת בבית יהושוע נמצאת בקרבת מקום.
צחי סופרין, מבעלי קבוצת סופרין, אמר: ״אנו מנגישים למשתמשי הקצה ולמשקיעים את האפשרות להיות בעלים של נכסים מסחריים שונים. פרויקט טכנו פארק אבן יהודה יהווה עם הקמתו מרכז שישמש מצד אחד יבואנים ויצרנים שונים ומצד שני ייתן פתרון מסחרי לעסקים אשר זקוקים לשטחים גדולים ותקרות גבוהות. כבר היום יש ביקוש לשטחים מסחריים גדולים מצד יבואני ריהוט ומוצרי עיצוב לבית, אנו מאמינים כי הפרויקט יוכל לשמש את היבואנים והיצרנים לשימוש מעורב, הן עבור פעילות הייצור והן עבור מכירת התוצרת, ובכך לחסוך משאבים רבים על הקמת סניף מכירתי נפרד ושינוע הסחורות אליו".
רוני וייס, יו"ר קבוצת וייס, הוסיף: "זהו הפרויקט השני שלנו במסגרת המותג טכנו –פארק. שני הפרויקטים, בחולון וכעת באבן יהודה, נחלו הצלחה מאוד גבוהה מבחינת רמת הביקושים לרכישת שטחים לוגיסטיים באזור המרכז. אין ספק שהמוצר אותו אנו מפנים לעסקים קטנים ובינוניים היכולים לקחת חלק ממרלו"ג מתקדם ומודרני, נותן להם פיתרון שלא היה להם עד היום. גם הרגולציה והאכיפה של רשות מקרקעי ישראל להוצאת עסקים שנמצאים ללא היתר וללא רישוי בשטחים חקלאיים במושבים והקיבוצים, תורמת לעקומת הביקוש הגבוהה לאחסון, שימוש ותפעול של מרכז לוגיסטי על ידי רוכשים מסוג זה. בימים אלה אנו בוחנים הקמת פרויקט טכנו פארק שלישי באזור המרכז".