עד שנת 2040 יהיו בישראל שני מיליון אזרחים ותיקים. האם יש להם פתרונות דיור הולמים?
1 צפייה בגלריה
פרויקט KY קבוצת מגידו
פרויקט KY קבוצת מגידו
פרויקט KY קבוצת מגידו
( הדמיה: 3DIVISION)
לשאלה זו נדרשה קבוצת מגידו, שמשיקה בימים אלה פרויקט חדשני בכפר יונה, המשנה את תפיסת המגורים של בני 60 ומעלה.
החברה תבנה 148 יח"ד במסגרת פרויקט "KY", במרכז כפר יונה בסביבה כפרית ונמוכה. הפרויקט יכלול שני בניינים מפוארים בני 8 קומות והוא מיועד למכירה לבני 60 ומעלה. התמהיל המוצע בו יכלול דירות קטנות בלבד. מדובר במוצר נדיר ומבוקש בשוק - דירות בנות 2, 2 וחצי ו-3 חדרים.
דירות 3 חדרים בפרויקט הינן בשטח כ 70 מ"ר ונמכרות החל מ-1.49 מיליון שקל, דירות 2.5 חדרים בשטח כ-62 מ"ר ונמכרות החל מ-1.346 מיליון שקל ודירות 2 חדרים בשטח של כ-47 מ"ר החל מ-1.15 מיליון שקל.
לחלק מהדירות חנייה וכולן עם מרפסת שמש ומפרט בסטנדרט גבוה הכולל מטבחי יוקרה, מזגנים וריצוף יוקרתי. בפרויקט גם מועדון דיירים מצויד ורב תכליתי עם עמדות מחשב לעבודה מהבית, מתחם יוגה וחדר כושר.
קראו גם:
לובי מעוצב מחבר בין שני הבניינים עם עמדת שמירה וגינה פנימית ופרטית. כמו כן יש במקום מגרש למשחק הפטאנק.
החברה משיקה בימים אלו את שיווק הדירות בפרויקט.
הפרויקט קיבל לאחרונה היתר בניה כאשר הצפי להתחלת הבניה הוא במהלך חודש מאי.
תוחלת החיים הממוצעת נמצאת בישראל כבר כמה שנים במגמה של עלייה ומנגד איכות החיים של בני ה-60 פלוס עלתה.
רובם עדיין חלק אינטגרלי משוק העבודה ומעורים בחיי החברה ומצד שני מחפשים בעיקר דירות קטנות, ביטחון אישי גבוה במקום המגורים ונגישות קלה לכל השירותים החיוניים להם מבלי לוותר על איכות הדיור.
על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לשנת 2021, בערים הגדולות מגיע אחוז האזרחים הוותיקים ל-15% ולפעמים אף יותר. רבים מהם מתגוררים בשכונות צפופות במרכזי הערים, בדירות מגורים שאינם מתאימים לצרכיהם ורבים מהם מחפשים, גם מחוץ לעיר, דירות קטנות עם פסיליטיס התואמים את הצרכים החדשים של הגיל. במקרים רבים, מפאת חוסר ההיצע, הם נאלצים להתפשר על דירות גדולות מדי שכבר אינן מתאימות להם.
כפר יונה נמצאת בקרבה לנתניה ובמרחק דקות נסיעה בודדות לכביש 6, כביש 4 וכביש 2, ומונה כיום כ-5,000 בתי אב.
כאשר הוקמה הייתה בעיקר עיר של צמודי קרקע אך בעשור האחרון התפתחה מאוד הבנייה הרוויה וכיום היא משתדלת לשמור על אפיון קהילתי חזק ומשלבת בין בתים פרטיים לבנייני מגורים חדשים ומודרניים. כפר יונה ממשיכה לעבור תהליכי צמיחה משמעותיים, הן במסגרת התחדשות עירונית במרכז העיר או פיתוח שכונות חדשות כאמור ותכנון אזורי תעסוקה חדשים.
נדב בריח, מנכ"ל ובעלים של BE נדל"ן המשווקת את הפרויקט של קבוצת מגידו: "היום הפתרון המרכזי לאנשים מבוגרים שמבקשים איכות חיים טובה זה דיור מוגן במתכונת שמתאפשרת לעשירים בלבד – דמי ניהול חודשיים גבוהים מאוד ,ללא בעלות בדירה ועם מנגנון של פקדון נשחק, מה שבהכרח גם לא תואם את הצרכים של האוכלוסייה הצעירה יותר בחתך אוכלוסיית הגיל השלישי.
"הפרויקט של חברת מגידו הוא חדשני ופורץ דרך בתחום הנדל"ן ובפרט לקבוצת הגיל הזו שכן הוא מעניק אקו סיסטם ומכלול שירותים המותאמים לקהל הגיל השלישי הצעיר יותר וכל זאת, לצד עסקה כלכלית חכמה שבאה לידי ביטוי בבעלות בדירה ובדמי ניהול שפויים".