רוכשי דירות בפרויקט של חברת הבנייה "משהב" טוענים, כי החברה מתעכבת זה שנה וחצי במסירת הדירות בפרויקט "משכנות הפארק", שבשכונת קריית השרון בנתניה. לטענתם, הם נאלצים לשכור דירות חלופיות ולאכלס את הציוד שלהם במחסנים, בעקבות העיכוב במסירת הדירות. לטענתם, חברת "משהב" לא מסרה להם תשובות מספקות ולכן, בשבוע שעבר, הוגש לחברה מכתב התראה טרם נקיטת הליכים משפטיים, מטעמם של רוכשי הדירות.
הפרויקט בנתניה. "הרוכשים נחלו אכזבה" הפרויקט בנתניה. "הרוכשים נחלו אכזבה"
הפרויקט בנתניה. "הרוכשים נחלו אכזבה"
(צילום: אלבום פרטי)
"מדובר במקרה חריג ומצער", מסרו עורכי הדין אלעד בוסקילה ורינת טלבי, המייצגים את רוכשי הדירות. "מפעם לפעם התחייבה החברה לתאריך מסירה עדכני, אך לצערם של הרוכשים, הם נחלו אכזבה בכל פעם מחדש. חשוב לציין, כי מעבר לפגיעה הכספית, נגרמת לרוכשים עוגמת נפש של ממש: הם לא יודעים לאיזה מוסד לרשום את ילדיהם לשנת הלימודים הבאה, ולא יודעים האם לחתום על חוזי שכירות חדשים ואם כן, לאיזו תקופה. מדובר בחוסר אונים משווע שאיננו מאחלים לאיש".
עורכי הדין בוסקילה וטלבי מספרים, כי סבלנותם של הרוכשים פקעה כאשר הבינו כי נכון לתאריך 12/2/20, כ-17 חודשים לאחר תאריך המסירה המקורי, טרם ניתן טופס אכלוס לבניין. "במכתב ההתראה שנשלח לחברה, דרשו הרוכשים לקבל תאריך מסירה עדכני וסופי בהחלט. כשהם יקבלו את תשובתה של החברה, ישקלו הרוכשים את המשך צעדיהם המשפטיים כנגד החברה", אמר עו"ד בוסקילה.
במכתב ההתראה נטען, כי הדיירים לא זכו למענה ראוי, מפורט והולם, כפי שנדרש במצבים מעין אלה. כמו כן נטען במכתב, כי החברה "לא טרחה לעדכן את רוכשי הדירות בדבר העילות שגרמו לעיכוב הקיצוני".
עו"ד בוסקילה. חיכו לעדכוןעו"ד בוסקילה. חיכו לעדכון
עו"ד בוסקילה. חיכו לעדכון
(צילום: פרטי)
בדף הפייסבוק שפתחו הרוכשים, ששמו "משכנות הפארק משהב נתניה — מחכים לבית", הם מעלים פוסטים המתארים את המצב שאליו נקלעו. מהפרסומים עולה, כי הדיירים חיים תקופה ארוכה על מזוודות וארגזים, גרים אצל ההורים או שוכרים דירות למשך זמן לא ידוע, ומתמודדים עם עניינים בירוקרטיים רבים.
מחברת הבנייה "משהב" נמסר: "הבנייה הושלמה והדירות ראויות ומוכנות לאכלוס. החברה פועלת לקבלת אישור מכיבוי אש ומהפיקוח על הבנייה של עיריית נתניה, לאכלוס הבניין עד סוף החודש ובמהלך תחילת החודש הקרוב. מעבר לתשלום שכ"ד מדי חודש, החברה עומדת בקשר עם בעלי הדירות והעמידה לרשותם חברת ניהול המעדכנת אותם בכל דבר ועניין לקראת אכלוס הבניין. בכל מקרה החברה מסייעת לרוכשי הדירות ככל שניתן, הן במציאת מגורים זמניים הן באחסון תכולת הדירות, ועומדת לרשותם בכל עת".