זאת השנה החמישית שבה יפית יונה פריג', תושבת נתניה, מכינה לפני חג הפורים משלוחי מנות רבים לחיילי צה''ל ונוסעת לבסיסים ברחבי הארץ כדי לחלק את המשלוחים ולשמח את החיילים.
מדובר ביוזמה פרטית שלה שבכל שנה מתרחבת יותר ויותר. יונה פריג' אוספת כסף ממשפחה, חברים ואנשים שהיא פוגשת במסגרת עבודתה, אך את מלאכת הקנייה, ההכנה והמשלוח היא עושה כמעט לבד.
יפית יונה פריג' עם חיילי צה"ליפית יונה פריג' עם חיילי צה"ל
יפית יונה פריג' עם חיילי צה"ל
(צילום: פרטי)
"המיזם נולד לפני כחמש שנים, כשהבן שלי היה בצבא", מספרת יונה פריג'. "כשנסעתי לבסיס שלו לביקור והבאתי לו הרבה דברים טובים וטעימים, ראיתי שעוד חיילים נהנים ממה שאני מביאה. באותו הרגע החלטתי שפעם בשנה אני קובעת לי מנהג לבוא לחיילים בכל הארץ ולתת להם משלוחי מנות. אני עושה את כל זה רק כדי לשמח את החיילים. אני מרגישה זכות להעניק להם ולראות את החיוך שלהם".
פריג' מספרת כי היא מכינה מאות משלוחי מנות בכל שנה. "חשוב לי להגיע לחיילים שנמצאים בבסיסים רחוקים, שקשה להגיע אליהם. אני רוצה שירגישו שהם לא לבד", היא אומרת.
יפית יונה פריג' יפית יונה פריג'
יפית יונה פריג'
(צילום: פרטי)
מי שמסייע ליונה פריג' בנסיעותיה לבסיסים השונים הוא רפי פורטל, שפועל רבות למען חיילים לאורך כל השנה. פורטל הוא היוזם של "קפה הכי אחי" - ואן שנוסע לבסיסים שונים בארץ ונותן לחיילים לאכול ולשתות, ללא כל תמורה.
יונה פריג' מקווה להגדיל את מיזם משלוחי המנות והיא מזמינה תושבים נוספים מנתניה להצטרף אליה. "אני רוצה שנהפוך את המיזם הזה לדבר עוד יותר גדול ומשמעותי, ושהוא יהיה מסורת קבועה בכל שנה", היא מוסיפה. "מי שמתחבר לרעיון ורוצה לקחת חלק, מוזמן לכתוב לי בפייסבוק".
יפית יונה פריג' עם חיילי צה"ליפית יונה פריג' עם חיילי צה"ל
יפית יונה פריג' עם חיילי צה"ל
(צילום: פרטי)