בשבוע שעבר התקיימה ישיבה של ועדת התנועה של עיריית נתניה, בראשות אלי דלל, ובה אושרו ארבע בקשות של תושבי קריית השרון, מתוך שש שעלו לדיון. מלבד חברי ועדת התנועה, נכחו בישיבה גם שלושה נציגים מהשכונה: גיא שחר, מורן גנון ולירון גליק, שהעלו את הדברים בשם התושבים.
הכביש הסמוך לבית הספר מורשת זבולון. צילום: אלבום פרטיהכביש הסמוך לבית הספר מורשת זבולון. צילום: אלבום פרטי
הכביש הסמוך לבית הספר מורשת זבולון. צילום: אלבום פרטי
(הכביש הסמוך לבית הספר מורשת זבולון. צילום: אלבום פרטי)
הבקשות שאושרו הן: צביעת מדרכה באדום-לבן בעיקול הדרך שמול רחוב האלונים 10; שינוי הסדרי חניה ברחוב הגלעד פינת הגולן והסדרת מעבר מופרד להולכי רגל ברחוב; שינוי השילוט על גשר השרון שסמוך לאצטדיון, לפני הפנייה שמאלה, מאחר שנמצא כי השילוט הקיים מבלבל את הנהגים; הסדרת אזור הורדת תלמידים מול בית ספר מורשת זבולון. לשם כך הוחלט להזיז את חניות הרכב השיתופי שברחוב האוניברסיטה למורד הרחוב, ונקבע כי סימוני החניה באזור זה ישונו מאדום-לבן לכחול-לבן.
שתי הבקשות שנדונו ונדחו הן: הפיכת רחוב התלתן לחד-סטרי וביטול החניה במערב רחוב רייך בשעות הבוקר. הבקשה הראשונה נדחתה, לאחר שיועצת התנועה של הוועדה טענה, כי הפיכת רחוב התלתן לחד-סטרי יהיה סכנה בטיחותית. לדבריה, הדבר יגרום לנסיעה מהירה ברחוב. הבקשה השנייה לא אושרה, מכיוון שהכניסה לכיכר שבסוף רחוב רייך מיועדת לרכב אחד ולא לשניים. ביטול החניה יפתח, למעשה, נתיב לרכב נוסף.
"אנו מודים מקרב לב לאלי דלל ולחברי ועדת התנועה על ההתנהלות המקצועית", אומר גיא שחר, יו"ר ועד קריית השרון. "הם היו קשובים מאוד וסיפקו פתרונות והסברים לכל הנושאים שהעלינו לדיון".