מנגל. על האש. צילום: יואב דודקביץ'מנגל. על האש. צילום: יואב דודקביץ'
מנגל. על האש. צילום: יואב דודקביץ'
(מנגל. על האש. צילום: יואב דודקביץ')
ארוחת 'על האש' בשכונת דורה התדרדרה לכדי אלימות בתוך המשפחה ובעקבותיה כתב אישום שהוגש לאחרונה בבית המשפט השלום בנתניה.
על פי כתב האישום, י' בן ה-54 התגורר יחד עם פרודתו בדירה בשכונת דורה, ועמם התגוררו בתו ונכדתו. בת נוספת של בני הזוג התגוררה בדירה אחרת.
באחד מהערבים, הגיעה הבת לדירה לארוחת על האש שתוכננה קודם לכן, וזאת בחצר הבניין המשותף. י', הגיע גם הוא למקום וזעם על כך שלא הוזמן לארוחת העל האש.
בהמשך, כפי שתואר, הוא קילל את פרודתו, ניפץ על חומת הבניין בקבוקי בירה ואמר לאישה כי ישחית וימרר לה את החיים. האיש לא הסתפק בכך ונראה כי כעסו על שלא הוזמן לארוחה התעצם. הוא המשיך ואיים: "זה לא ייגמר בטוב היום".
מנגל בגינה הציבורית | צילום: פרטימנגל בגינה הציבורית | צילום: פרטי
מנגל בגינה הציבורית | צילום: פרטי
(מנגל בגינה הציבורית | צילום: פרטי)
הוא הלך לבית והביא עמו סכין גדול והסתיר אותו במכנסיו. כשיצאו לרגע לרחוב המשיך ואיים: "היום אני אדקור מישהו, היום אני ייעצר...זה לא ייגמר בטוב, אני אשחיר לך את החיים".
מקרה זה מצטרף למקרה שהתרחש יום קודם לכן בגן שעשועים בשכונה. במקום התפתח ויכוח טלפוני בין האישה לגבר, על רגע דין ודברים קודם שניטש בניהם, במהלכו אמר לה: "לא לא, אני מחכה לבן אדם. יש לי טייזר של משטרה והיום אני אעשה לך שבת שחורה שלא חלמת עליה".
כתב אישום הוגש נגד י' בגין איומים על שני האירועים שתוארו, בכוונה להפחידה וכן בעוון של החזקת סכין מחוץ לביתו מבלי שהוכח כי הוא למטרה כשרה.
התיק נידון בימים אלה בבית המשפט השלום בנתניה.