מה הייתם עושים אם פגעתם ברכב חונה של מישהו אחר? מן הסתם משאירים פתק עם פרטים ומספר טלפון. אנחנו לפחות מקווים ככה - אבל זה לא תמיד המקרה.
שירה אמיר יחיאל, יצאה אתמול (שני) לעבודתה ברכבת ישראל והחנתה את רכבה במגרש החניה בנתניה. כשחזרה, הופתעה לגלות שהוא לא באותו מצב שבו השאירה אותו.
הפתק המרגיז. צילום: שירה אמיר יחיאלהפתק המרגיז. צילום: שירה אמיר יחיאל
הפתק המרגיז. צילום: שירה אמיר יחיאל
(הפתק המרגיז. צילום: שירה אמיר יחיאל)
למעשה, צד ימין שלו היה מרוסק עקב פגיעה מצד רכב אחר. נקודת האור היתה הפתק שמצאה על השמשה. היא חשבה בתחילה שהנהג הפוגע השאיר לה פרטים כדי שתחזור אליו, אבל מה שגילתה במקום זה העלה את חמתה.
"עצבים והלם!", אומרת שירה, "אני מקבלת את הרכב שלי, מרוסק, ועוד עם 'מכתב אהבה' על השמשה".
שירה אמיר יחיאל. צילום: פרטישירה אמיר יחיאל. צילום: פרטי
שירה אמיר יחיאל. צילום: פרטי
(שירה אמיר יחיאל. צילום: פרטי)
בפתק נכתב רק: "אני חושבת שעיקמתי קצת (חנית צמוד)" בתוספת סמיילי.
"זה פשוט לא יאומן הדבר הזה. לא חניתי צמוד ויש לי הוכחות בתמונות", טוענת שירה. לדבריה, היא חושדת שהנהגת הפוגעת השאירה פתק כדי "לעשות רושם" על מישהו שאולי ראה אותה, כך שיחשוב שהיא משאירה פרטים ולא בורחת. "זה כאילו מישהו נכנס בך, יורק עליך וממשיך בכיף שלו".
הפתק המרגיז. צילום: שירה אמיר יחיאלהפתק המרגיז. צילום: שירה אמיר יחיאל
הפתק המרגיז. צילום: שירה אמיר יחיאל
(הפתק המרגיז. צילום: שירה אמיר יחיאל)
שירה, גרושה ואם לארבעה, אומרת כי הרכב חשוב לה מאוד. "הרכב זה הרגליים שלי ושלהם. אני עובדת מאד קשה עבור כל שקל. וזה מרתיח שיש אדם שלא אכפת לו מרכושו של האחר. מגופו של האחר. זה בא לידי ביטוי בכבישים, בבית הספר, איפה שרק תרצי".
כמה הסיפור הזה יעלה לשירה? "גזר הדין הוא אלף שקל השתתפות עצמית, והרכב יהיה מוכן בעוד שבוע, אז כרגע אני בלי רכב", היא מספרת.
בעקבות האירוע, היא מבקשת מהציבור לפנות אליה או למחלקת הביטחון של הרכבת, במקרה שמישהו צילם את האירוע או היה עד לו.