תושבת נתניה, בתחילת שנות ה-50 לחייה, שפנתה לפני כחמש שנים לרופא שיניים עקב כאבים בלסת, לא העלתה על דעתה שבעקבות הטיפול היא תיאלץ לעבור שיקום של כל חלל הפה, בעלות של מאות אלפי שקלים. לטענתה, הרופא עקר מפיה 13 שיניים שלא לצורך.
התביעה הוגשה לבית משפט השלום בתל אביב באמצעות עו"ד ישר יעקובי, ובה תובעת האישה, מרופא השיניים שטיפל בה ומחברת הביטוח שבה הוא מבוטח, פיצוי בסך כ-250 אלף שקל. לטענתה, הרופא עקר מפיה 13 שינים שלא לצורך, וביצע בפיה טיפול שיקומי והכנסת שתלים בצורה לקויה, שגרמו לה "נזקים קשים ובלתי הפיכים", לדבריה.
"ניתן היה להציל את השיניים" | המחשה: Shutterstock"ניתן היה להציל את השיניים" | המחשה: Shutterstock
"ניתן היה להציל את השיניים" | המחשה: Shutterstock
("ניתן היה להציל את השיניים" | המחשה: Shutterstock)
לדברי התובעת, לאחר שהרופא בדק אותה בדיקה ראשונית, הוא המליץ, בלי כל תוכנית טיפול כתובה או חתומה, על עקירת כל השיניים בלסת התחתונה והעליונה, על ביצוע השתלות בכל הפה, ועל הכנסת שיקום קבוע מחרסינה בשתי הלסתות. התובעת טוענת, כי לכל אורך הטיפול, שהתפרש על פני שנים, שבהן עברה עקירות, השתלות ושיקום, התלוננה פעמים רבות בפני הרופא כי היא חשה חוסר נוחות, כאבים, תזוזת השיקום הקבוע, דחיסת מזון וכאבים חזקים. לטענתה, תלונות אלה לא קיבלו ולו התייחסות מינימלית מהרופא.
בסיום הטיפול המשיכה המטופלת לסבול מחוסר יכולת להשתמש בשיניה ובהמשך, "החלק הימני של השיקום פשוט נפל מהפה", לדבריה. אם לא די בכך, כעבור כשבועיים יצא החוצה מפיה של האישה כל החלק העליון השמאלי של השיקום, עם השתלים.
בסיום הטיפול המשיכה המטופלת לסבול מחוסר יכולת להשתמש בשיניה ובהמשך, "החלק הימני של השיקום פשוט נפל מהפה", לדבריה
התושבת טוענת, כי לאחר ששילמה בעבור הטיפול כ-88 אלף שקלים, החליטה להפסיק את הטיפול אצל אותו הרופא, עקב חוסר יכולתו לפתור את בעיותיה הרפואיות. בנוסף, התלוננה על המראה האסתטי ה"נוראי", על חוסר יכולת לאכול ולדבר, ועל כאבים קשים שחשה. לאחר סיום הטיפול היא פנתה לרופא שיניים אחר, אשר נתן לה הצעת מחיר לטיפול מתקן בלסת התחתונה בלבד, בעלות של יותר מ-200 אלף שקל.
עו"ד ישר יעקביעו"ד ישר יעקבי
עו"ד ישר יעקבי
(עו"ד ישר יעקבי)
"אילו היה משתמש בכל האמצעים שעומדים לרשותו, כמו צילום של השיניים שהיו קיימות בפה לפני תחילת הטיפול, ולא מסתמך על צילום פנורמי בלבד — כל השיניים האלה היו ניתנות להצלה", נטען בתביעה, בהסתמך על חוות הדעת של מומחה לטיפולי שיניים.
לדעתו של המומחה, האישה נותרה עם 16.5 אחוזי נכות לצמיתות, ועלות הטיפולים שהיא זקוקה להם עומדת על סך של כ-355 אלף שקל.
התובעת משאירה לבית המשפט לקבוע את סך הפיצויים הכולל שתקבל.