השיניים שתועדו במקרה בלניאדו. צילום: דוברות בית החולים לניאדוהשיניים שתועדו במקרה בלניאדו. צילום: דוברות בית החולים לניאדו
השיניים שתועדו במקרה בלניאדו. צילום: דוברות בית החולים לניאדו
(השיניים שתועדו במקרה בלניאדו. צילום: דוברות בית החולים לניאדו)
מטופלת תושבת נתניה, כבת 61, הגיעה לפני מספר ימים למחלקה לרפואה דחופה בלניאדו, כשהיא מתלוננת על עצם זר ש"תקוע" בגרונה. בירור מהיר העלה כי פלטת שיניים תותבות המורכבת מארבע שיניים, נבלעה במהלך השינה ויש צורך דחוף להוציא אותה, עקב סכנה להיווצרות חור בוושט, היכולה להתפתח לכדי סכנת חיים ממשית.
ד"ר בני שפק, מנהל מכון הגסטרו בלניאדו, ביצע אנדוסקופיה של דרכי העיכול העליונות , איתר את מיקום הפלטה בת ארבע השיניים בוושט ובפעולה מורכבת שלף את הפלטה. "לפני שניגשתי לביצוע פעולת השליפה התייעצתי עם רופא שיניים" אומר ד"ר שפק.
צילום: דוברות בית החולים לניאדוצילום: דוברות בית החולים לניאדו
צילום: דוברות בית החולים לניאדו
(צילום: דוברות בית החולים לניאדו)
"רופא השיניים אמר שמדובר במקרה נדיר, היות והפלטות הללו יציבות מאד. ככל הנראה הפלטה נסדקה ובמהלך חריקות שיניים בלילה התפרקה לחלוטין. פעולת השליפה היתה מורכבת היות והאנטומיה של הוושט מקשה על השליפה של עצם כה גדול כמו הפלטה, תוך שמירה על שלמות הוושט" .
נדב חן, מנכ"ל לניאדו בירך את צוות מכון הגסטרו ואמר כי "הפעולה המקצועית והמהירה של הצוות הצילו את חיי המטופלת. רק לאחרונה שודרגו שני חדרי בדיקה במכון הגסטרו בציוד חדשני, נמשיך להשקיע גם בעתיד בפיתוח המכון".