בת ארבע נפלה בגן ילדים בנתניה, בזמן ששיחקה בחצר. בעקבות הנפילה, שברה הילדה את ידה והוריה הגישו תביעה נגד הגן ונגד חברת הביטוח, באמצעות עו"ד שרון אילון. באחרונה נקבע, במסגרת הסכם פשרה, כי הילדה תפוצה.
הגן שבו נפצעה הילדההגן שבו נפצעה הילדה
הגן שבו נפצעה הילדה
(צילום פרטי)
בכתב התביעה נטען, כי העמותה שמפעילה את הגן היא האחראית הבלעדית לפיצוי על נזקי הגוף של הילדה, היות שעל פי התביעה, חצר הגן הייתה מוזנחת ולא בטיחותית, וכוסתה בדשא סינתטי שלא היה מחובר ולא היה ישר. כמו כן, בתביעה נטען, כי רצפת החצר הייתה עקומה, פתלתלה ומלאה בורות ומהמורות, שיצרו הפרשי גובה מסוכנים. בנוסף נטען, כי הדשא היה מלוכלך מאוד ומלא חול ופסולת. כל אלה הביאו את הילדה לאיבוד שיווי משקל ולנפילה, כך על פי כתב התביעה.
יתר על כן, התביעה טענה, כי העמותה נהגה ברשלנות בכל הקשור בתחזוקת הגן ובטיפולו השוטף. עוד נטען, כי הנחיות חוזר מנכ"ל קובעות באופן מפורש, כי יש לבדוק שהמרחב הפתוח אינו מכיל מפגעי בטיחות כמו בורות והפרשי גובה, שמהם עלולים הילדים להיפגע במהלך ריצה בשטח החצר. טענה נוספת כנגד העמותה היא, שלא דאגה להשגחה נאותה של הצוות ושלא ננקטו אמצעי הזהירות הדרושים.
עו"ד אילון עו"ד אילון
עו"ד אילון
(צילום פרטי)
בתחילת חודש פברואר הושגה פשרה, ובה נקבע, כי העמותה וחברת הביטוח יפצו את התובעת בכ-100,000 שקל. מלבד זאת, משפחתה של הילדה תבעה גם את פוליסת משרד החינוך, וזכתה ממנה ל-30,000 שקלים נוספים.
"מדובר בחצר גן שהייתה מתוחזקת באופן רשלני ביותר, בהיותה מלאה בורות ומהמורות", אומרת עו"ד אילון. "ברור שבמוסד שבו מוחזקים קטינים, יש לוודא כי המרחב אינו כולל מפגעי בטיחות כמו אלה, ולכן פוצתה הקטינה הן על ידי משרד החינוך, הן על ידי 'אגודת ישראל', שהיא הבעלים של הגן".