חבר המועצה בוריס צירולניק, מסיעת "ישראל ביתנו", הגיש לאחרונה הצעה לסדר היום שתעלה בישיבת המועצה הקרובה, שתתקיים הערב (יום ד'). במסגרת הצעתו, צירולניק מבקש לפתוח בעיר את היכלי התרבות ואת האולמות במרכזים קהילתיים בערבי שישי ובימי שבת בבוקר, כמו שנעשה בערים כמו חיפה ותל אביב.
2 צפייה בגלריה
(בוריס צירולניק. צילום: פרטי)
קראו גם:
"בנתניה מתגוררים כ-250 אלף תושבים", כתב צירולניק בהצעתו, "רובם - תושבים חילוניים. עיריית נתניה לא מספקת שירותי תרבות של אוכלוסיה זו. כדי לצרוך מוצרי תרבות (הצגות, מופעים וכו') גם מבוגרים, גם נוער וגם ילדים, בסופי שבוע, חייבים לנסוע לתל אביב או חיפה.
"היכל התרבות שלנו עם שלושה אולמות עומד סגור בסופי שבוע - ללא שום תועלת לציבור. כנ"ל - אמפיתיאטרון ואולמות במרכזים קהילתיים - קריית השרון ועיר ימים. פתיחת אולמות בעת הזאת, כאשר יצאנו מתקופה, דבר עוד יותר נחוץ. הציבור צמא לאירועי תרבות.
"פתיחת דלתות של אולמות בערבי שישי ובשבתות עשויה להביא להכנסות נוספות, חיים חדשים נוספים למרכז העיר ש-'מת' בסופי שבוע ותושבי נתניה לא יצטרכו לנסוע לערים אחרות וכתוצאה מכך יהיו חשופים פחות לתאונות דרכים".
בסיעות הדתיות במועצה, טוענים כי זו לא הפעם הראשונה שהצעה בסגנון זה עולה, וכי צריך להתחשב בצביון העיר "המסורתי". "זו הצעה שעולה כל הזמן, היא פופוליסטית", אומר חגי חדד, סגן ראש העירייה ויו"ר סיעת ש"ס, הסיעה הדתית הגדולה במועצה.
2 צפייה בגלריה
(חגי חדד | צילום: עיריית נתניה)
"יש כיום כבר פעילויות בשבת לפי כללי שמירת השבת, וכל פעם להעלות את ההצעה זה לא מוסיף הרבה, כי נתניה היא עיר מסורתית שנוהגים לשמור על הצביון שלה. בסדר, אנחנו מקבלים את זה, אנחנו מבינים את הרצון של כולם, אבל צריך להתחשב בכל רגשות הציבור. אנחנו מתחשבים ברגשות הציבור החילוני, אז צריך גם להבין שלא צריך להמשיך עם זה (ההצעה, ד"ס) הלאה"
"יש לנו מגוון של אוכלוסיות בעיר", אומר צירולניק בתגובה ל-"מיינט נתניה", "חרדים, חילוניים, שומרי מסורת. עיריית נתניה לא יכולה להתנהל רק מול מגזר אחד. היא צריכה להתנהל ולתת שירות לכל תושבי העיר, גם למגזר החילוני. לכן אני לא רואה מנוס מכך שכל האולמות הקשורים לתרבות, יהיו פתוחים גם בשישי בערב ושבת בבוקר".
ההצעה צפויה כאמור להעלות להצבעה בישיבת המועצה שתתקיים הערב. אם תזכה לרוב, תעלה לסדר היום להצבעה נוספת, שתקבע האם היוזמה תצא לפועל.
כל העדכונים - חדשות נתניה