עסקה למכירה וקניה של דירת מגורים היא מהעסקאות החשובות והגדולות ביותר שאדם יעשה כנראה במהלך חייו. לכן, חשוב מאוד לבחור עורך דין מקרקעין מנוסה שילווה את תהליך המכירה או הקניה של דירת מגורים על הצד הטוב ביותר וייצג את לקוחותיו בצורה נאמנה.
במאמר זה נסקור את הדגשים העיקריים שחשוב לשים לב אליהם כאשר בוחרים עורך דין מקרקעין.

1 צפייה בגלריה
עורך דין ניר אביב
עורך דין ניר אביב
עורך דין ניר אביבי
(יח"צ)

חשוב לבחור עורך דין מקרקעין עם ניסיון

כאשר בוחרים עורך דין מקרקעין חשוב לשים לב שלעורך הדין יש ניסיון רב בתחום המקרקעין בכלל ובתחום מכירה וקניה של דירת מגורים בפרט. עורך הדין שמייצג את הקונה או הרוכש בעסקת מקרקעין, צריך להיות בקיא בתחום החוזים ובתחום המקרקעין וכן במיסוי מקרקעין ואף בתקנות השונות של חוק התכנון והבניה.
בדרך כלל עורך דין מקרקעין מנוסה יהיה בקיא בתחומים הבאים:
• קנה ומכירה של דירת מגורים
• קניה ומכירה של דירה מחברה משכנת
• קניה ומכירה של דירה לפני / אחרי פרוייקט תמ"א 38
• קניה ומכירה של דירה מקבלן
• קניה ומכירה של דירה מקבוצת רכישה
• ועוד
חשוב מאוד, לפני שבוחרים עורך דין מקרקעין לייצג בעסקת קניה ו/או רכישה של דירה, לקבל המלצות מלקוחות קודמים שהיו מרוצים משירותו של עורך הדין, ולקרוא על עורך הדין באינטרנט ובאתרים ייעודיים של המלצות וכו'.
כמובן בסופו של דבר צריך גם לשוחח עם עורך הדין ולראות שאכן יש כימיה ושיש חיבור לעורך הדין ולסגנון שהוא מביא עמו לעסקה.

מיקום משרדו של עורך דין מקרקעין

למיקום משרדו ו/או מקום מגוריו של עורך הדין יש חשיבות רבה. שכן למקום משרדו של עורך דין יש חשיבות על נוחות העסקה וזמינות עורך הדין להפגש עם הצדדים ולבצע את הפגישה על החתימה על ההסכם עם הצדדים.
מומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין מקרקעין שמקום משרדו קרוב למקום מגורי הקונה ו/או המוכר או למיקום הדירה, שכן קרבת עורך הדין למקום העסקה או נגישות עורך הדין ללקוחותיו, תורמת רבות לקידום העסקה בזמן מהיר ואף להיכרותו של עורך הדין שמטפל בעסקה עם השוק המקומי. למקום משרדו של עורך הדין יש יתרונות גם מבחינת היכרותו את הנפשות הפועלות. בדרך כלל ביישוב קטן עורך הדין מכיר את עורכי הדין האחרים שמטפלים בעסקה, במתווכים וכו'. לכן, פעמים רבות כאשר קיימת היכרות קודמת בין עורכי הדין ו/או בין מתווך לעורך הדין, הדבר תורם ליעילות העסקה.

האם עורך דין מקרקעין יכול לייצג את שני הצדדים לעסקה?

בעיקרון אין כל מניעה שעורך דין מקרקעין ייצג בעסקה את שני הצדדים, אך חשוב מאוד שעורך הדין ישרת את שני הצדדים נאמנה ולא יקפח את אחד הצדדים להסכם. עורך דין שמייצג את שני הצדדים יכול להיות יתרון ולתרום לקידום העסקה באופן מהיר יותר, שכן אין צורך להחליף טיוטות בין עורכי הדין וכמובן שהאינטרס של שני הצדדים צריך להשמר על ידי עורך הדין, אך מאידך הדבר יכול להוות גם חסרון, שוב, במקרים שבהם העסקה מאט מסובכת ו/או שעולות בעיות וקונפליקטים, ייצוג עורך הדין את שני הצדדים יכול להוות חסרון.

עורך דין מקרקעין מנוסה – חובה בכל עסקה

כפי שהסברנו במאמר זה, עורך דין מקרקעין מנוסה אחראי על כך שעסקת נדל"ן תתבצע על הצד הטוב ביותר ולטובת כל הצדדים, לכן חשוב מאוד להקפיד בבחירת עורך הדין שמייצג את הצדדים בעסקה.
עורך דין ניר אביבי הינו עורך דין חוזים ועורך דין מקרקעין ומתמחה בהסכמי מכר יד 2 וקניה ומכירה של דירות מקבלן, ייצוג בעלי דירות ונכסים בהליכים משפטיים בתחום המקרקעין, ועוד.