מטה פיירברג חוגג | צילום: ניר איסקובמטה פיירברג חוגג | צילום: ניר איסקוב
מטה פיירברג חוגג | צילום: ניר איסקוב
אז הבחירות מאחורינו, ספירת הקולות אוטוטו תסתיים וכולנו נחזור לשגרה, עם ראש העירייה שנבחרה פעם נוספת לקדנציה חמישית וגם קצת פנים חדשות במועצת העיר.
עוד לפני כן, בסביבות השעה חצות, כאשר תמונת המצב החלה להתבהר, הגיעה פיירברג-איכר למלון שלמה המלך בעיר, שם המתינו לה הפעילים וחברים בסיעתה, "נתניה אחת".
"אני לא מרוצה מאחוזי התמיכה בי (28.2 אחוזים באותה השעה, לפני ספירת קולות החיילים, נ"א)", היא הודתה, "אמנם היו חמישה מתמודדים לראשות העיר, אבל זה אחוז נמוך מדי.
מרים פיירברג מגיעה למטה שלה | צילום: ניר איסקובמרים פיירברג מגיעה למטה שלה | צילום: ניר איסקוב
מרים פיירברג מגיעה למטה שלה | צילום: ניר איסקוב
"אני גם לא מרוצה מאחוזי ההצבעה בעיר (44 אחוזים לערך, נ"א). הייתי מצפה שהם יהיו לפחות כמו לכנסת, מעל 60 אחוז, כי בסופו של דבר מי שמנהל את חיי היומיום של התושבים זו העירייה.
"לכן, הייתי מצפה את אותו אחוז בוחרים, אבל כנראה שזה שונה". בעוד הנוכחים באירוע השרו אווירה שמחה, ראש העירייה עצמה נראתה מאוכזבת והתקשתה לקחת חלק בחגיגות כבדרך כלל.
התוצאות המלאות נכון ל31.10 ב-8:00:
1. מרים פיירברג איכר - 38,978 קולות (48.2%)
2. יוני שטבון 21,612 קולות 26.7%
3. עופר אורנשטיין - 9,055 קולות (11.2%)
4. אפרים בולמש 6,342 קולות (7.8%)
5. הרצל קרן 4,806 קולות (5.9%)
 ברגע שיש מצלמות, יש הצגה- ישיבת מועצה בנתניה (צילום: ניר איסקוב) ברגע שיש מצלמות, יש הצגה- ישיבת מועצה בנתניה (צילום: ניר איסקוב)
ברגע שיש מצלמות, יש הצגה- ישיבת מועצה בנתניה (צילום: ניר איסקוב)
אז איך הולכת להיראות המועצה, נכון לרגע זה, בטרם ספירת כל הקולות (קולות חיילים בין היתר) ובלי להתחשב בעודפים והסכמים שונים?
נתניה אחת (פיירברג-איכר) קיבלה 6 מנדטים, ש"ס עם 3 מנדטים, אחריי (שטבון) - 3 מנדטים, נתניה חופשית באמת (בולמש) - 2, נתניה ביתנו - 2, פעימה חדשה (טלי מולנר) - 2, גל (הרב שר) - 2, למען נתניה (עופר אורנשטיין) - 2 מנדטים, עוצמה לנתניה (הרצל קרן) - 1, קשת (עקיבא יצחקי) - 1, כולנו (אהרון אורגד) - 1, הליכוד - 1 והבית היהודי 1.