מרים פיירברג מגיעה למטה שלה | צילום: ניר איסקובמרים פיירברג מגיעה למטה שלה | צילום: ניר איסקוב
מרים פיירברג מגיעה למטה שלה | צילום: ניר איסקוב
01:42 - הפער המוצק של מרים פיירברג איכר נשמר גם בשעה זו. תוצאות הביניים: אפרים אליעזר בולמש 2698, הרצל קרן 2256, יונתן שטבון 10202, מרים פיירברג איכר 17387, עופר ארנשטיין 3960.
00:41 - פיירברג-איכר ממשיכה להוליך בבטחה. לאחר חצות שוחחה אף עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. התוצאות בשלב זה: אפרים אליעזר בולמש 1961, הרצל קרן 1593, יונתן שטבון 7290, מרים פיירברג איכר 12,640, עופר ארנשטיין 2756.
00:09 - תוצאות חלקיות מהקלפיות בנתניה נכון לשעה זו: אפרים בולמש 1218, הרצל קרן 1007, יונתן שטבון 4769, מרים פיירברג איכר 7888, עופר ארנשטיין 1579.
23:15 - תוצאות ראשוניות מהקלפיות בנתניה: מרים פיירברג 242 קולות, יוני שטבון 160, אפרים בולמש 48, עופר אורנשטיין 37 ו-הרצל קרן 26.
22:00 - לאחר יום בחירות תוסס וסוער, שבו שיעור ההצבעה בנתניה זינק באופן דרמטי לעומת הבחירות הקודמות, נסגרו הקלפיות הערב בשעה 22:00 ובכך תבוא לסיומה ההצבעה.
  • קיראו עוד: יום הבחירות בנתניה: כך זה נראה שעה אחרי שעה
-
דלל במטה של מרים הלילה | צילום: ניר איסקובדלל במטה של מרים הלילה | צילום: ניר איסקוב
דלל במטה של מרים הלילה | צילום: ניר איסקוב
בקרב הפעילים והמועמדים לראשות העירייה ולמועצה, שעמלו במשך חודשים על הקמפיינים, נרשם מתח רב.
המתמודדים בבחירות בנתניה | צילום: יחצ, איתמר רותםהמתמודדים בבחירות בנתניה | צילום: יחצ, איתמר רותם
המתמודדים בבחירות בנתניה | צילום: יחצ, איתמר רותם
והדרמה הערב בשיאה: ועדת הבחירות המרכזית מרכז-דרום הוציאה הערב (שלישי) צו ארעי נגד יוני שטבון, המורה לו להסיר מדגם קלפיות כביכול שנעשה היום והופץ באמצעות אפליקציית וואטסאפ, מכל אמצעי שהוא, ולהימנע מלפרסם סקרים ומדגמים עד השעה 22:30. את העתירה הגישו ראש העירייה, מרים פיירברג-איכר, וסיעתה, נתניה אחת. יו"ר ועדת הבחירות, השופט אברהם טל, הורה לשטבון להשיב לעתירה עד השעה 21:00.
בהמשך נרשמה התפתחות בנושא - כולל פנייה אפשרית למשטרה - כפי שדיווחנו לראשונה במיינט נתניה.
עורך דינו של שטבון, אייל יפה, הגיב על העתירה: "ליוני שטבון ולמטה יוני שטבון אין כל קשר לסקר כל שהוא בין אם אמיתי ובין אם לאו שהופץ לטענת ראשת העיר נתניה. אדגיש שברחבי העיר נתניה תלויים באופן בלתי חוקי ופראי שלטים של ראשת העיר בבחינת אין דין ואין דיין.
מטה הבחירות המרכזי של משרד הפנים. צילום: פרטימטה הבחירות המרכזי של משרד הפנים. צילום: פרטי
מטה הבחירות המרכזי של משרד הפנים. צילום: פרטי
"עוד אוסיף שהיתה התקפת סייבר על בכירי מטה שטבון. ראש העירייה, המטה שלה ופעיליה המרכזיים טוב יעשו אם יפשפשו בהתנהלותם הבלתי חוקית במהלך הקמפיין ויום הבחירות. אשר על כן מבוקש לבטל את הצו ככל שהוא מיוחס ליוני שטבון וסיעתו. הצו הועבר על ידי מטה פיירברג לכלי התקשורת ונדמה שזו היתה מטרתו העיקרית. כן מבוקש לחייב את העותרים בהוצאות".
שטבון העלה פוסט לפני שעה: "איך יודעים שהמהפך קרוב? בשעה האחרונה תושבי נתניה מופצצים במאות אלפי הודעות שקריות. בדיוק כמו שאמרתי לכם שיקרה. כנראה שמי שמפיץ את ההודעות מבין שהמהפך קרוב מתמיד והם מנסים בנואשות להציל את המצב. זה לא יעזור להם. הקרב ביני לבין פיירברג צמוד מתמיד. נשארו לנו עוד 3 שעות למהפך. זה נראה טוב!".
צילום: שרון צורצילום: שרון צור
צילום: שרון צור
אלי דלל, מ"מ ראש העירייה אמר ל'מיינט נתניה': "אחוזי ההצבעה נמוכים וזה מאוד מאכזב. אנחנו עושים כל מאמץ להעלות את אחוזי ההצבעה בשעה האחרונה. ככל שהאחוזי גבוהים יותר, סיכויינו טובים יותר. יש תמיכה גדולה במרים בשטח ובטוח שתמשיך לכהן קדנציה נוספת. לצערנו, היו כל מיני תקלות שבהן היו חסרים פתקים של מרים ונתניה אחת, דבר שפגע בטוהר הבחירות".
בשעה 22:00 יסגרו כלל הקלפיות בנתניה ויחלו הספירות הראשוניות. הנציגים של כלל הסיעות התבקשו להגיע לקלפיות על מנת לפקח שהכל יהיה בסדר וקיבלו מסר: "מי שלא ישלח משקיף שלא יתלונן מאוחר יותר". אנשי הקלפיות, מזכיר הקלפי ומנהל הקלפי - צפויים להתחיל את הספירה ובהמשך להעביר את הנתונים במרוכז למטה הרחב של משרד הפנים בכפר המכביה. התוצאות הראשוניות לא צפויות להגיע לפני 00:30 בלילה.
אתר מיינט נתניה יעביר את כל הדרמות, העצב, השמחה והחגיגות (אם יהיו) באופן שוטף עד תוצאות האמת.