המתמודדים בבחירות בנתניה | צילום: יחצ, איתמר רותםהמתמודדים בבחירות בנתניה | צילום: יחצ, איתמר רותם
המתמודדים בבחירות בנתניה | צילום: יחצ, איתמר רותם
"תקציב החינוך עלה בעשרות מיליונים" // מרים פיירברג-איכר
אם לא תיבחרי לראשות העירייה, האם בכוונתך לכהן כחברת מועצה?
"אין אופציה כזאת. תושבי נתניה חכמים ויודעים מי טובה להם. על פי אהבת התושבים והלך הרוח ברחוב שאני חשה, אני אבחר בגדול! חשוב לי שכולם ייצאו להצביע".
האם תפעלי לפתיחת מוסדות תרבות ומתנ"סים במתכונת מלאה בסופי שבוע, ולהסעות למקומות בילוי לבני הנוער?
"כבר כיום מתקיימים אירועי תרבות בסופי שבוע, תוך איזון בין בקשות התושבים ושמירה על הסטטוס-קוו. אין ספק שהמענים יתרחבו, כפי שעשיתי בשנים האחרונות בעזרת חבריי למועצת העיר, ואין פלא שאנו רואים כי בקרב הצעירים אני זוכה ליותר מ-75 אחוזי תמיכה".
ראש העיר נתניה מרים פיירברג-איכר. (צילום רן אליהו)ראש העיר נתניה מרים פיירברג-איכר. (צילום רן אליהו)
ראש העיר נתניה מרים פיירברג-איכר. (צילום רן אליהו)
מהי הפעולה הראשונה שתנקטי אם תיבחרי לראשות העירייה?
"לצערי, באחרונה אני לא מרוצה מהניקיון בעיר. יש לכך כמה סיבות שלא אפרט, וכבר עשיתי פעולות לשיפור הנושא. בעניין הניקיון בעיר אני לא אתפשר".
איזה סעיף תקציבי מיותר בעינייך בתקציב העירוני, ומדוע?
"אין סעיף תקציבי מיותר. התקציב הוא דינמי ומשתנה בהתאם לצרכים של העיר ושל תושביה. מועצת העיר מעדכנת את התקציב ומשנה אותו, לפעמים גם יותר מפעם בשנה. לדוגמה, סעיף שהיה מרכזי מאוד השנה, כמו בניית מחלף, יהפוך מיותר בשנה שלאחר מכן. אני לא מפזרת סיסמאות פופוליסטיות. עובדה, שכבר שנים העיר זוכה בפרסי ניהול כספי תקין מטעם משרד הפנים. תקציב החינוך עלה בעשרות מיליונים, כמו גם תקציב הרווחה, תקציב המתנ"סים ותקציבי הפיתוח".
מהו הדבר שהכי חסר לך בעיר כיום?
"בכל קדנציה אני בוחרת שני נושאים עיקריים שעליהם אני שמה דגש מיוחד, וזאת תמיד נוסף על החינוך, שהוא בראש סדר העדיפויות. מה שהכי חסר כיום זה תנופה בנושא התחדשות עירונית. אני מסתובבת בין התושבים ושומעת את הקושי שלהם לגור בבניינים ישנים בלי מעלית. גם להם מגיע לגור בדירות חדשות ולצעוד קדימה עם העיר. העיר בת 90 שנה, ובאופן טבעי חלקים ממנה ישנים ודורשים חידוש. הקדנציה הבאה תהיה קדנציה של התחדשות שכונות, ומשרד הבינוי והשיכון כבר אישר שלוש שכונות ותיקות כשכונות להתחדשות".
מה הבעיה המרכזית בנתניה כיום, ומדוע דווקא היא?
"זה מתחבר לשאלה הקודמת. אחת הבעיות המרכזיות בעיר היא העדר פתרונות תחבורתיים, וזה נושא נוסף שבו אני מתכוונת להתמקד בקדנציה הקרובה. כואב לי לראות תושבים עומדים בפקקים. בבקרים ההורים עושים מרוץ נגד השעון בפיזור הילדים במוסדות החינוך בשל הפקקים. בהמשך לבניית המחלפים שקידמתי והיציאות מהעיר, אני לא אוותר עד שנתיבי איילון יכללו נתיב מתחלף להקלת העומס, כך שבבוקר יהיו שישה נתיבים לכיוון תל אביב ובחזור שישה נתיבים. גם בתוך העיר אנו עובדים על פתרונות תחבורה, החל משבילי אופניים ועד סקיי-טריין ("רכבת אוויר") הייחודית בארץ. אני מבטיחה לעבוד בלי לאות מול משרדי הממשלה עד שנפתור בעיות אלה".
מהם המקורות הכספיים שבהם השתמשת למימון מסע הבחירות שלך, לרבות הלוואות, ובאילו סכומים מדובר? אם נטלת הלוואות, מי הם הגורמים שהלוו לך את הכסף?
"כלל המקורות הם בהתאם לחוק ובהתאם להוראות מבקר המדינה. אגב, צר לי כי חלק מהמועמדים מסתירים את מקורותיהם הכספיים. שקיפות היא דבר חשוב".
מדוע לבחור דווקא בך ולא במועמד אחר?
"נתניה צריכה ראש עירייה עם ניסיון ולא ראש עירייה לניסיון. אף אחד לא היה מעלה את הילד שלו להסעה עם 'נהג חדש', וכאשר מדובר באיכות חיי התושב במגוון תחומים, מחינוך ועד פנאי, תשתיות ותעסוקה, גם אז תושבי נתניה מעדיפים את הניסיון הרב שלי. בכל פינה בעיר אפשר לראות את העשייה הענקית שלי, שהביאה לשגשוגה של העיר ולשיפור איכות חיי התושב".
"ניתן לצמצם את הארנונה" // יוני שטבון
אם לא תיבחר לראשות העירייה, האם בכוונתך לכהן כחבר מועצה?
"אני מתכוון לנצח בבחירות ולשרת את תושבי נתניה בשנים הקרובות מלשכת ראש העירייה. תושבי נתניה, שאותם אני פוגש יום-יום, צמאים למהפך ולהנהגה חדשה שתוביל את העיר קדימה. 20 שנה זה בהחלט מספיק. בעידן המודרני ראש עירייה צריך להביא ניסיון, חדשנות ורעננות רב-תחומית. בע"ה אביא ללשכת ראש העירייה את הניסיון מצה"ל בניהול מערכות וכוח אדם, ממליאת הכנסת את עבודת הממשלה ואת התקציב, ומהמגזר העסקי הובלת פעילות יעילה ואפקטיבית. נגמר העידן המצומצם של ניסיון צר במועצה בלבד. לשאלתכם - אני כאן כדי לשרת את הציבור בכל מצב".
האם תפעל לפתיחת מוסדות תרבות ומתנ"סים במתכונת מלאה בסופי שבוע, ולהסעות למקומות בילוי לבני הנוער?
"כשקמה מדינת ישראל, דוד בן גוריון היה הראשון שהבין שהמטרה המרכזית של ההנהגה במדינה היא לייצר נוסחה שתאפשר לכולנו לחיות יחד, למרות הגוונים השונים בעם. כך גם בנושא השבת, כשהוא יצר את מה שמכונה הסטטוס-קוו — פתרון שפועל כבר 70 שנה, ואני חושב שהוא הפתרון הראוי במדינת ישראל בכלל, ובנתניה בפרט. בכוונתי לשמור על הסטטוס-קוו ולהיות ראש העירייה של כולם. לאחר שאשב על כיסא ראש העירייה, אבחן לעומק כל סוגיה שתעלה ונפתור אותה בהידברות. רעיון השבת הוא מתנה נפלאה שהעם היהודי העניק לעולם".
יוני שטבון | צילום: יח"ציוני שטבון | צילום: יח"צ
יוני שטבון | צילום: יח"צ
מהי הפעולה הראשונה שתנקוט אם תיבחר לראשות העירייה?
"צריך לומר את האמת. נתניה האחת שלנו הפכה לשתי ערים. אלה שמקבלים שירות מועדף ותשתיות, ואלה שהוזנחו. בראש ובראשונה אציג בשיתוף תושבי העיר תוכנית חומש מקצועית להעצמת השכונות ומרכז העיר. אצלי כל תושב יהיה שווה. בפועל כבר בשלב ראשון אקים את מנהלות השירות לתושב בכל חלקי העיר בשכונות החדשות והוותיקות".
איזה סעיף תקציבי מיותר בעיניך בתקציב העירוני, ומדוע?
"צו המיסים דורש שינוי דרמטי. כמי שנפגש והתייעץ עם שני מנכ"לי משרד הפנים לשעבר וראשי עיריות מקבילים - ניתן בהחלט לצמצם את הארנונה בעיר שלנו. בראש ובראשונה יש להציג מקורות הכנסה חלופיים, לעצור את בזבוזי הענק בעירייה ולהסיטם להורדת יוקר המחיה".
מהו הדבר שהכי חסר לך בעיר כיום?
"יחס חם לתושבים והסתכלות עליהם כאל שווים. ההנהגה צריכה לרדת מהמגדלים ולהיות מחוברת לתושבים, ולא רק בתקופת בחירות. כשאהיה ראש העירייה, אני מתכוון להגיע לשטח לפחות פעמיים בשבוע, כפי שעשיתי זאת בהיותי חבר כנסת. אי אפשר לנהל עיר ממשרד מרוחק באזור התעשייה".
מהי הבעיה המרכזית בנתניה כיום, ומדוע דווקא היא?
"חוסר שווניות במתן שירות לכל תושב. נוצרה מציאות שבה רק למי שיש 'קומבינה' יכול לקדם דברים, או לקבל מענה לצורך. נראה שתקופה ארוכה מדי של אחיזה במוקד כוח יוצרת תופעות לא רצויות. אני בהחלט בעד להגביל את משך כהונת ראש העירייה".
מהם המקורות הכספיים שבהם השתמשת למימון מסע הבחירות שלך, לרבות הלוואות, ובאילו סכומים מדובר? אם נטלת הלוואות, מי הם הגורמים שהלוו לך את הכסף?
"כדי לממן את מסע הבחירות שלי נטלתי הלוואות אישיות, על פי הוראות מבקר המדינה. הכל מנוהל בשקיפות ובליווי של רואה חשבון צמוד, ובהתאם לחוק. הקפדתי כי כלל המלווים לא יהיו בעלי עניין אישי כלכלי. אכן, טוהר המידות והתרחקות משחיתות שלטונית הם נושאים מרכזיים בבחירות אלה".
מדוע לבחור דווקא בך ולא במועמד אחר?
"בחירות אלה עומדות בסימן מהפך. נתניה בהחלט רוצה ראש עירייה חדש וצעיר. אני ממליץ להצביע בעבור מועמד לראשות העירייה, שהנתונים מלמדים כי יוכל להחליף את ראש העירייה הנוכחית, תוך שמירה על טוהר המידות. היום ניתן להגיד בצורה ברורה, כי הרוב המוחלט של תושבי נתניה מזהים בי חלופה לגברת פיירברג-איכר".
"אביא שינוי בנוגע לכפייה הדתית" // אפרים בולמש
אם לא תיבחר לראשות העירייה, האם בכוונתך לכהן כחבר מועצה?
"בסקרים למיניהם, אני וסיעת 'נתניה חופשית באמת' נמצאים במקום השני, הן בבחירות לראשות העירייה, הן במספר המנדטים למועצת העיר. בזכות האמון שאני זוכה לו מהציבור, ברור שאם לא אבחר לראשות העירייה, אלחם עם חבריי יחד למען תושבי נתניה במועצה. אני בטוח שאצליח להוביל ולהביא לשינוי שאלפי נתנייתים כמהים ומחכים לו, בנושא הכפייה הדתית נגד החילונים, ובנושאים בוערים אחרים".
האם תפעל לפתיחת מוסדות תרבות ומתנ"סים במתכונת מלאה בסופי שבוע, ולהסעות למקומות בילוי לבני הנוער?
"'נתניה חופשית באמת' דורשת ועומדת על כך שתינתן לכולנו האפשרות ליהנות מאירועי תרבות, מבילוי או מחוויית קניות בשבת. עד כאן. אנחנו לא רוצים לכפות על הדתיים הקיצוניים את אורח חיינו, אבל דורשים שלא יכפו עלינו את אורח החיים שלהם. נגדיר מחדש את אזורי הבילוי בעיר בכלל ובמרכז העיר בפרט, במטרה לקדם את ענף התיירות, ולהחזיר את נתניה למקומה הראוי כאחת מהערים הגדולות במדינה".
אפרים בולמש | צילום: יח"צאפרים בולמש | צילום: יח"צ
אפרים בולמש | צילום: יח"צ
מהי הפעולה הראשונה שתנקוט אם תיבחר לראשות העירייה?
"אפעל לשינוי סדרי העדיפויות בשלושה מישורים במקביל: 1) אדאג לתוכנית מלאה שתוביל להפחתה בארנונה ממגורים על ידי פיתוח מחודש של ענף התיירות, וכן להקמה ולפיתוח של אזורי תעסוקה; 2) אדאג להשקעה מלאה בכל השכונות הוותיקות, באזור השוק העירוני ובמרכז העיר באמצעות פינוי-בינוי וכן תמ"א 38, תוך שימת דגש על פתרונות תחבורתיים ותשתיתיים כמוסדות חינוך, וכמובן להקמת בית חולים אוניברסיטאי ציבורי; 3) אעשה רפורמה מלאה בגישה לתרבות, לחינוך, לצעירים ולבני נוער, כדי שנתניה תחזור להיות עיר תוססת ומובילה בחינוך, עיר חופשית שכיף לכולם לחיות בה, ושבה כולם יקבלו מענה מלא".
איזה סעיף תקציבי מיותר בעיניך בתקציב העירוני, ומדוע?
"הייתי מבטל את ועדת התמיכות, המזרימה עשרות מיליונים לגופים שרוב הציבור אינו מכיר אותם, באישור פוליטיקאים ממועצת העיר, ומקים ועדה ציבורית בראשות שופט בדימוס שתחליט על תקצוב אותם הגופים".
מהו הדבר שהכי חסר לך בעיר כיום?
"העיר נתניה הפכה מעיר תוססת ומובילה בכל התחומים ל'עיר שינה' עם קיטוב בין קבוצות, בין שכונות ובין אנשים. רבים מתושבי העיר מרגישים שהם שקופים בעיני מקבלי ההחלטות. המטרה שלי להחזיר לציבור שהפך שקוף את האהבה לעיר המדהימה שלנו".
מהי הבעיה המרכזית בנתניה כיום ומדוע דווקא היא?
"ראש עירייה אמור לנהל עיר, לדבוק במדיניות ברורה ושקופה ולא לבחור בפתרונות 'שלוף' שמצטלמים טוב, אך גורמים לנזק אדיר שכולנו סובלים ממנו כבר היום. הכל מתחיל ונגמר בניהול מוקפד, עם תוכניות ברורות ודרך קבלת החלטות ברורה".
מהם המקורות הכספיים שבהם השתמשת למימון מסע הבחירות שלך, לרבות הלוואות, ובאילו סכומים מדובר? אם נטלת הלוואות, מי הם הגורמים שהלוו לך את הכסף?
"המקורות הכספיים הם בהתאם למה שהמדינה מקציבה, בכפוף לכללי מבקר המדינה, ואינם כוללים הלוואות או תרומות מיזמים, מקבלנים וכו'".
מדוע לבחור דווקא בך ולא במועמד אחר?
"אין לי ספק כי מבין כל המועמדים האחרים לי יש הניסיון המוניציפלי והיכולת הרבים ביותר. כיהנתי בעבר כמ"מ וסגן ראש העירייה, ועם כל הצניעות, נחשבתי לאחד הביצועיסטים הבולטים ביותר שידעה נתניה מעודה. הייתי בין הדוחפים הגדולים להקמת האצטדיון, הייתי מראשי היוזמים של הרפורמה האדירה בחינוך, והובלתי את הפרויקטים ששינו את פניה של נתניה: תכנון והקמת שתי השכונות הגדולות החדשות - קריית השרון ועיר ימים. שנים רבות הייתי גם ממונה על נושא התיירות, וגייסתי תקציבים אדירים ששימשו לפיתוח חופי הים, לתכנון הטיילת היפהפייה, להקמת מגרשי הספורט ועוד. מעולם לא דבק רבב בפעילותי. היושרה והצדק היו נר לרגליי ועל כך אני גאה".
"אבצע מהפך במערכת החינוך" // עופר אורנשטיין
אם לא תיבחר לראשות העירייה, האם בכוונתך לכהן כחבר מועצה?
"אני פועל כחבר מועצה בהתנדבות כבר 15 שנה. כל מי שהצביע לי עד היום לא התאכזב, כי אני תמיד פועל על פי הבטחותיי לציבור. גם אם לא אבחר לראשות העירייה, אמשיך לכהן ולשרת את התושבים כחבר מועצה. מובן שהיכולת שלי להשפיע היא בסופו של דבר תוצאה של מספר המנדטים שאקבל בבחירות למועצת העיר, ולכן אני קורא לכל מי שמאמין בדרכנו להשקיע חמש דקות, כדי שנוכל לייצג אותו במשך חמש שנים. מי שיהמר על הצבעה למפלגה קטנה, ימצא את עצמו במצב שהיא לא תעבור את אחוז החסימה, או תהיה עם מנדט אחד חסר משמעות".
האם תפעל לפתיחת מוסדות תרבות ומתנ"סים במתכונת מלאה בסופי שבוע, ולהסעות למקומות בילוי לבני הנוער?
"אנו מאמינים ב'חיה ותן לחיות' ונפעל למען כל קבוצות הציבור בעיר, חילוניים ודתיים, כפי שעשינו עד היום. אנו מתנגדים לקיצוניים משני הצדדים, שמובילים אותנו למלחמת אחים מיותרת. נפעל למציאת פתרונות שכל תושבי נתניה יכולים לחיות אִתם בשלום".
עופר אורנשטיין | צילום: יח"צעופר אורנשטיין | צילום: יח"צ
עופר אורנשטיין | צילום: יח"צ
מהי הפעולה הראשונה שתנקוט אם תיבחר לראשות העירייה?
"כבן למשפחת מורים ותיקה בעיר, נושא החינוך זורם בעורקיי מהבית, ולכן אפעל בראש ובראשונה למהפך במערכת החינוך, שעיקרו הפניית עיקר המשאבים לשדרוג בתי הספר, גני הילדים, ומבני תנועות הנוער, ולהקמת מרכזים קהילתיים חדשים. זאת, בו-זמנית עם השקעה בלימודי תוכן למצוינות, ובלימודי ערכים וחדשנות, כחלק מתוכנית הלימודים. אנו נפעל להוספת כיתות מחשבים, הצללות, אולמות ספורט, ספריות וחדרי מדע, כסטנדרט בכל בית ספר. נשפץ את מבני תנועות הנוער ונקים מרכזיים קהילתיים בכל שכונה. נשקיע במועדוני נוער לגמלאים, בהגדלת הפעילות לנוער ובסבסוד הקייטנות למשפחות הצעירות. כמי שיזם את פרויקט 'סטודנטים בונים קהילה' בשכונות, את הדשא הסינטטי בגני הילדים, את הסייעת השנייה בגילאי שלוש ואת המהפך במרכזים הקהילתיים, אתם יכולים להבין שהנושא הזה הוא בדמי".
איזה סעיף תקציבי מיותר בעיניך בתקציב העירוני, ומדוע?
"חברת 'למען הספורט בנתניה' היא חברה עירונית כושלת, שמפסידה כל שנה 2.5 מיליון שקלים מכספי הארנונה שלנו. צריך לייעל את החברה או לסגור אותה".
מהו הדבר שהכי חסר לך בעיר כיום?
"הכי חסר לי בעיר זה עוד חברות טכנולוגיה והייטק שימשכו את העיר הזאת אל העתיד. זה יאפשר לעוד תושבי נתניה לעבוד בנתניה, ובכך יצמצם את הפקקים, ובנוסף יגדיל את הכנסות העירייה. כך נוכל לצמצם את הארנונה ואת היטל השמירה לתושבים. בכסף שייכנס מאגרות הפיתוח נוכל לבצע מהפך אמיתי בשכונות הוותיקות של העיר. כמי שמגיע עם ניסיון של עשר שנים בניהול בחברת הייטק, אני יודע בדיוק כיצד לחולל את השינוי הזה".
מהי הבעיה המרכזית בנתניה כיום ומדוע דווקא היא?
"הבעיות המרכזיות בנתניה הן חינוך בינוני, פקקים בכל מקום, ארנונה גבוהה ושירות לקוי. לכל הנושאים האלה יש לנו תוכנית ברורה. אלה הנושאים שיעמדו בראש סדר העדיפויות שלי בראשות העירייה ובמועצה".
מהם המקורות הכספיים שבהם השתמשת למימון מסע הבחירות שלך, לרבות הלוואות, ובאילו סכומים מדובר? אם נטלת הלוואות, מי הם הגורמים שהלוו לך את הכסף?
"סיעת 'למען נתניה', כנושאת דגל שלטון החוק, מקפידה, קלה כבחמורה, על הוראות חוק מימון הבחירות. איננו מקבלים תרומות מבעלי עניין ומלוביסטים, ולכן סכום התרומות שגייסנו הוא קטן מאוד ומשוקף כחוק באתר מבקר המדינה. כל ההלוואות שניתנו לסיעה הן מהמועמדים עצמם, עם הסכם הלוואה כחוק".
מדוע לבחור דווקא בך ולא במועמד אחר?
"אני מייצג את נתניה האמיתית. גרתי ברוב שכונות העיר (צפון ומרכז העיר, בן ציון, נורדאו, אזורים, דורה, אירוסים וקריית השרון). אני מחובר הן לציבור החילוני, הן לציבור הדתי. יש מאחוריי 15 שנים של ניסיון מוניציפלי בהתנדבות ועשייה מוכחת לטובת התושבים, בשילוב עם רקע אקדמי כמהנדס תעשייה וניהול בוגר הטכניון, ומעל עשר שנות ניסיון ניהולי בכיר בחברת הייטק. גיבשתי רשימת מועמדים איכותית ויוצאת דופן, שמגיעה עם ניסיון ציבורי וחשיבה חדשנית, והכי חשוב: יש לי חזון ברור ויכולת מוכחת להוציא אותו לפועל. אני מכבד את מה שנעשה כאן עד עכשיו, אבל הגיע הזמן להתקדם לדור הבא של ההנהגה בנתניה".
"בעיר אין די אטרקציות לתושבים" // הרצל קרן
אם לא תיבחר לראשות העירייה, האם בכוונתך לכהן כחבר מועצה?
"במשך קרוב ל-20 שנה אני משרת את תושבי נתניה במועצת העיר בהתנדבות מוחלטת ובלי שכר, וכך היה גם בשנתיים וחצי שבהן שימשתי כמשנה לראש העירייה. אמשיך לשרת במועצת העיר גם אם לא אבחר לראשות העירייה".
האם תפעל לפתיחת מוסדות תרבות ומתנ"סים במתכונת מלאה בסופי שבוע, ולהסעות למקומות בילוי לבני הנוער?
"יותר ממחצית מתושבי העיר נתניה הם אנשים מסורתיים או דתיים, ורבים מתושבי העיר הם שומרי שבת או מכבדים את השבת. לכן, מילת המפתח מבחינתי היא שמירה על הסטטוס-קוו בנושא השבת, כפי שקיים כמעט בכל הערים בישראל. עם זאת, הוכח שניתן לקיים בהצלחה פעילות תרבותית של 'שבתרבות' בהיכל התרבות של העיר ובמתנ"סים, בלי חילול שבת, ואת זאת צריך להרחיב. במרחב הפרטי, העירייה אינה מתערבת בעסקים ואינה כופה עליהם מה לעשות, ולמרות זאת, רוב המסעדות ובתי העינוגים בעיר בוחרים מיוזמתם לשמור על השבת ועל הכשרות. ברמה האישית, אני סבור שהשבת היא מתנה לכל אדם".
הרצל קרן | צילום: אסף פרידמןהרצל קרן | צילום: אסף פרידמן
הרצל קרן | צילום: אסף פרידמן
מהי הפעולה הראשונה שתנקוט אם תיבחר לראשות העירייה?
"העירייה צריכה לשרת את הציבור ולפתור בעיות במהלך החיים התקין של התושבים. לכן, הדגל שלי הוא זמינות ונגישות לתושב. מיד כשאבחר אפעל מיידית לקיים מדיניות של 'דלת פתוחה' של ראש העירייה ו'שולחן עגול', שבו ייפתרו הבעיות בין התושב לרשות. אני סבור שדיאלוג ושיתוף ציבור תושבי העיר נותן מענה מיטבי לתושבים, וזאת כחלק מיישום תפיסתי בדבר ייעול השירות וחיזוק הקשר עם הציבור".
איזה סעיף תקציבי מיותר בעיניך בתקציב העירוני, ומדוע?
"סעיפי התקציב העירוניים המיועדים לפרסום וליחסי ציבור, לאירועי ראווה ולחגיגות, נופחו מעל ומעבר בשנים שחלפו, ולכן יש לקצץ בהם ולהעביר את ההפרש לטובת פעולות חינוך".
מהו הדבר שהכי חסר לך בעיר כיום?
"בעיר נתניה אין די אטרקציות לתושבים ולתיירים, ויש חוסר בפעילויות תרבות לבני נוער. אטפל בכך מיד כשאבחר".
מהי הבעיה המרכזית בנתניה כיום ומדוע דווקא היא?
"מה לא נאמר ולא נכתב על מערכת החינוך בנתניה. במבחן ההישגים נמצאת נתניה במקום שאינו תואם את העלויות הכספיות המוטלות על תושבי העיר. נתניה יכולה וצריכה להיות ממוקמת במקום גבוה יותר. כך, לדוגמה, כל נער ונערה רביעי/ת בנתניה אינם זכאים לבגרות! נערים ונערות אלה הם בעלי פוטנציאל שאינו ממומש, וזאת אף שמערכת החינוך בעיר זכתה במנהלים ובמורים נפלאים שעושים עבודה חשובה למען ילדינו. ניתן וצריך יהיה להפוך את נתניה ל'עיר החינוך של ישראל'. הגברת פעולות חינוך תמנע הידרדרות מוסרית וערכית ונטל על רשויות הרווחה".
מהם המקורות הכספיים שבהם השתמשת למימון מסע הבחירות שלך, לרבות הלוואות, ובאילו סכומים מדובר? אם נטלת הלוואות, מי הם הגורמים שהלוו לך את הכסף?
"מימון מערכת הבחירות שלי ושל סיעתי מקורו בהלוואות בסך של 500 אלף שקלים, שהתקבלה מארבעת המתמודדים הראשונים בסיעת 'עוצמה לנתניה'. בנוסף, קיבלה סיעתי שתי תרומות בלבד בסך כולל של 8,000 שקלים במערכת הבחירות הנוכחית".
מדוע לבחור דווקא בך ולא במועמד אחר?
"כל תפקיד ציבורי זקוק לרענון ולחידוש. מה שפיירברג-איכר לא עשתה ב-20 שנה, היא לא תוכל לעשות בעוד קדנציה. רוב תושבי העיר נתניה מכירים אותי ואת פועלי למען העיר במשך שנים רבות, וכולם יודעים שמבין כל המתמודדים לראשות העירייה, אני המנוסה ביותר, ובעל קבלות ורקורד מוכח של הצלחה ועשייה. אני סבור שהיום יותר מתמיד, העיר נתניה בשלה, מוכנה ומצפה לחילופי משמרות ולתקופה חדשה, שבה תוענק תשומת לב רבה יותר לחינוך ולאנשים, ופחות לאבנים, לפרסום ולאירועי ראווה".