ועדת הבחירות האזורית מרכז-דרום דחתה עתירה דחופה שהגיש היום (חמישי) בשעות הצהריים צביקה ליבר, נגד ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג-איכר, וסיעתה, "נתניה אחת", למתן צו האוסר על כינוס בנושא בתי המלון בחוף פולג, שייערך הערב ב-20:30 במתנ"ס עיר ימים. בנוסף לפסיקה, חייב יו"ר הוועדה, השופט אברהם טל, את ליבר בהוצאות משפט בסך 11,700 שקלים.
"נתניה אחת" שכרה את האודיטוריום במתנ"ס לטובת הכינוס, שבו תופיע פיירברג-איכר ותשיב על שאלות בנושא בתי המלון העתידיים בקרבת קו החוף. ראש העירייה הבהירה מראש כי אין מדובר באירוע פוליטי, אלא בכזה שיוקדש אך ורק לנושא ספציפי.
צבי ליבר צבי ליבר
צבי ליבר
ליבר, המתמודד למועצת העיר בראשות רשימת "נתנייתים וצעירים", טען בעתירתו כי האודיטוריום הוא נכס עירוני, המנוהל על ידי חברת ממשלתית, החברה למתנ"סים, ולכן על פי חוק דרכי תעמולה נאסר להשתמש בו בהקשר של תעמולת בחירות.
מנגד, טענו פיירברג-איכר וסיעתה כי יש לדחות את העתירה מפאת השיהוי שחל בהגשתה, אי מיצוי הליכים מצד ליבר מולן וחוסר ניקיון כפיים מצדו. עוד טענו כי האודיטוריום מנוהל בכלל על ידי העמותה העירונית "היכל התרבות", שמשכירה אותו גם לאירועים פוליטיים, ואף העבירו לשופט טל העתק מהסכם ההשכרה. בנוסף, הן הדגישו כי ליבר עצמו פנה באותו הבוקר בבקשה לערוך במקום אירוע תעמולה לטובת סיעתו.
"הגשת עתירה בנוגע לאירוע שעות מספר לפני קיומו, כאשר קיומו נודע לעותרים (ליבר וסיעתו, נ"א) זמן מה לפני כן, נופלת הן בגדר שיהוי אובייקטיבי והן בגדר שיהוי סובייקטיבי", כתב השופט טל בהחלטתו, "נוסף על כך, משהובא בפניי שהאודיטוריום פתוח להשכרה לציבור, גם לאירועים פוליטיים, הוא נופל בגדר החריג לחוק דרכי תעמולה, ולכן מותר להשכרה באותם תנאים בדיוק גם למשיבות (ראש העירייה וסיעתה, נ"א)".