שלושת המנהיגים הרוחניים של תנועת ש"ס בנתניה, הרבנים יוסף חיים גבאי, משה בן משה ומשה תורג'מן, הודיעו שלשום (שלישי) על תמיכתם בראש העירייה, מרים פיירברג-איכר, בבחירות הקרובות.
בגילוי דעת שפרסם הרב בן משה, מורו ורבו של יו"ר סיעת ש"ס וסגן ראש העירייה, חגי חדד, הוא קרא "לכל מכריי ותלמידיי לתמוך בגברת פיירברג-איכר לראשות העירייה, עקב הכרת הטוב שאנחנו חייבים לה, תרומתה לעולם התורה ולשמירת צביונה הדתי של העיר נתניה".
לגילוי הדעת הצטרפו הרבנים גבאי, הרב של חברים אחרים בסיעת ש"ס, ותורג'מן, נכדו של הבאבא סאלי.
חגי חדד | צילום: עיריית נתניהחגי חדד | צילום: עיריית נתניה
חגי חדד | צילום: עיריית נתניה
השלושה עומדים בראש מוסדות תורניים המזוהים עם ש"ס בנתניה ונחשבים למובילי הדעה של תומכי התנועה בעיר.
"ההחלטה לתמוך בפיירברג-איכר התקבלה על ידי ש"ס הארצית, והרבנים בנתניה מצטרפים להחלטת רבני התנועה הארצית", הסביר חדד.
מ"נתניה אחת", סיעתה של פיירברג-איכר, נמסר בתגובה: "אנו מודים לרבנים המכובדים על התמיכה במרים, שמצטרפת לתמיכה של הליכוד, הבית היהודי וסיעות נוספות. מרים תמשיך להיות ראש עירייה של כלל תושבי העיר ותעשה ככל יכולתה לשמש כגשר בין התושבים להמשך חיים משותפים יחד מתוך כבודד הדדי".
פיירברג-איכר (צילום: אסף פרידמן)פיירברג-איכר (צילום: אסף פרידמן)
פיירברג-איכר (צילום: אסף פרידמן)
אגב, "נתניה אחת" והליכוד חתמו השבוע על הסכם עודפים ביניהן. אלה הן שתי הרשימות היחידות שעשו כן, מתוך 19 רשימות המתמודדות למועצת העיר.
בתוך כך, בשבוע האחרון פורסמו מודעות מטעם ש"ס, המזהירות מפני מצעד גאווה שייערך כביכול ביום הבחירות, 30 באוקטובר. "רק ש"ס חזקה תעצור את מצעד התועבה בנתניה", נכתב בהן. בתגובה מסר חדד: "המודעות לא קשורות אלינו ולא מטעמנו. ביום שראיתי את המודעות מיד ביקשתי שיורידו אותן וייתלו מודעות שלנו כמו שצריך, שמתעסקות רק בדברים חיוביים ולא בשליליים. אנחנו לא נכנסים לזה ולא עושים שום דבר שמפריע לאנשים אחרים".