המחלקה האונקולוגית בסורוקה, מסדרון בית חולים. צילום: הרצל יוסףהמחלקה האונקולוגית בסורוקה, מסדרון בית חולים. צילום: הרצל יוסף
המחלקה האונקולוגית בסורוקה, מסדרון בית חולים. צילום: הרצל יוסף
(המחלקה האונקולוגית בסורוקה, מסדרון בית חולים. צילום: הרצל יוסף)
אהרון אורגד, יו"ר רשימת "כולנו עם אורגד" למועצת העיר נתניה, מעוניין לקדם הקמת בית חולים ציבורי בנתניה.
בשנה שעברה פורסם ב"ידיעות נתניה" כי משרד הבריאות שריין שטח של כ-150 דונם להקמת בית חולים באזור נתניה, כחלק מתוכנית "אזור נופש מטרופוליני אילנות", נוסף על בית החולים לניאדו. עם זאת, במשרד הבריאות הודיעו בזמנו כי "בניית בית החולים לא תתבצע בעשר השנים הקרובות".
כעת מבקש אורגד לזרז את ההליכים. "אני מבין שיש תוכניות ייעודיות, אבל הן שוכבות עמוק במגירה. אני רוצה לנער את האבק וללכת על זה, ליזום ולעשות", הוא אומר, "אני מרגיש ש-250 אלף תושבי נתניה ועוד 100 אלף תושבי היישובים הסמוכים אינם מקבלים שרות רפואי מתקדם, כפי שזוכים לו תושבי גוש דן, בבתי חולים כגון איכילוב ותל השומר, או תושבי חיפה במרכזים הרפואיים רמב"ם וכרמל - ויש לכך מחיר".
אהרון אורגד | צילום: אסף פרידמןאהרון אורגד | צילום: אסף פרידמן
אהרון אורגד | צילום: אסף פרידמן
(אהרון אורגד | צילום: אסף פרידמן)
יהיה מי שיתהה על העיתוי, סמוך לבחירות.
"ראשית, כבר דיברתי על השירות הרפואי שתושבי נתניה ראויים לו בתוכניות הרדיו שהגשתי. שנית, כיום אני בשדה הציבורי-פוליטי. הפוליטיקה בעיניי נועדה לקידום מטרות ציבוריות ראויות, ומה ראוי יותר מזה? אז כן, אני מציע את זה עכשיו, ואם יהיה לי הכוח הפוליטי הדרוש - אני מתחייב שזה יהיה הנושא הראשון שאעלה במועצת העיר נתניה. לא השני, הראשון. כי בריאות לפני הכל".