אמייה טגה. יחבור לפיירברג? (צילום: אסף פרידמן)אמייה טגה. יחבור לפיירברג? (צילום: אסף פרידמן)
אמייה טגה. יחבור לפיירברג? (צילום: אסף פרידמן)
(אמייה טגה. יחבור לפיירברג? (צילום: אסף פרידמן))
הכדורגלן אמייה טגה קרוב להצטרפות לרשימת "נתניה אחת" בראשות ראש העירייה, מרים פיירברג-איכר. נותרו פרטים אחרונים לסיכום, בטרם ישתלב טגה באופן רשמי ברשימת ראש העירייה לקראת הבחירות הקרובות,(30.10.18). על פנייתה של פיירברג-איכר לטגה (33), קשר מכבי נתניה עד תחילת העונה, פורסם בלעדית בחודש שעבר במיינט נתניה.
לטגה, תושב שכונת קריית השרון וסטודנט למשפטים במכללת נתניה, הובטח מקום בצמרת הרשימה, מינויו לאחראי על הספורט ותפקידים בתחומי נוער וקהילה.
מלבד יכולתו על כר הדשא, נודע טגה בפעילותו החברתית. בשנת 2015 השתתף בהפגנות עולי אתיופיה, שטענו לאלימות וגזענות כלפיהם, והתראיין בנושא. שנה לאחר מכן נקנס טגה על ידי בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל לאחר שעלה להתחמם לקראת משחקים עם חולצות שעליהן קריאה לשחרר את אברה מנגיסטו משבי החמאס ולחקור את מותו של יוסף סלמסה, שלטענת משפחתו נגרם כתוצאה ממעצר אלים שחווה.
אמייה טגה (צילום: אבי מועלם)אמייה טגה (צילום: אבי מועלם)
אמייה טגה (צילום: אבי מועלם)
(אמייה טגה (צילום: אבי מועלם))
את הקנס, בסך 750 שקלים, שילם כמחאה במטבעות של 10 אגורות. טגה נחשב למודל לחיקוי בקרב בני נוער בעדה האתיופית ומעביר הרצאות במוסדות חינוך, בסיסי צה"ל וארגונים שונים, על הדרך שעבר כעולה חדש, הגזענות והאלימות שחווה, הצלחות וכישלונות כספורטאי ועל השימוש בספורט ככלי חינוכי.
"נפגשתי עם לא מעט מתמודדים, וברגע שניתנה לי הזדמנות לתרום מהיכולות שלי בדברים שאני מבין בהם ולא להיות סתם 'עוד אחד', החלטתי ש'נתניה אחת' זה המקום שלי", אמר טגה, "אני מעריך את פנייתה של מרים ומוחמא ממנה. לא בכדי היא ראש עירייה 20 שנה, והיא לא פונה לאנשים לחינם. אני רואה בספורט ערך של ממש וכלי חינוכי, שדרכו אפשר להשפיע על עתיד הנוער. אתחיל כחבר מועצה וארצה להוכיח את עצמי ולהתקדם לרמה הארצית. אנשים ישפטו אותי על פי התוצאות".
מרים פיירברג-איכר במשחק של מכבי נתניה (צילום: רן אליהו – מתוך הפייסבוק מרים פיירברג-איכר)מרים פיירברג-איכר במשחק של מכבי נתניה (צילום: רן אליהו – מתוך הפייסבוק מרים פיירברג-איכר)
מרים פיירברג-איכר במשחק של מכבי נתניה (צילום: רן אליהו – מתוך הפייסבוק מרים פיירברג-איכר)
(מרים פיירברג-איכר במשחק של מכבי נתניה (צילום: רן אליהו – מתוך הפייסבוק מרים פיירברג-איכר))
פיירברג-איכר מסרה בתגובה: "עדיין לא מיקמנו את חברי הרשימה, אבל אין ספק שטגה חשוב לנו. אני תמיד משתדלת לשלב ספורטאי ברשימה, שכן בעיניי יש לכך ערך חינוכי. טגה הוא בחור מדהים עם אישיות נדירה, ובעיניי מהווה גם סמל ודוגמה לקליטה מוצלחת ומשדרת תקווה לכל העולים החדשים שהגיעו למדינה מכל קצוות הארץ".