רשת ההמבורגרים 'יומנגס – 'Humongous של האחים טל וגל בכר, פותחת בימים אלה סניף בפרדסיה. הסניף החדש, יהיה החמישי של הרשת שהוקמה בשנת 2010.
ההמבורגרים של רשת יומנגסההמבורגרים של רשת יומנגס
ההמבורגרים של רשת יומנגס
(צילום: דני גולן)
רשת ההמבורגרים 'יומנגס –'Humongous, ידועה כמוסד קולינרי שמביא בשורה חדשנית של המבורגרים מושחתים ומוגזמים, ומוכרת בתור זו שהמציאה מחדש את קציצת ההמבורגר בחצר הבית שבמושב, ומאז הפכו לסוד ידוע בין חובבי ההמבורגרים בישראל. האחים בכר ממשיכים לחדש והפעם החליטו להביא את החוויה של יומנגס לפרדסיה.
במטבח היצירתי של 'יומנגס –Humongous', נעשה שימוש בחומרי הגלם האיכותיים ביותר בשוק כדוגמת רוטב מייפל טהור, כמהין, גבינות מכל העולם הנושאות חלקן את חותמת האיכות DOP (תו תקן יוקרתי המעיד על הגנה טרוארית), כבד אווז, וכו'. בין המנות הפופולאריות: המבורגר צרפתי מבשר בקר עם צ׳אנקים של כבד אווז, שמן פטריות כמהין שחורות, חרדל דיז׳ון ונגיעת ריבת בצל.
ההמבורגר הפיני שמגיע עם חזה אווז, מולרד, קשיו ומזרק מייפל טהור נעוץ ״לשימוש אישי״. המבורגר פילדלפי עם חזה אווז מעושן, שמאלץ, פרובלונה ואגוזי מלך ומעל גבינת שמנת עם בצל ירוק וזעפרן וטופינג של ריבת ביקון ועוד מנות רבות אחרות.
האחים טל וגל בכר, הקימו את סניף 'יומנגס – Humongous' הראשון בשנת 2010 ומאז שינו את שוק ההמבורגרים בישראל באמצעות חווית בילוי ייחודית, מקורית ומושקעת וזו שמובילה את שוק ההמבורגר בישראל. הרשת יצרה לעצמה לאורך השנים קהילת חברים/מעריצים נאמנה ושותפה לדרך של המוסד הקולינרי החוויתי- "השמנמן המתמיד".
תואר זה הופך את הלקוח לשותף המעורב בפעילויות השיווקיות והקולינריות של הרשת, ואף מאפשרת לו להיות חלק ממקבלי ההחלטות אשר בוחרים אילו מנות ייכנסו ולקבוע אילו מנות ייכנסו לתפריט ואילו יישארו מחוצה לו.