שמואל פרנקל, יו"ר מנהלת ליגת העל בכדורסל, שיגר לאחרונה מכתב חריף לראש עיריית נתניה, מרים פיירברג איכר, במסגרתו הקצה לה עד יום חמישי הקרוב להעמיד את אליצור נתניה במספר דרישות, או שהקבוצה לא תעלה לליגת העל.
1 צפייה בגלריה
אוהדי אליצור נתניה. שמחה בהמתנה
אוהדי אליצור נתניה. שמחה בהמתנה
אוהדי אליצור נתניה. שמחה בהמתנה
(צילום: צפריר אביוב)
כזכור, לפני כחודש זכתה אליצור נתניה בניצחון היסטורי שהעניק לה כרטיס העפלה לליגת העל שכיום - עומד בסכנה. הבעיה העיקרית שעומדת בפני הקבוצה היא היעדר היכל כדורסל בעיר העומד בדרישות הליגה. ככל הנראה, העירייה מתכוונת להקים היכל כדורסל בשכונת אגם 3 בסמוך לאצטדיון, במקום בו היה מתוכנן לקום בעבר היכל תרבות חדש, אך העירייה טרם הכריזה על כך באופן סופי.
"בתאריך 15.6.21 זכתה אליצור נתניה בכרטיס לליגת העל", כתב פרנקל לפיירברג-איכר, "חודש לאחר מכן, בתאריך 15.7.21 הייתה אמורה הקבוצה להגיש תקציב לבקרה. הקבוצה ביקשה הארכה וקיבלה שבוע נוסף עד לתאריך 22.7.21.
"הקבוצה הגישה רק ביום האחרו, יום ה', 22.7.21, מסמך ראשוני לבקרה עם תקציב נמוך בחצי מיליון מתקציב המינימום ולא הגישה למנהלת אף אישור רשמי על הקמת אולם כפי שמחייב התקנון. לבקשת הקבוצה ואנשי עיריית נתניה, החליטה המנהלת, הרחק לפנים משורת הדין, לתת לקבוצה ארכה נוספת אחרונה בהחלט של שבוע ימים. עד 29.7.21, בשעה 17:00.
"עד מועד זה צריכה הקבוצה לקבל את אישור הבקרה על תקציב מינימום של 6.5 מיליון שקלים כולל אסמכתאות חתומות לסכומים כפי שתבקש הבקרה, וכמו כן עד תאריך זה הקבוצה חייבת להציג למנהלת אישורים חתומים ומאושרים על הקצאת קרקע מאושרת לאולם כדורסל בן 2,500 מקומות בעיר, וכן תכניות מפורטות להקמת ההיכל המאושרות על ידי הגופים הסטטוטוריים.
"במידה והבקרה לא תאשר את הקבוצה עד יום ה', 29.7.21 בשעה 17:00, או במידה והקבוצה לא תציג למנהלת אישורים חתומים לתכניות והקצאת קרקע לאולם בן 2,500 מקומות בעיר עד אותו מועד, הקבוצה לא תוכל להשתתף בליגת העל בעונת 21/22. הקבוצה לא תקבל ארכה נוספת מעבר לארכות שכבר קיבלה עד כה".
אבידן נגר, יו"ר קבוצת אליצור נתניה, מסר בתגובה: "ראש העירייה והקבוצה עושים את כל המאמצים לשחק בליגת העל, כולל בניית אולם, ולהעמיד את התקציב הראוי בזמן הנכון".
תגובתה של עיריית נתניה תובא כשתתקבל.
לכל העדכונים - חדשות נתניה