"אני שמח לפתוח פרק חדש בקריירה שלי ומודה על ההזדמנות. אני מצפה בכיליון עיניים להגיע לארץ ולפתוח את האימונים".
2 צפייה בגלריה
פרייטר. "נתניה לא מעסיקה אותי"
פרייטר. "נתניה לא מעסיקה אותי"
פרייטר. "נתניה לא מעסיקה אותי"
( שרון צור)
כך אמר בביטחון מלא בקיץ האחרון קוון פרייטר לאחר שחתם בהפועל נוף הגליל, העולה החדשה לליגת העל והתחנה השנייה שלו בישראל, אחרי מכבי נתניה.
בסוף העונה שעברה החליטו בנתניה כי הג'מייקני לא נמצא בתוכניות שלהם לעונה הקרובה. בין היתר הוא הוצע לנוף הגליל שם לא מיהרו להחתימו וניסו אופציה אחרת שירדה בסופו של דבר מהפרק ולאחריה הוחלט לתת לחלוץ צ'אנס. פרייטר נפרד מנתניה עם חמישה שערים ושלושה בישולים ב-33 הופעות.

"מזל שנתניה ויתרה"

בנוף הגליל הבינו מהר שעשו עסקה מצוינת. כבר באימוני הפתיחה הבינו כי מדובר ברכש משמעותי והיו במועדון אנשים אמרו: "איך נתניה שיחררה כזה שחקן?".
קראו עוד>>
משפטים כאלו הלכו ותפסו תאוצה עם פתיחת הליגה במשחקיה של נוף הגליל. המחמאות הלכו והתגברו אחרי משחק הליגה מול הפועל תל אביב. "פרייטר שחקן טוב, לוחם שמשחק כאילו הוא נולד במועדון הזה. זה מרגיש שהוא משחק בשביל הסמל. מזל שנתניה וויתרה עליו", אמר בחיוך אחד מאנשי נוף הגליל אחרי הבישול של פרייטר לקיזיטו בדקה ה-19 במשחק.
בהמשך פרייטר היה קרוב בעצמו לכיבוש, אך במזל הכדור לא נכנס לשער של ארנסט שטקוס, שוערה של הפועל תל אביב. "מול הפועל תל אביב הוא היה מעולה גם התקפית וגם הגנתית", פוסק מאמן נוף הגליל ירון הוכנבוים.
"פרייטר מאוד חזק. שחקן חכם שיודע לשמור על הכדור ויש לו מהירות טובה באחד על אחד. גם חברתית הוא בסדר גמור".
אז נתניה פרגנה לכם?
"אני בטח לא יכול להתייחס לשיקולים של נתניה. אני מתאר לעצמי שהמאמן העדיף שלא להמשיך איתו".

עובדים על המגרש

בזמן שפייטר ונוף הגיל פתחו טוב את הליגה האקסית שלו מנתניה פתחה את העונה רע והייתה הראשונה לפטר את מאמנה, ריימונד אטוולד. את ניצחון הליג הראשונה שלה היא השיגה רק במחזור האחרון, 1:3 על סכנין.
את פרייטר נתניה פחות מעניינת: "הראש שלי בנוף הגליל וההצלחה במועדון הזה היא החשובה לי", הוא אומר.
2 צפייה בגלריה
קרגיל. אגדה בג'מייקה
קרגיל. אגדה בג'מייקה
קרגיל. אגדה בג'מייקה
(יוסי רוט)
לפרייטר בן 26 הופעה אחת במדי נבחרת ג'מייקה. לדבריו, הוא לא מסתכל אחורה ולא ממהר לצאת בהצהרות נגד המועדון והמאמן אטוולד ששחרר אותו.
פרייטר גדל בקבוצת harbor view מעיר הבירה קינגסטון בה שיחק בזמנו ג'מייקני אחר שכיכב במכבי נתניה בסוף שנות ה-80, פיטר קרגיל.
פרייטר מספר שעד עצם היום הזה, קרגיל שהלך לעולמו בתאונת דרכים טרגית, נחשב לאגדה באי הקאריבי. "הוא היה הקפטן שלנו במונדיאל בפריז, גם ילדים שלא ראו אותו משחק מעריצים אותו", מסביר החלוץ.
מכבי נתניה טעתה כששחררה אותך?
"זו לא שאלה וזה לא על הפרק. זה קרה ואי אפשר לשנות את זה. מה שקורה במכבי נתניה זו הבעיה שלהם ואני לא חלק מזה היום. אני בהפועל נוף הגליל, נהנה מכל רגע".
אולי בגלל העזיבה שלך נתניה פתחה את העונה לא טוב?
"אני לא קשור לשיקולים המקצועיים של מכבי נתניה, היום אני מחוץ למועדון וטוב לי, אבל אני חושב שאולי היו להם דברים לא טובים בבניית הסגל, אני מאמין שהם יחזרו לעצמם ויעלו חזרה על המסלול. בסך הכול מכבי נתניה הוא מועדון מסודר שיכול לחזור לעצמו".
אטוולד הלך הביתה. היה צריך לתת לו עוד זמן?
"הוא מאמן טוב, אני בטוח שהיום הוא יושב ועושה חושבים מה לא עשה בסדר. אני לא בעניינים ולא יודע מה קורה שם, אבל זה הכדורגל. מאמנים באים והולכים. זה החיים".
אם יציעו לך לחזור למכבי נתניה איך תגיב?
"לא יודע, כרגע זה לא רלוונטי. כרגע אני שחקן הפועל נוף הגליל וטוב לי בקבוצה, אני מאוד מרוצה מהתנאים ומכבי נתניה לא מעסיקה אותי".
היית מאמין שבמחזור החמישי נוף הגליל תהיה לפני מכבי נתניה בטבלה?
"אני מאמין בהפועל נוף הגליל, אני מאמין בקבוצות שאני חותם בהן. לדעת כולם הפועל נוף הגליל היא הפתעת העונה, אבל מי שמכיר את המועדון מקרוב לא מופתע. המאמן בחר את השחקנים בקפידה ובנה תלכיד שעובד בלי הפסקה על המגרש".
למה אתה הכי מתגעגע בנתניה?
"אני בעיקר מתגעגע לחברים הרבים שיש לי שם, אבל בנוף הגליל כבר יש לי חברים חדשים אז הכל בסדר מבחינתי. טוב לי".
לעדכונים: חדשות נתניה