מוקי סמדג'ה ופיירברג. צילום: דוברות עיריית נתניהמוקי סמדג'ה ופיירברג. צילום: דוברות עיריית נתניה
מוקי סמדג'ה ופיירברג. צילום: דוברות עיריית נתניה
אמש (יום א') ערכה עריית נתניה קבלת פנים חגיגית לכבודם של שגיא מוקי, אלוף העולם בג'ודו 2019 ומאמן נבחרת ישראל, אורן סמדג'ה המלווה את שגיא לאורך השנים, כבר מגיל צעיר.
מוקי, למד ג'ודו במועדון הג'ודו בעיר כאשר עיריית נתניה והעומדת בראשה מרים פיירברג-איכר, מעניקה תמיכה לאורך השנים באמצעות מלגות לספורטאים מצטיינים, ותמיכות נוספות.
הטקס נערך בפלנתניה בנתניה, בנוכחות ראש העיר, מרים פיירברג- איכר וחברי מועצת העיר, ובמעמד שגריר יפן בישראל קואיצ'י אייבושי ורעייתו מוטקו אייבושי, יו"ר איגוד הג'ודו בישראל משה פונטי, ומנכ"ל האיגוד נועם גרינברג, בני משפחה וחברים ובהנחיית שדרנית הספורט והעיתונאית מירי נבו.
"אני מאוד מתרגש, יש פה מקבץ של האנשים החשובים בחיי. אני רוצה להודות לראש העיר שמגיל קטן מלווה אותי- אני שומע ספורטאים רבים שרוצים לעבור לעיר נתניה בזכותך.
למאמן שלי, אורן סמדג'ה שמכיר אותי, על הדרך הארוכה שאתה עובר איתי. לספונסרים שלי על הליווי והתמיכה, השקט שלכם עוזר לנו להתרכז אך ורק במטרה וכמובן להוריי המדהימים" מסכם שגיא מוקי. "הרבה שואלים אותי אם הייתי מצליח להיות אלוף עולם לולא הפציעה שלי, הייתי קרוב לפרישה וזה דווקא הוסיף לי מוטיבציה".
"למרות התארים הרבים שלי, היה חסר לי תואר אלוף עולם ואני חילחלתי את זה לספורטאים שלי ושגיא ספג זאת מגיל צעיר שהגיע אליי וזו המסורת שאנו מעבירים לכל הספורטאים שלנו" מספר אורן סמדג'ה. "נתניה היא מודל לכל עיר בארץ- מודל להצלחה שכל ראש עיר חייב לאמץ אותו. הדרך בה תומכים בספורטאים ודואגים לספונסרים, שנותנים לספורטאי את היכולת להתאמן בשקט נפשי. נתניה מציגה 2 אלופים ירדן ג'רבי ושגיא מוקי! יש לי חלום להקים בית לאומי לג'ודו מקווה שזה יהיה כאן בעיר נתניה".
ראש העיר, מרים פיירברג- איכר : "בחרנו לחגוג את תואר אלוף העולם יחד עם שגיא והמאמן אורן סמדג'ה דווקא בפלנתניה- במקום בו השמיים הם הגבול. העיר נתניה גאה בספורטאים שלה ואלה הם פירות השקעתנו. אני מכירה את שגיא מגיל צעיר מאוד, היו לנו ציפיות ממנו, אך ללא ספק הוא התעלה על כולם. עיר שלמה מחזיקה לו אצבעות לקראת אולימפיאדת טוקיו 2020".
עוד כיבדו בנוכחותם: אלון קצף, יו"ר ובעלים של חברת דיוויד שילד ופספורט כארד, ומנכ"ל החברה יואל אמיר, צבי נטע יו"ר מכשירי תנועה וחברת סוזוקי, שלמה אורן, משנה למנכ"ל החברה, ואורן אוחנה מנכ"ל חברת סוזוקי, משה ממרוד בעלים של חברת תדיראן ומשפחתו , ליאור רוזנפלד נשיא חברת סוכני ביטוח בישראל.