נתניה: בנתניה מרחבים פתוחים רבים שבהם ניתן לקיים פעילות ספורטיבית. כך למשל, רצועת הטיילות - אחד מסימני ההיכר של העיר: טיילת ניצה, טיילת המעפילים, טיילת שקד, טיילת הראשונים, טיילת דנקנר, טיילת כרמל, טיילת המצוק ועוד. הטיילות משמשות מסלולי הליכה וריצה, עם בריזה מהים ונוף עוצר נשימה.
נתניה (צילום: רן אליהו)נתניה (צילום: רן אליהו)
נתניה (צילום: רן אליהו)
(נתניה (צילום: רן אליהו))
עמק חפר: מומלץ לעשות טיול אופניים לאגמון חפר. מתחילים בפארק איטליה היפהפה, על גדות נחל אלכסנדר, בצמוד לקיבוץ מעברות. מומלץ להשאיר את הרכב בחניון מסודר, שנמצא מזרחית לכביש.
משם רוכבים מזרחה ועוברים מתחת לגשר כביש 4. ממשיכים צפונה, כשהנחל ממזרח לנו, ולאחר 400 מטר חוצים את הנחל על גבי גשר. משם רוכבים כקילומטר וחצי עד למפגש עם גשר חקלאי נוסף - מדרום לקיבוץ גבעת חיים.
בנקודה הזאת מומלץ לעצור לנוח מעט בצלו של עץ איקליפטוס גדול, המכונה גם "עץ האהבה". חוצים את הגשר וממשיכים עוד 800 מטרים, למעבר חקלאי נוסף, שלפניו גשר חדש להולכי רגל ולרוכבי אופניים. מומלץ לעבור עליו לצדו השני של הנחל.
הגענו לאגמון חפר הקסום, שהושק לפני כשנה. זהו פארק בן 300 דונם, הממוקם בשטח, שבעבר היו בו בריכות הדגים של קיבוץ עין החורש. האגמון, המכונה על ידי רבים "האח הקטן של אגמון החולה", הוא פנינת טבע נפלאה ומרהיבה ביופייה, עם שבילי הליכה ותצפיות, שמהן ניתן להשקיף על עשרות מיני עופות המים וחיות הבר שבמקום.
עמק חפר (צילום: אסף פרידמן)עמק חפר (צילום: אסף פרידמן)
עמק חפר (צילום: אסף פרידמן)
(עמק חפר (צילום: אסף פרידמן))
לב השרון: שביל השרון, המקביל לשביל ישראל, הוא שביל הליכה חדש. הוא עובר בין יישובי המועצה האזורית לב השרון, מדרום, עד לנחל אלכסנדר שבעמק חפר, הנשפך לים התיכון, מצפון. אורכו הכללי 63 ק"מ.
השביל מתחיל בשפך ראש העין, ועובר דרך מועצה אזורית דרום השרון, ודרך היישובים: כפר סבא, משמרת, חרות, תל מונד. הוא מגיע לשביל האופניים "דרך הלב" שבלב השרון, המתחיל בעין ורד, עובר דרך יער עין שריד ומגיע לבריכת החורף.
השביל ממשיך לקדימה-צורן, לתנובות ומשם לאורך נחל אלכסנדר, עד לשפך הים, באזור בית ינאי ומכמורת. השביל פתוח ונגיש למטיילים.
ניתן להתהלך בו לאורך כל חודשי השנה, אך עונת הפריחה היא המרהיבה ביותר. הליכה בקטע השביל שעובר במועצת לב השרון, שאורכו 15 ק"מ, תחשוף את המטיילים לתצפיות נוף מרהיבות, וביניהן: תל שבח בתנובות, בריכת החורף, פרדסי עין ורד, שמורת אלונים עתיקים, בית הלורד, מושב חרות ועוד. השביל מסומן בצבעים לבן-כתום-לבן.
מסלול אופניים - לב השרון (צילום: פרטי)מסלול אופניים - לב השרון (צילום: פרטי)
מסלול אופניים - לב השרון (צילום: פרטי)
(מסלול אופניים - לב השרון (צילום: פרטי))
אבן יהודה: תושבים בכל הגילים נהנים מפעילות ריצה, הליכה ורכיבה על אופניים, לאורך מסלול ביישוב, שאורכו כחמישה ק"מ. המסלול מתחיל ברחוב ההדרים, נמשך דרך הטיילת החדשה (כביש 553 הישן) ובשדרות דרך רבין. תושבי המושבה חולפים לאורך המסלול על פני כיכרות ירוקות, פסי גינון פורחים ויפים, שטחים חקלאים ושדות תותים. המסלול נקי ומטופח, מואר בלילה, ולאורכו נקודות שתייה.
מסלול ריצה - אבן יהודה (צילום: אסף פרידמן)מסלול ריצה - אבן יהודה (צילום: אסף פרידמן)
מסלול ריצה - אבן יהודה (צילום: אסף פרידמן)
(מסלול ריצה - אבן יהודה (צילום: אסף פרידמן))
כפר יונה: מסלול הצעידה/ריצה מקיף למעשה את העיר. הוא מתחיל בבניין העירייה הישן ברחוב שרת, וממשיך לאורך רחוב מנחם בגין עד לרחוב דן.
בנקודה זו ממשיכים לכיוון מערב, עד לרחוב שדרות רבין, ומשם לכל אורך השדרה, לטיילת 57 (רחוב העצמאות), ולשדרות מנחם בגין. משם עד לנקודת הסיום, שהיא גם נקודת ההתחלה. אורך המסלול כ-4.5 ק"מ, והוא בנוי ממדרכות רחבות.
לאורכו: הספורטק, מתקני ספורט הרחוב והטיילת. במסלול זה יש תוספות למיטיבי לכת: שילוב של רחוב שילה בגבעת אלונים וריצה במטעי ההדרים במקום, או הליכה לאורך טיילת 57 עד לרחוב אלפסי, ולאורך השכונה הצבאית.
מסלול הליכה - כבר יונה (צילום: פרטי)מסלול הליכה - כבר יונה (צילום: פרטי)
מסלול הליכה - כבר יונה (צילום: פרטי)
(מסלול הליכה - כבר יונה (צילום: פרטי))