זלצר. חוזר לנתניה אחרי 30 שנה | צילום: גיל לרנרזלצר. חוזר לנתניה אחרי 30 שנה | צילום: גיל לרנר
זלצר. חוזר לנתניה אחרי 30 שנה | צילום: גיל לרנר
(זלצר. חוזר לנתניה אחרי 30 שנה | צילום: גיל לרנר)
למחלקת הנוער של מכבי נתניה יש יועץ מקצועי חדש, איש הכדורגל הוותיק זאביק זלצר. כמו שפורסם בלעדית ב"ידיעות נתניה" ו"מיינט נתניה" לפני כחודש, היה זלצר המועמד המוביל לתפקיד, אך בשל עיסוקיו הרבים, בין היתר כפרשן במשחקי הליגה האנגלית, שעשויים להתנגש במשחקי מחלקת הנוער בשבתות, ניסו שני הצדדים למצוא את הדרכים שיובילו בכל זאת לשיתוף הפעולה.
בסופו של דבר אכן הצטרף זלצר למועדון. בשלב זה נראה כי מדובר בשידוך שיימשך רק עד סוף העונה הנוכחית, אבל במועדון הבהירו השבוע כי מבחינת הצדדים אין הגבלת זמן להעסקתו של היועץ המקצועי החדש.
כזכור, בקיץ האחרון איבדה מחלקת הנוער של מכבי נתניה את המנהל המקצועי שלה בעשר השנים האחרונות בני לם. הוא חצה את הכביש ועבר לבית"ר טוברוק.
עם העזיבה של לם נשארה מחלקת הנוער הנתנייתית ללא מנהל מקצועי. גם נסיונות למנות את מאמן קבוצת הנוער רונן גבאי למנהל המקצועי של החטיבה העליונה לא צלחו מכל מיני סיבות. גורמים במועדון מספרים כבר תקופה ארוכה על מחנאות בין מאמנים במחלקת הנוער.
לדבריהם, זו הסיבה העיקרית שמנעה את מינויו של גבאי לתפקיד המנהל המקצועי של קבוצות הנערים של המועדון. אחדים מאותם גורמים ציינו כי גבאי הוא שדחף לצירופו של זלצר למועדון. גבאי עבד איתו במשך כמה עונות בטוברוק והמליץ עליו למנכ"ל ניב גולדשטיין. זלצר החזיר בזמנו את המפתחות לאריק איזיקוביץ' והתפטר מתפקידו בטוברוק, לאחר שאיזיקוביץ' פיטר את גבאי.
המאמנים והעובדים במחלקת הנוער של מכבי נתניה עדיין לא באמת יודעים באילו סמכויות מחזיק היועץ המקצועי החדש. נודע כי בתחילת השבוע שחלף היתה אמורה להיערך אסיפת היכרות ראשונה של זלצר עם המאמנים, אך היא נדחתה לתחילת השבוע הקרוב, מפני שאחדים מהמאמנים לא יכלו להגיע במועד שנקבע.
גורם במחלקה הגיב על צירופו של זלצר ואמר השבוע: "אין ספק שזאביק הוא אישיות ואדם שיודע המון כדורגל, אבל השאלה היא עד כמה הוא יהיה מעורב, מה יהיו הסמכויות שלו ואם באמת יאפשרו לו לעבוד ולהשפיע. אין ספק שאיש מקצוע בסדר גודל שלו הוא נכס לכל מועדון. אנחנו רק מקווים שלא מדובר באיזשהו פלסטר נוסף במחלקת הנוער השנה, כי המאמנים כאן כבר משוועים לדמות של מנהל מקצועי".
מבחינה מקצועית הביעו במועדון שביעות רצון גדולה מחזרתה של קבוצת הנוער למקום הראשון בטבלה לאחר ניצחון החוץ על מכבי חיפה. הקבוצה של רונן גבאי וסשה פלדמן הכריעה את המשחק עוד בדקה הרביעית משער יקר של אלעד שחף, והשחקנים הצליחו לשמור עליו עד הסיום.
מחר תנסה נתניה לשמור על המקום הראשון בצמרת הצפופה כשתארח את הפועל באר שבע במגרש האימונים של קבוצת הבוגרים. גם באר שבע עדיין לוטשת עיניים לחבורת הצמרת. בסיבוב הראשון הנחילה הקבוצה מבירת הנגב הפסד ראשון לחבורה הנתנייתית. ניצחון נתנייתי יקבור סופית את הפנטזיות של באר שבע על הצמרת הגבוהה.
קבוצת נערים א' ממשיכה להתרחק מהתחתית וטיפסה למקום התשיעי לאחר ניצחון ביתי 0:1 נגד בני יהודה, מפנדל מוצלח של ירדן שלו בדקה ה-86. מחר תצא הקבוצה למשחק חוץ קשה נגד קבוצת התחתית של בני סכנין.
את תוצאת השבת במחלקה השיגה קבוצת נערים ב' של גיל פישל, שניצחה את הפועל יקנעם בבית 0:7, משלושער של ג'ימברו בלטה, צמד של חיים אספה ושערים של עילאי אמויאל ואושרי אדנה. הקבוצה ממשיכה להוליך את הטבלה עם 44 נקודות, ארבע יותר מלסגניתה מכבי חיפה.