במועדון הכדורסל העירוני ממשיכים בהכנות לקראת העונה הבאה, ונראה שהופקו לא מעט לקחים מהכישלון במאני-טיים של העונה שעברה.
בשבוע האחרון הוחתמו בקבוצה שלושה שחקנים חדשים ששיחקו בעבר הלא רחוק בליגות בכירות יותר, מה שמבטיח תחרות לא פשוטה בכלל על המקום בחמישייה בעונה הבאה וכאב ראש חיובי למאמן, עידן פלדה.
בית יוסף. בעונה שעברה בגמר הפלייאוף בלאומית (צילום: תומי הרפז)בית יוסף. בעונה שעברה בגמר הפלייאוף בלאומית (צילום: תומי הרפז)
בית יוסף. בעונה שעברה בגמר הפלייאוף בלאומית (צילום: תומי הרפז)
(בית יוסף. בעונה שעברה בגמר הפלייאוף בלאומית (צילום: תומי הרפז))
מי שחוזר לנתניה הוא הרכז יועד בית יוסף, שבקדנציה הקודמת שלו ב"ישורון" שיחק עם ברק נתניה בליגת העל בעונת 2013/14 ולאחר מכן המשיך להפועל חולון. לפני שנתיים היה אחד הישראלים הבולטים בליגה השנייה במדי הפועל ר"ג/גבעתיים.
הפוינט גארד המצוין בן ה-29 פתח את העונה החולפת במדי עירוני רמת גן מהליגה הלאומית, ובחלק השני של העונה עבר להפועל באר שבע, איתה הגיע עד גמר הפלייאוף של הלאומית שם נוצחה הקבוצה על ידי נס ציונה.
כפי שפירסמנו לפני שבועיים, מי שעוד חזר לקבוצה הוא הפאוור פורוורד תום ולסנקו, שחתם באופן רשמי ביום חמישי שעבר. ולסנקו בן ה-24 גדל במועדון במחלקת הנוער הנתנייתית, ואת ההזדמנות הראשונה שלו בבוגרים קיבל מעידן פלדה בברק נתניה ז"ל. ולסנקו חוזר לקבוצה לאחר היעדרות של שנתיים, שבמהלכן שיחק במכבי רעננה מהלאומית ובעונה האחרונה במכבי חדרה מהמחוז הצפוני של הארצית.
שחקן נוסף שמצטרף לצוות של פלדה הוא נמרוד רינסקי (21). השחקן גדל במחלקת הנוער של מכבי רעננה, נכלל בעבר בסגל הרחב של נבחרות הנוער והעתודה, ולפני שנתיים שיחק במגדל העמק מהליגה הלאומית. את העונה החולפת פתח ברעננה, ובמהלכה עבר להפועל גלבוע/ גליל של אריאל בית הלחמי.
מי שעדיין לא סגר בקבוצה לעונה הבאה הוא הכישרון הצעיר, עידן מהרט. פלדה והמנהל המקצועי רובי בלינקו מאוד מעוניינים לראות את השחקן ממשיך לעונה נוספת, שבה הוא צפוי לקבל יותר קרדיט ולהפוך לבורג משמעותי בקבוצה. במקביל, מי שמעוניינת מאוד במהרט הנתנייתי היא הפועל חולון מליגת העל. ראשי המועדון מאמינים כי בסופו של דבר יוכלו מהרט והקבוצה לנצל את חוק הכרטיס הכפול לטובת שני הצדדים, כך שהוא יוכל להגשים את החלום שלו ולעבור לליגת העל, אבל במקביל יוכל גם ליטול חלק במשחקי נתניה בליגה הארצית ולעזור לקבוצה במאבקי העלייה.
למרות החתמתו של בית יוסף, הצוות המקצועי מחפש רכז מוביל נוסף, שייכנס לנעליים הגדולות שהותיר יואב דביר. כזכור, דביר היה מצוין בעונה שעברה, אך עם סיומה בחר לעזוב את נתניה לטובת עבודתו בבנק והוא ישחק בעונה הבאה בליגה א'.
השם החם ביותר שמועמד לנחות בנתניה הוא זה של גל איתן, שבעונה שעברה רשם עונה נהדרת במדי מכבי רחובות מהלאומית ושיתף פעולה עם נתנייתי אחר, דולב דראפיץ'. איתן (30) נחשב לאחד הרכזים המובילים בלאומית בשנים האחרונות. במהלך הקריירה שיחק גם במכבי אשדוד, עירוני רמת גן, קריית גת ואליצור יבנה, אבל המועדון עימו הוא היה מזוהה ביותר הוא הפועל תל אביב.
איתן הצטרף לאדומים כשאלה שיחקו עדיין בליגה הארצית, תחת השם הפועל אוסישקין. בסך הכל רשם איתן ארבע עונות במדי האדומים, כשהאחרונה שבהן בליגת העל. בנתניה מאמינים כי הצטרפותו של מתן נאור והעובדה שאת הקבוצה יאמן עידן פלדה, יסייעו לשכנע את הרכז הוותיק לוותר על הלאומית לטובת עונה אחת בליגה השלישית.