לפי התכנונים המוקדמים, חן עזרא (32), היה אמור להיות היום אחד הכוכבים הגדולים של הכדורגל הישראלי. אלא שלמרות הציפיות הגדולות, הילד הבאר שבעי, שעבר בנערותו למחלקת הנוער של נס טוברוק, לא ממש מצליח לממש את הפוטנציאל שבו.
1 צפייה בגלריה
חן עזרא. "אין הרבה שחקנים עם כישרון כמו שלו"
חן עזרא. "אין הרבה שחקנים עם כישרון כמו שלו"
חן עזרא. "אין הרבה שחקנים עם כישרון כמו שלו"
(אורן אהרוני)
הכישרון הרב שטמון בעזרא לא הפכו אותו לכוכב גדול. אז רגעי קסם אמנם התרחשו פה ושם, אבל לא הצליחו לטשטש את הכישלון המהדהד, ואת העובדה שמי שהיה אמור להיות שחקן מוביל, קצת שקע בבינוניות.

לחזור לברדה ודראפיץ'

ברק בכר, למשל, הביא את עזרא להפועל באר שבע, אחרי האליפויות הגדולות. אלא שמהר מאוד המאמן הבין שמעזרא לא תבוא הישועה. שנה אחת של חזרה למקורות הספיקו לאלונה ברקת על מנת להראות לקשר את הדרך החוצה. רק שבניגוד לשנים קודמות מאמני הצמרת בארץ כבר לא מיהרו לצרפו ובלית ברירה עזיבת הנגב אילצה את עזרא לנדוד לקפריסין.
גם באי השכן, במדי אומוניה ניקוסיה, הקריירה של עזרא לא נסקה. הוא סיים פחות מעשרה משחקים ללא שער או בישול. ואז חזרה למכבי נתניה. וביים אלה הוא משלים שנה מאז החזרה לארץ.
קראו עוד<<

עזרא ויתר על חוזים גבוהים יותר שהוצעו לו מהפועל חיפה ומקבוצות נוספות האפשרות כדי לחזור ולשתף פעולה שוב עם צמד המאמנים סלובדאן דראפיץ' ושי ברדה, שלמעשה בנו אותו בהיותו בן 19 בשורות הפועל כפר סבא.
בהמשך צמד המאמנים דרש אותו בסגל של כל קבוצה אותה אימנו. לחזור ולשחק תחת דראפיץ' וברדה היה חשוב לעזרא יותר מעוד מזומנים בחשבון העובר ושב.
העובדה ששב לשחק ביחד עם חברו הטוב אלמוג כהן ובראש המערכת ניצב אייל סגל, שתמך בו רבות בתחילת דרכו רק העצימה את הקאמבק והעניקה הרבה אופטימיות להצלחת הרומן המחודש.
צדוק מלכה: "גם הדת לדעתי עצרה אותו. אני בהחלט מכבד דת אבל במקרה של חן זה קצת פגע בו מקצועית. הוא לא היה מוכן לוותר על כלום כמו למשל שלא היה מוכן התפשר להגיע למגרש ברגל בשבת ודבר כזה מפריע להכנה למשחק"
עוד בטרם נחת האוהדים כבר החלו לפנטז על עוד פריצה קטלנית של עזרא משמאל למרכז, שמסתיימת בסיבוב מתוחכם של הכדור בחצי גובה לפינה הרחוקה. "דראפיץ' וברדה מאוד רצו אותו והוא היה בראש הרשימה שהם נתנו לסגל, ולא בכדי", סיפר גורם במועדון. "אין הרבה שחקנים עם כישרון כמו שלו כמו לדוגמא יכולת שינוי קצב נדירה. מעבר לזה הוא ילד נדיר, מקצוען. ילד טוב כזה שרוצה ללמוד ולהקשיב בכל רגע נתון".

תנועה, רעב, דריבל

אלא שלמרות זאת, הציפיות שעזרא יסחוף את מכבי נתניה להשתלבות בפליאוף העליון היו כנראה מוגזמות. שני שערי הליגה, שכבש לא שינו במאומה את הבעיות שנתגלו בקבוצה, שהמשיכה לדשדש בתחתית עד סוף העונה.
באופן מפתיע, דווקא לאחר עזיבת דראפיץ' הקשר נראה הרבה יותר חד. זה לא רק ארבעת השערים שכבש עד לפני שנפצע, כששבר את האצבע בכף היד. זו גם התנועה ללא כדור, הרעב, הדריבל וחדוות המשחק שהזכירו שוב את הכישרון הטמון בו. הדוגמא הטובה ביותר לאיכויות הגבוהות באה לידי ביטוי במחזור השישי, כשעזרא כבש ובישל בניצחון על הפועל חיפה והציג יכולת שבזכותה נבחר למצטיין המחזור.
דוגמא פחות טובה שייכת למשל לדקה ה-53 במשחק מול הפועל תל אביב בשבת. מבצע נהדר של נתניה בניסיון להשוות את התוצאה נכשל לאחר פס עומק מדויק לכיוון עזרא שבעט כדור מהאוויר מתוך הרחבה, שלא הקשה על שוער האדומים ארנסט שטקוס.
כך למעשה גם הסתיים לו בכישלון עוד מבצע קבוצתי של נתניה בסיומו נראה עזרא מתוסכל. בהמשך המשחק גם הוחלף על ידי מאמנו, ריימונד אטוולד.
המאמן, צדוק מלכה ששימש בעברו כעוזר מאמן לראובן עטר במכבי נתניה היה חלק מהגורמים לצירופו של עזרא מטובורק היישר לקבוצת הבוגרים של נתניה. לדבריו, עזרא שחקן מפוספס: "הוא אחד השחקנים המוכשרים ביותר בכדורגל הישראלי מבחינת יכולת אישית, אבל הפוטנציאל שלו לא מומש. ציפיתי שהוא יגיע לרמות הגבוהות, בטח בארץ ואפילו בקבוצה נחשבת בחו"ל".
מה מנע ממנו לעמוד בציפיות?
"הוא נפצע ברצועות בברך ונזקק לטיפול והחלמה ארוכים מה שבהחלט עיכב אותו. גם הדת לדעתי עצרה אותו. אני בהחלט מכבד דת אבל במקרה של חן זה קצת פגע בו מקצועית. הוא לא היה מוכן לוותר על כלום כמו למשל שלא היה מוכן התפשר להגיע למגרש ברגל בשבת ודבר כזה מפריע להכנה למשחק".
איך הוא מבחינה חברתית?
"הוא אחלה בן אדם. בחור מקסים שתמיד אוהב לעזור ולתת. אני יודע שהוא נותן הרבה מתן בסתר וזה מעיד הרבה על הבחור".
לעידכונים: חדשות נתניה