העונה של קבוצת הכדורסל אליצור עירוני נתניה היתה אחת הטובות של הקבוצה בשנים האחרונות. מאמן הקבוצה, רובן נייברגר, הוביל אותה למקום השמיני בטבלה, מקום שממנו נכנסים לפלייאוף העליון, אך העונה נקטעה בגלל התפשטות מגיפת הקורונה.
רובן נייברגררובן נייברגר
רובן נייברגר
(צילום: קובי קואנקס)
נייברגר מאמן כדורסל כבר 23 שנים. הוא אימן בלב השרון וחדרה, שימש עוזר מאמן של עודד קטש בגליל עליון ובהמשך היה עוזר מאמן באליצור אשקלון. נייברגר אימן גם בליגת העל לנשים ברמת השרון ובחולון. בשנים האחרונות עסק בעיקר באימון אישי ובפיתוח שחקנים. העונה הנוכחית באליצור נתניה היתה העונה הראשונה שלו כמאמן הקבוצה ולמעשה עונת הפריצה שלו ברמות הגבוהות.
"בתחילת העונה כל הפרשנים וכותבי הדעה לא נתנו לאליצור נתניה סיכוי לשרוד", אומר נייברגר. "אך בסיום העונה, הקבוצה היתה ממש בשיאה. בסיבוב השני עשינו שבעה נצחונות והפסד בודד. זאת עונה שבה הגענו גם להישגים מקצועיים קבוצתיים וגם להישגים אישיים".
התקדמות הקבוצה בעונה זו נבנתה על רקע שינוי מהותי שנעשה בה. "בקיץ האחרון הוחלט שהקבוצה תהיה מורכבת משחקנים צעירים בני 23-18, בתוספת שני שחקנים זרים שגם הם צעירים. המטרה הראשית שהצבנו לעצמנו היתה לפתח את השחקנים, לשים אותם במרכז, לגדל ולקדם אותם", אומר נייברגר. "השאיפה היתה להביא כל שחקן לשלב הבא שלו. הקבוצה התאמנה באופן שונה מרוב קבוצות הליגה. אימונים נערכו שלושה ימים בשבוע, פעמיים ביום. מלבד אימוני הכדורסל, דאגנו גם למעטפת גופנית רחבה ופרטנית שכללה תזונאי שליווה את השחקנים. היתה חוויה מאוד עוצמתית בתוך הקבוצה. מדובר בחבר'ה צעירים עם המון רצון שעבדו מאוד קשה כדי להתקדם. צר לי שסיימנו את העונה בטרם עת".
ב־12 במרץ התקיים המשחק האחרון של אליצור עירוני נתניה. המשחק היה נגד בני הרצליה, הקבוצה הטובה בליגה והמועמדת הוודאית לעלייה. נתניה הדהימה את הרצליה וניצחה 78:76. "המשחק נערך תחת ההנחיות שאפשרו להתקהל עד 100 איש", מספר נייברגר. "לאחר מכן, כשההנחיות הוחמרו, עוד חשבנו שיהיה אפשר לעבוד בקבוצות קטנות של עד שישה שחקנים, אבל מהר מאוד התבדינו והליגה כולה הופסקה".
נייברגר מספר על מפח הנפש שלו ושל הקבוצה מעצירת עונה שהיתה מצוינת עבורם. "זה מעציב ומאכזב כי היינו בתקופה מעולה. המשחק האחרון מול הרצליה היה משחק הרואי שבו פיגרנו במחצית ב־16 הפרש ובמחצית השנייה הפכנו את המשחק. קלענו סל ניצחון עם הבאזר. בני הרצליה נמצאת במקום הראשון ויש לה תקציב גבוה. וזה היה מדהים לנצח את המשחק הזה. היתה לנו תחושה שאנחנו נכנסים לפלייאוף ומשם השמים הם הגבול. היה לעונה הזאת פוטנציאל גדול".
בשבועות האחרונים שחקני הקבוצה מתאמנים בבית ושיחות הסיכום האישיות איתם נעשות בטלפון. "כמו כולם, גם אנחנו מצויים במצב של חוסר ודאות, אבל אנחנו מצפים מאוד לעונה הבאה. היתרון היחיד בכל הדבר הזה הוא שיש לי המון זמן להיות עם הילדים בבית. זה באמת זמן לנוח ולהיות עם המשפחות, ואני מקווה שנחזור כמה שיותר מהר למגרשים ולכדורסל שאנחנו כל כך אוהבים".