הדמיה- קלוש צ'צ'יק אדריכלים, קימל אשכולות אדריכליםהדמיה- קלוש צ'צ'יק אדריכלים, קימל אשכולות אדריכלים
הדמיה- קלוש צ'צ'יק אדריכלים, קימל אשכולות אדריכלים
(הדמיה- קלוש צ'צ'יק אדריכלים, קימל אשכולות אדריכלים)
התוכנית להקמת מבנה חדש לעיריית נתניה – קורמת עור וגידים. לאחרונה הודיעה ראש העיר כי משרדי הפנים והאוצר החליטו לאשר לעיריית נתניה את בניית הפרוייקט באמצעות DBOT. מדובר בשיטה במסגרתה מקבל גוף פרטי מהרשות זיכיון לממן, לתכנן לבנות ולהפעיל את המתחם לתקופה קצובה.
המתחם אמור לקום ברחובות הרצל-ריינס-מינץ בשטח של כ-21 דונם והוא תוכנן במסגרת מדיניות העירייה לקדם תהליכי התחדשות עירונית במרכז העיר הוותיק.
המבנה ירכז את כל משרדי העירייה הפועלים כיום בכמה מוקדים בעיר - ומעבר לשימושים הפונקציונאליים שלו - הוא תוכנן כאלמנט עיצובי חדשני.
הבניין יתנשא לגובה של למעלה מ-20 קומות וצורתו תהיה כמעין גביש, כשלצידו יוקם בניין נמוך יותר, שישמש את הפונקציות הציבוריות השונות ובו אולם מועצת העיר, משרדי האגודה לעידוד התיירות וגלריה עירונית לצד אזורי קבלת הקהל. בראש המגדל – תמוקם קומת תצפית עם גינה ירוקה, שתהיה פתוחה לקהל הרחב, כאשר מתחת לבניין יוקם חניון תת קרקעי בן ארבע קומות.
יש לציין כי התכנון האדריכלי נבחר לאחר תחרות שיצאה לפועל על ידי עיריית נתניה ועמותת האדריכלים המאוחדת, כאשר ההצעה הזוכה נבחרה מבין 39 הצעות שהוגשו בנושא.